Дали лезбејскиот секс е секс...

Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
лижење и драпање не е тоа секс
тоа е предигра
без кур не бидува работа, само се залажувате
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
232
Поени од реакции
41
лижење и драпање не е тоа секс
тоа е предигра
без кур не бидува работа, само се залажувате
Не си во право. Со помош на лижење и драпање на клиторисот жената доживува прав оргазам. Оргазам не е толку лесно да се доживее со кур во пичката, затоа драпање и лижење (бидејќи доведуваат до прскање на пичкин сок) се дел од сексот... Во внатрешноста на вагината нема толку нерви.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
лижење и драпање не е тоа секс
тоа е предигра
без кур не бидува работа, само се залажувате
Да ама може едната цура да си стави околу појас страп-он и да ја онади другата ... :LOL:
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
малку поврзано прашање:

Дали лезбејствово многу се раширува и во Македонија?
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
232
Поени од реакции
41
Изгледa не си бaш упaтен. Или си или не си лезбејкa, нo пoгoлемиoт дел oд жените би прoбaл сo другa женa иaкo не се вoглaвнo лезбaчи. Тoa вaжи и зa мaшкиoт пoл.
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Изгледa не си бaш упaтен. Или си или не си лезбејкa, нo пoгoлемиoт дел oд жените би прoбaл сo другa женa иaкo не се вoглaвнo лезбaчи. Тoa вaжи и зa мaшкиoт пoл.
знам за жените, до некаде е така али зависи.
за тоа и прашувам, колку ова стана застапено и кај нас.
 
Последно уредено:
Член од
28 јули 2010
Мислења
232
Поени од реакции
41
знам за жените, до некаде е така али зависи.
за тоа и прашувам, колку ова стана застапено и кај нас.
Сакаш да кажеш колку жените се подготвени да експериментираат? Па мислам дека жените се послободни станати и дека не би им било тешко да се полижат меѓусебно. Но, тоа не значи дека се лезбејки! Има некои што пробале само од љубопитство. Еднаш секс меѓу две жени, не значи дека се лезбејки. Тие по тоа искуство му се враќаат на добриот стар кур.
Не знам колку лезбејки има во Македонија. Има негде мерено колкав процент во една држава се ЛГБТ. Најверојатно 10 проценти од сите граѓани...
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Пошто јас не се разбирам многу во областа на сексот, но кој ке ми објасни што ако лезбејката е невина, дали таа би доживеала оргазам од јазик ако п... и е затворена?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.952
Не можете поради вашите ограничени перспективи да го дефинирате сексот согласно вашите замисли за истиот. Така мислите вие, само пенетрација и се рачуна за секс. Веројатно и во две пози ви е истиот.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Не можете поради вашите ограничени перспективи да го дефинирате сексот согласно вашите замисли за истиот. Така мислите вие, само пенетрација и се рачуна за секс. Веројатно и во две пози ви е истиот.
Јас постапив јасно прашање, колку невина лезбејка би се задоволил од јазик, не гледам тука некое ограничено размислување
 

Kajgana Shop

На врв Bottom