Дали и кога ги злоупотребувате зборовите ТЕ САКАМ и зошто?

Koj povekje gi zloupotrebuva zborovite TE SAKAM?

  • mashkite

    Гласови: 21 32,3%
  • zenskite

    Гласови: 17 26,2%
  • i mashkite i zenskite

    Гласови: 34 52,3%

  • Вкупно гласачи
    65
U

UnholY

Гостин
Не ги употребувам тие зборови напразно туку ги изговарам зошто стварно го мислам тоа...Првпат ги кажав пред неодамна на една личност(си знае која е..) и почнав да и ги кажувам цело време...:icon_bigg ама не би ги злоупотребил никогаш...
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Licnosta koja sto gi zloupotrebuva zborovite TE SAKAM togas taa mozno e i da ne saka vistinski.Toa e moe mislenje i togas TE SAKAM ne vredi ama bas nisto za mene a isto i licnosta koja sto ke mi go kaze toa na takov nacin...a i ne veruvam na licnosti koi sto velat samo te sakam tuku ke poveruvam otkako toa ke mi go dokazat na nekoj nacin...:smir:
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Јас воопшто не ги ни употребувам тие зборови..Сакам да им речам некогаш на тие што ги сакам дека ги сакам ама не можаааамммм.и криво ми е што сум таква ама што да правам..
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Не ги злоупотребувам тие зборови никогаш!
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Не ги употребувам тие зборови па така не ги ни злоупотребувам
 

CafeLatte

Sieger
Член од
23 октомври 2007
Мислења
60
Поени од реакции
2
epa toa te sakam denes e kako dobarden....najverojatno prechesto se koristi za sekakvi celi .. pa gubi od znachenjeto.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Tака е CafeLatte!
Не можеш на некого да му речиш те сакам а го знаеш само 2-3 дена. За да засакаш некој треба да си подолго време со него и да ти прирасне за срце.
Значи сегашната употреба на овие зборови се вадат од контекст и губи од значење:smir:
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
22
Поени од реакции
1
За злоупотребување не сум ги злоупотребила тие зборови, меѓутоа тргнувајки од себе мислам дека женските повеќе го прават тоа (злоупотребуваат), е сега јас за тие зборови сум многу слободна, ги изговарам дури и кога воопшто нема потреба од нив.. т.е. не чувствувам нешто такво за да кажам те сакам, а сепак го правам тоа.. зошто? е незнам ни јас самата, од секогаш ми биле убави и фини тие зборови па почнав да ги употребувам мн често.. но не и злоупотребувам..:toe:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Pa gi upotrebuvam, mnogu cesto...skoro na site prijateli im vikam deka gi sakam, na moite im vikam deka gi sakam... ednostavno site gi sakam :D
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
За злоупотребување не сум ги злоупотребила тие зборови, меѓутоа тргнувајки од себе мислам дека женските повеќе го прават тоа (злоупотребуваат), е сега јас за тие зборови сум многу слободна, ги изговарам дури и кога воопшто нема потреба од нив.. т.е. не чувствувам нешто такво за да кажам те сакам, а сепак го правам тоа.. зошто? е незнам ни јас самата, од секогаш ми биле убави и фини тие зборови па почнав да ги употребувам мн често.. но не и злоупотребувам..:toe:
Aj реши се дали ги злоупотребуваш или не:)

И плус, кога некој не знае да го цени вистинското значење на тие зборови, кога не ги употребува кога вистински ги чувствува, како може да има осет и да не ги злоупотребува?

Генерално, eдно чудо контрадикторни изјави имаш во постов:smir:
 
Член од
26 јуни 2008
Мислења
79
Поени од реакции
3
i zenskoto i maskoto za vo razlicni situacii,kako izvinuvanje,pocit...sto znam ili pak za da privlecat nekogo sto stoi na konec:toe: neznam stvarno ima nogo razlicni situacii...
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Zborovi koi izrazuvaat cuvsta nikogas ne smeat da se zloupotrebat, te sakam,te ljubam i sl ne e covecki da se igrame so necii cuvstva i emocii...:back:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Retko iskazuvam custva, ama koga iskazuvam ne gi zloupotrebuvam zborovite so koi gi iskazuvam tie custva. A koj poveke gi zloupotrebuva tie zborovi: dali maskite ili zenskite, toa zavisi od karakterot, a ne od polot.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom