Дали знаете да смените тркало?

С

Спенсер

Гостин
Koj saka da nauci da menjava gumi neka dojde na nekoja avtotrka dobiva red bull i edna 19 so sipka i hidraulicna dizalica.:smir:
кој сака да научи нека ми пише, на камионот кога ке треба,наместо сервис ке се учиме...шипка од 2 метра добиваш и терај...и клуч!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
кој сака да научи нека ми пише, на камионот кога ке треба,наместо сервис ке се учиме...шипка од 2 метра добиваш и терај...и клуч!
пази да не ја добиеш шипката по грб :icon_mrgr
 
C

cige

Гостин
Немам сам мењавано досега, ама неколку пати до сега ми се случило да пукне гума додека ме возеле, и тоа на автопат Велес-Скопје, на друго место не ми се случило:pos2:
Знам дека колата треба да се избаци во лер и самата да запре, никако не смее да се закочи, само по малку постепено:helou:
 

paradajz

форумџија без ресор
Член од
19 јули 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
да знам да менувам тркало а кој не знае има и служба која доаѓа на лице место и ти ја завршува работата
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.624
Поени од реакции
22.438
Знам да менувам ... Сум менувал на моторот...
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
Немам сам мењавано досега, ама неколку пати до сега ми се случило да пукне гума додека ме возеле, и тоа на автопат Велес-Скопје, на друго место не ми се случило:pos2:
Знам дека колата треба да се избаци во лер и самата да запре, никако не смее да се закочи, само по малку постепено:helou:
побрзо ке запре во брзина без гас
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Ако пукне во вожња (иако тубелес обично не пукаат одеднаш), немојте во лер, туку само пуштете гаста, и помаааалку кочница, и се така до безбедно застанување.
Во лер никако никогаш!
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
895
Тубелес никогаш не пука. Се издишува полека ако е мала дупката (пример шајка-клин). Нема што да пукне! Треба да поминете низ 5см високи челични ножеви (што ги користат во САД за принудно сопирање) за да експлодираат. Плус тоа колата не се превртува или слично туку почнува нагло да сопира и да треси. Моторно кочење (иначе ќе ги блокирате тркалата и ќе ги докинете гумите до бандаж и ќе пролизгате).
 

bobi_93

Македонија
Член од
11 август 2008
Мислења
652
Поени од реакции
9
знам да менувам тркало
 
Член од
27 септември 2008
Мислења
375
Поени од реакции
24
Знам да менувам тркало:helou:
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Не сум научил досега, ама има време (положив пред месец дена) ќе научам!
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
Јаката филозофија.... со татко ми кога сме за 3 минути пак шибаме со 100 km/h :motor: вадиме одма дигалката и клучот, еден одма олабавува штрафови, другиот дига, додека да дигне носи другиот одма гумата, ја ставаме, дупнатана пак во гепек, до тогаш подставенио се штрафовите, подспуштаме, стегаме, спуштаме....и бараме вулканизер... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom