Дали жените сакаат да голтаат?

Дали жените сакаат да голтаат?


  • Вкупно гласачи
    386

Mr.G

Администратор
Член од
23 јануари 2005
Мислења
10
Поени од реакции
1
Некако сум во дилема... знам дека има жени што редовно и без никаков проблем после фелацио и сексуалниот чин ја голтаат машката полова течност, а има и такви кои не сакаат (демек се гадат). Претежно се гадат додека не пробале 2-3 пати, па после целата работа станува рутина...

По весниците имам прочитано и дека тоа е здрава работа, а имаше и случај во кој една оперска пејачка редовно голтала со цел да го подобри гласот.

Вие жени што мислите? Голтате, сте голтнале само еднаш и никогаш повеќе, сте се засркнале? Имате желба да голтнете? Ве молам за интелигентни коментари и без срамење.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Богами, се кладам дека ако некоја го скрши мразот, ке се распишуваат:)
Инаку човекот убаво си пишал, бара интелегентни одговори, не е за мајтап темава! :)
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Dosega seuste ne sum nateral, ili pak da mi dojde situacija zensko da golta toa sto ja proizveduvam, taka da...ke cekam. ;)
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
aj ja da go skrsham mrazot, site devojki sto ne goltaat e ili deka se gadat bidejki nemaat probano ili pa se pretesno ko na primer od sk vo losh film pa se furaat...toa za zasrknuvanjeto e samo iluzija, ne veruvam deka i se slucilo na nekoja devojka...
A deka e zdravo e medicinski dokazano, deka sodrzi ferment koj pomaga protiv Gastritisot.....
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
Ќе, ќе го скрши... не е ништо срамно, нема табуа на оваа тема. Башка, за тоа се говори масовно и по телевизиите и весниците, а и нив ги гледаат малолетни нели. Мислам дека е здрава и интересна работа (за жените), затоа што како што кажа Dolphin или humanoid во еден пост:
...ништо не ја возбудува жената повеќе од ненадејна ејакулација во устата.
... изјавава ми звучи основана и сигурно е така. Сите (или барем 95% пробале), ама 50-60% го признаваат тоа.
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
E seaaa Zlobnica ako ti goltash devojko nemora da znaci deka site treba da go praat toa :) Ja licno u toa ne gleam nikakvo zadovolstvo ni za zenskoto a ni za maskoto osim toa sho maskite se palat poshto golem procent od zenskite ne bi go napraile toa -pa zatoa ne ni mislam deka devojkite treba da goltaat za da im pruzat satisfakcija na maskite deka nivnata devojka GOLTNALA! ... a i deka e gadno -gadno e t.e eve gleam za kogo kako :) Moze gresam..... :)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Дани, одма да те корегирам дека грешиш. Има многу девојки кои самоиницијативно и со задоволство голтаат и без дечковците да го побараат тоа од нив.
Сега шо праиме? М? :)
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Dani^^^ напиша:
E seaaa Zlobnica ako ti goltash devojko nemora da znaci deka site treba da go praat toa :) Ja licno u toa ne gleam nikakvo zadovolstvo ni za zenskoto a ni za maskoto osim toa sho maskite se palat poshto golem procent od zenskite ne bi go napraile toa -pa zatoa ne ni mislam deka devojkite treba da goltaat za da im pruzat satisfakcija na maskite deka nivnata devojka GOLTNALA! ... a i deka e gadno -gadno e t.e eve gleam za kogo kako :) Moze gresam..... :)
грешиш....не си ти компетента да контрираш на медицински докажано дека е ок да се голта...сус!
а тоа што не сакаш лично е друга работа....
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
Pa Deni^^^ celata poenta na sexot e pruzanje na megusebna satisfakcija kolku sto jas znam, a ako taka gledas togas i mazite ne bi trebalo da praat istoka mnogu raboti....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom