Дали е најважен изгледот на партнерот?

Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
ha ha ha..
3 god e setanje niz grad?
vie se zalubuvate u izgledot na coekot :toe:
не очекувам да признаеш ама секогаш така е...
типичен пример...
да има секси дечко..што кога ќе го видиш него одма се палиш..сите се палат на него...човекот е тип вози кола..но карактер нема ...т.е ќе ти го стави и после не те ферма мн ...
а у спротивна страна културен човек со мн добар карактер.....
сигурен сум дека ќе одбереш тој првиот...било кој..
знам сеа ќе речеш не јас ќе одберам вториот..ама да у кајгана сите сме исклучоци..паметни ...праведни...повеќе цениме карактер одколку изглед итн...
Делот од твојот пост, каде спомнуваш 3 години, не ми е јасен, може да го образложиш?
Едноставно, не одбираш во каков ќе се заљубиш. Барем јас тоа никогаш не сум можела да го контролирам. Најчесто, во луѓе со кои не ми е досадно, кои се интересни, забавни... И да имаат убави заби и убав глас(не се смеј на фетишиве сеа пааа:pipi:). Тоа се моите критериуми, ако веќе толку напнавте да ги кажам.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
ha ha ha..
3 god e setanje niz grad?
vie se zalubuvate u izgledot na coekot :toe:
не очекувам да признаеш ама секогаш така е...
типичен пример...
да има секси дечко..што кога ќе го видиш него одма се палиш..сите се палат на него...човекот е тип вози кола..но карактер нема ...т.е ќе ти го стави и после не те ферма мн ...
а у спротивна страна културен човек со мн добар карактер.....
сигурен сум дека ќе одбереш тој првиот...било кој..
знам сеа ќе речеш не јас ќе одберам вториот..ама да у кајгана сите сме исклучоци..паметни ...праведни...повеќе цениме карактер одколку изглед итн...


неискрен одговор..можеби чоколадото не...ама машкото ќе пробаш..оти друго пакување...ама ист е од внатре..јбг цел живот ќе се заебувате така .....



just like in dreams...
now get back to reality:)
1.Тоа не е љубов да се разбереме.По изглед можеш да се запалиш,па дури и да се залеташ за некој период,ама тоа е се.Не можеш да се вљубиш во изглед.А најмалку можеш да се вљубиш во пари!!!!
2.Стојам зад тоа дека без разлика на амбалажата,т.е. изгледот доколку некој вреди и уште повеќе доколку има(поточно имам, да не генерализирам) чуства за некој,тогаш сигурно ке го ставам пред некој кој го има само изгледот како свој атрибут.
3.За жал тоа е реалноста.По добро би било кога би биле рационални ама не рекле џабе дека љубовта е слепа...
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Делот од твојот пост, каде спомнуваш 3 години, не ми е јасен, може да го образложиш?
Едноставно, не одбираш во каков ќе се заљубиш. Барем јас тоа никогаш не сум можела да го контролирам. Најчесто, во луѓе со кои не ми е досадно, кои се интересни, забавни... И да имаат убави заби и убав глас(не се смеј на фетишиве сеа пааа:pipi:). Тоа се моите критериуми, ако веќе толку напнавте да ги кажам.
па ете што викаш дека тој вид на љубов...било само шетање у град..но не е..зш 3 години трае тој вид љубов....зш девојката е заљубена у изгледот..дур и таа призна коа прашав: зш го сакаш
она: не знам убаво ми е со него...
и сеа после многу лоши работи направени..не почитување...лажење...сепак се заедно...и ако тоа е ради карактер....јас скокам од кревет у земја :XD:
тоа е финтата..не одбираш у кого се заљубуваш.....ама вие сте едни чудни суштества што секогаш се заљубувате у поубавиот:)...



ииииии И да имаат убави заби и убав глас(не се смеј на фетишиве сеа пааа:pipi:).

ете да имат убави.. заби...со убавиот глас да те лаже....со насмевката да те шмекне...што и да направи...сепак ќе бидеш со него...се заљубувате у тие вредности ..како насмевка..очи...коса што знам јас...

1.Тоа не е љубов да се разбереме.По изглед можеш да се запалиш,па дури и да се залеташ за некој период,ама тоа е се.Не можеш да се вљубиш во изглед.А најмалку можеш да се вљубиш во пари!!!!
2.Стојам зад тоа дека без разлика на амбалажата,т.е. изгледот доколку некој вреди и уште повеќе доколку има(поточно имам, да не генерализирам) чуства за некој,тогаш сигурно ке го ставам пред некој кој го има само изгледот како свој атрибут.
3.За жал тоа е реалноста.По добро би било кога би биле рационални ама не рекле џабе дека љубовта е слепа...
пер сеа само признај дека повеќе се заљубувате у тој што е поубав...одколку тој што е подобар...со карактер.....ти го знаеш тоа најдобро само што не сакаш да признаеш
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
И сега, нормално, ние не можеме да процениме, дали таа девојка спаѓа во мнозинството или во исклучоците. Секој со своите приоритети. Јас моите ги кажав и ги имам. Со тоа сум прилично среќна.:back:
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
пер сеа само признај дека повеќе се заљубувате у тој што е поубав...одколку тој што е подобар...со карактер.....ти го знаеш тоа најдобро само што не сакаш да признаеш
За да се заљубиш не е потребен ни изглед ни карактер.Поима и јас немам што е потребно,едноставно се случува.А што се однесува до мои критериуми кога бирам некој,дефинитивно убавината не ја ставам во првите три.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
И сега, нормално, ние не можеме да процениме, дали таа девојка спаѓа во мнозинството или во исклучоците. Секој со своите приоритети. Јас моите ги кажав и ги имам. Со тоа сум прилично среќна.:back:
па тоа е работата....сите девојки у кајгана се исклучоци:)
so there is nothing to talk about.
но јас зборувам за реалноста...така како што е...а вие сеа што зборувате у свое име ...или пак зборувате така како што би сакале да биде у реалноста тоа друго :XD:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Во чиво име да зборувам ако не во свое? Одговорност носам, само за мене. Постојат секакви луѓе. И такви што знаат што е, и такви што не знаат што е љубовта.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
За да се заљубиш не е потребен ни изглед ни карактер.Поима и јас немам што е потребно,едноставно се случува.А што се однесува до мои критериуми кога бирам некој,дефинитивно убавината не ја ставам во првите три.
ај кажи кои се тие три критериуми:)
и сигурен сум ќе ти најдам еден таков...ама не да биде убав...па да видам што ке правиш..
уште пред да дојде у тие твоите првите три критериуми..изгледот е број 0 ...најпрво тоа...па пооооосле глеаш карактер...ако е грд..воопшто не ни помислуваш на тоа...исто како и шопинг...прво глеаш некои убави патики...па после ги пробуваш...:)

Во чиво име да зборувам ако не во свое? Одговорност носам, само за мене. Постојат секакви луѓе. И такви што знаат што е, и такви што не знаат што е љубовта.
ако си навистина таква како што викаш...а најверојатно си или не си не сум баш сигурен некаде 50%:ha:
поштуем тоа...i wish all girls were like u :toe:

but they are not:) исто како и машките не се сите исти јбг...
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.749
Поени од реакции
4.999
За да се заљубиш не е потребен ни изглед ни карактер.Поима и јас немам што е потребно,едноставно се случува.А што се однесува до мои критериуми кога бирам некој,дефинитивно убавината не ја ставам во првите три.

лажеш .. или ако не .. нека докажат твоите другарки .. како би биле твоите критериуми .. грд е ./ама ок е за мене не ми е тоа критериум .битно муабет да знае да ми напраи ..па за секс ќе му ставам една маска од некој згоден колку да се попалам да не биде џабе пливање на суво ..
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
ај кажи кои се тие три критериуми:)
и сигурен сум ќе ти најдам еден таков...ама не да биде убав...па да видам што ке правиш..
уште пред да дојде у тие твоите првите три критериуми..изгледот е број 0 ...најпрво тоа...па пооооосле глеаш карактер...ако е грд..воопшто не ни помислуваш на тоа...исто како и шопинг...прво глеаш некои убави патики...па после ги пробуваш...:)
А да ти пратам јас тебе и слики од моите бивши па да видиш и да отцениш дали се убави или не.
Не викам јас дека не е изгледот тој што паѓа во очи во прв момент (во 90% од случаите)
АМА, доколку некој со своите постапки/зборови/мислења/карактер/однесување успее да ми го привлече вниманието,јас повторно ке ја изберам таа личност пред некој со добар изглед.
А за патиките...да ке ги пробам и ако не се удобни нема да ги купам.
Или може нема да го забележам тоа и ке ги купам па ако ми прават плускавци ке ги фрлам.

лажеш .. или ако не .. нека докажат твоите другарки .. како би биле твоите критериуми .. грд е ./ама ок е за мене не ми е тоа критериум .битно муабет да знае да ми напраи ..па за секс ќе му ставам една маска од некој згоден колку да се попалам да не биде џабе пливање на суво ..
Па прашај ги на форумов се - ла лока и здрав4е ми се поблиски и знаат прилично доста за моите критериуми.
а што се однесува за секс....за да те запали некој не е потребно да биде...што ти ја знам ,мис на светот или манекен.Постои нешто што се нарекува сексапил...
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
А да ти пратам јас тебе и слики од моите бивши па да видиш и да отцениш дали се убави или не.
Не викам јас дека не е изгледот тој што паѓа во очи во прв момент (во 90% од случаите)
АМА, доколку некој со своите постапки/зборови/мислења/карактер/однесување успее да ми го привлече вниманието,јас повторно ке ја изберам таа личност пред некој со добар изглед.
А за патиките...да ке ги пробам и ако не се удобни нема да ги купам.
Или може нема да го забележам тоа и ке ги купам па ако ми прават плускавци ке ги фрлам.
.
треба да повторам се што кажав..дека сите девојките у форум се исклучоци...вие секогаш сте праведни..искрени..и почитувате....
ама џабе колку и да ми кажуваш...секогаш партнерите се у иста класа како и нас...не е можно грда девојка да оди со убаво дечко...или пак обратно..:toe:

каков си таков зимаш
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.749
Поени од реакции
4.999
а што се однесува за секс....за да те запали некој не е потребно да биде...што ти ја знам ,мис на светот или манекен.Постои нешто што се нарекува сексапил.../QUOTE]
:pos2:али не постои грд човек со сексапил .. ако некој е сексапилен тогаш е и убав .. или имаш друга дефиниција за сексапил .. и не мора да биде манекен .. него некоја барем просечна убавина ..али шо е тоа за тебе .. не е тоа твој критериум
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
треба да повторам се што кажав..дека сите девојките у форум се исклучоци...вие секогаш сте праведни..искрени..и почитувате....
ама џабе колку и да ми кажуваш...секогаш партнерите се у иста класа како и нас...не е можно грда девојка да оди со убаво дечко...или пак обратно..:toe:
Не сум секогаш искрена,а и не сум секогаш праведна.Кога се работи за љубов кажав дека секој критериум паѓа во вода и се потврдува она кое ти го сметаш за сонување,дека маните се доблести во очите на вљубениот.Значи тоа едноставно не го бираш.А за тоа дека не е можно хахаха е можно е да ти кажам и тоа многу.Сега се разбира секој има сопствени критериуми за убавина ама се случува (јас знам некои примери во моја околина) грда девојка да оди со убаво дечко и обратно.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Ако си грд а имаш јака женска или си богат или си надарен у гаќи. А ако си грд а имаш убава жена тогаш или си богат или си надерен у гаќи а можно е и да имаш прекрасен карактер.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Не сум секогаш искрена,а и не сум секогаш праведна.Кога се работи за љубов кажав дека секој критериум паѓа во вода и се потврдува она кое ти го сметаш за сонување,дека маните се доблести во очите на вљубениот.Значи тоа едноставно не го бираш.А за тоа дека не е можно хахаха е можно е да ти кажам и тоа многу.Сега се разбира секој има сопствени критериуми за убавина ама се случува (јас знам некои примери во моја околина) грда девојка да оди со убаво дечко и обратно.
money...they can buy everything in 21 century :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom