Дали е најважен изгледот на партнерот?

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
:pos2::pos2::pos2:

ејјјј ...тешко дека нема да купите...оти знаеш нема да купиш исто пакување...ќе биде друго пакување..ама нема да биде тоа крембананата..зш секогаш викате тој е посебен..тој не е како другите
Ако случајно ја пробаме и ни се допадне вкусот, се разбира дека ке ја купуваме.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
И? Љубовта е чувство, кое е толку непредвидливо, толку фатално и обземачко, што сите недостатоци на партнерот, ќе ги засакаш. Тоа болдираното, не ми личи на љубов, туку само празнина, ,,шетање" низ град, покажување пред другите.
Точно,низ очите на вљубен човек и најголемите мани изгледаат како најголеми доблести.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
I ruzen ama ti si eptem nerealna odgovori na prasanje , mnogu citas toa romancinja od 18 vek
Не е ни битно дали си ружен, знаеш, да ти држеше вода муабетот, тогаш сите луѓе по 20 години заедништво, немаше да се сакаат, бидејќи ќе беа остарени и РУЖНИ. Инаку, вака, си се заљубил некогаш? Вистински? Знам дека не.

Малку глупаво прашање.Ако се водиме според тоа,грдите девојки ќе бидат со грди машки:toe:
Па нели, никој не би идел со грд човек? :pipi:
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Aj ne lazi ma pa i ti

ke go izberete ubaviot i kraj i ako ima i dobra kola paricki ke sirite noze dur kazes keks
А ти зборувај за себе.Доколку ти си налетувал на девојки кои немале 2 грама мозок во главата,им бил важен изгледот и тоа дали нивниот дечко има кеш да ги части и кола каде што ќе можат да му ја ,,возвратат,, услугата,не е причина да ги сместуваш сите во таа категорија.Не можам да одречам дека има такви со лопата да ги ринеш и се срам за женскиот и човековиот род воопшто,но овде зборуваме за нормални луѓе кои си ги средиле приоритетите во животот.

Па нели, никој не би идел со грд човек? :pipi:
Јас сум го рекла тоа некогаш???
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
126
Поени од реакции
3
Не е ни битно дали си ружен, знаеш, да ти држеше вода муабетот, тогаш сите луѓе по 20 години заедништво, немаше да се сакаат, бидејќи ќе беа остарени и РУЖНИ. Инаку, вака, си се заљубил некогаш? Вистински? Знам дека не.


Па нели, никој не би идел со грд човек? :pipi:
E ne e taka ne vrti muabetot

muabetot e prvoto sretnuvanje i folijata cokoladi

koga se sretnuvaat toas

A sto se tice starite grdi dedovci i babi tie nemaat drug izbor a koa se nema izbor toa veke ne e ljubav toa e panadjur

Inace za tvoja informacija ja sum ja izmislil ljubovta
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Aj ne lazi ma pa i ti

ke go izberete ubaviot i kraj i ako ima i dobra kola paricki ke sirite noze dur kazes keks
Леле, ако имаш повеќе од 12 години, треба да се засрамиш. Човек, не се сите жени спонзорски настроени, аман. Еднаш ќе се заебеш вака како што си навел во примерот, потоа ќе се почувствуваш изиграно, изманипулирано, долно, затоа што си дозволила да те контролира машко его, суета и кеш, па ќе бараш нешто приземно, убаво или не. Имам приметено, дека многу убави луѓе, завршуваат во брак со не толку убави луѓе, од причина што се плашат дека ќе бидат изневерени. Убавината некогаш е и нож со две острици. Секако, понира да бидеш издигнуван на ниво на идеал заради тоа што си убав, но, чувствата се друга работа. Срцето ги контролира нив. Ако се вистински, не можат да бидат водени од пари. Тоа што ти го наведуваш е фалсификат и привидна ,,љубов", водена од материјални интереси. Нема ништо духовно.

E ne e taka ne vrti muabetot

muabetot e prvoto sretnuvanje i folijata cokoladi

koga se sretnuvaat toas

A sto se tice starite grdi dedovci i babi tie nemaat drug izbor a koa se nema izbor toa veke ne e ljubav toa e panadjur

Inace za tvoja informacija ja sum ja izmislil ljubovta
Јас цело време правам муабет според насловот на темата кој е прашува дали убавината е пресудна. Според мене, убавината не е пресудна туку карактерот. Убавината е првиот контакт и мостот кој води до карактерот. Ако карактерот не се совпадне со твојот, тогаш убавината е безвредна. Освен ако не станува збор за сексуална врска од нагонска природа.
Ние новинарите, мораме да дојдеме до вистинити информации.:pipi:
Напротив, баш е љубов, го знаеш секој еден мал недостаток на партнерот со кого си поминал и сито и решето. Приврзан си, не кон неговиот голем и еректиран пенис, туку кон тоа што има кој да те ислуша и да те гушне кога ти е најтешко.
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
126
Поени од реакции
3
Sakas da kazes deka ubavite se zimaat so ruznite zatoa da ne gi izneverat tie toa e mnogu gay razmisljanje al ti se prasta oti si zensko :)

Kako be ne se ja ne sum videl u zadnji 10 godini devojka natprosecno ubava da ne e sponzorski nastroena cak i da imala pari .

Mada ubavo ti bese delot ponira da vides izdignuvan bas poetski ...btw pisues poezija ? Ako ne pocni te biva.

Eve da trgneme od tebe ja mislam po psihoanaliza na rakopisot deka si prosecno ubava 2 plus maksimum i si vo vrska ( ili brak veke duze vreme ) i deka si inteligentna osoba koja se pomirila so sudbinata . Plus nekoj t eima iznevereno pred da se mazis :)

Pozz
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Sakas da kazes deka ubavite se zimaat so ruznite zatoa da ne gi izneverat tie toa e mnogu gay razmisljanje al ti se prasta oti si zensko :)

Kako be ne se ja ne sum videl u zadnji 10 godini devojka natprosecno ubava da ne e sponzorski nastroena cak i da imala pari .

Mada ubavo ti bese delot ponira da vides izdignuvan bas poetski ...btw pisues poezija ? Ako ne pocni te biva.

Eve da trgneme od tebe ja mislam po psihoanaliza na rakopisot deka si prosecno ubava 2 plus maksimum i si vo vrska ( ili brak veke duze vreme ) i deka si inteligentna osoba koja se pomirila so sudbinata . Plus nekoj t eima iznevereno pred da se mazis :)


Pozz
Премногу дискриминација ко за во една реченица. :pipi:
Веќе ти реков дека љубовта со пари не се купува. Не-вистинската.
Дури и да ми требаше совет, немаше да го побарам од тебе. :back: Секој треба да тргне од себеси.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.749
Поени од реакции
4.999
Премногу дискриминација ко за во една реченица. :pipi:
Веќе ти реков дека љубовта со пари не се купува. Не-вистинската.
Дури и да ми требаше совет, немаше да го побарам од тебе. :back: Секој треба да тргне од себеси.
Али затоа парите се одлична стартна позиција и предност пред другите тркачи ...
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Sakas da kazes deka ubavite se zimaat so ruznite zatoa da ne gi izneverat tie toa e mnogu gay razmisljanje al ti se prasta oti si zensko :)

Kako be ne se ja ne sum videl u zadnji 10 godini devojka natprosecno ubava da ne e sponzorski nastroena cak i da imala pari .

Mada ubavo ti bese delot ponira da vides izdignuvan bas poetski ...btw pisues poezija ? Ako ne pocni te biva.

Eve da trgneme od tebe ja mislam po psihoanaliza na rakopisot deka si prosecno ubava 2 plus maksimum i si vo vrska ( ili brak veke duze vreme ) i deka si inteligentna osoba koja se pomirila so sudbinata . Plus nekoj t eima iznevereno pred da se mazis :)

Pozz
Епа друже во тоа има удел и критериумот за убавина.Денес за убавина се смета еден тон шминка,фризура од салон и голотија.Па кој ви е крив кога сами ги бирате такви....
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
126
Поени од реакции
3
Srce si

izvini malce sum nervozen ne mo radi facebook pokerot

sto se tice temava najvazni se cicki da pusi dobro se drugo e nebitno
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
И? Љубовта е чувство, кое е толку непредвидливо, толку фатално и обземачко, што сите недостатоци на партнерот, ќе ги засакаш. Тоа болдираното, не ми личи на љубов, туку само празнина, ,,шетање" низ град, покажување пред другите.
ha ha ha..
3 god e setanje niz grad?
vie se zalubuvate u izgledot na coekot :toe:
не очекувам да признаеш ама секогаш така е...
типичен пример...
да има секси дечко..што кога ќе го видиш него одма се палиш..сите се палат на него...човекот е тип вози кола..но карактер нема ...т.е ќе ти го стави и после не те ферма мн ...
а у спротивна страна културен човек со мн добар карактер.....
сигурен сум дека ќе одбереш тој првиот...било кој..
знам сеа ќе речеш не јас ќе одберам вториот..ама да у кајгана сите сме исклучоци..паметни ...праведни...повеќе цениме карактер одколку изглед итн...

Ако случајно ја пробаме и ни се допадне вкусот, се разбира дека ке ја купуваме.
неискрен одговор..можеби чоколадото не...ама машкото ќе пробаш..оти друго пакување...ама ист е од внатре..јбг цел живот ќе се заебувате така .....


Точно,низ очите на вљубен човек и најголемите мани изгледаат како најголеми доблести.
just like in dreams...
now get back to reality:)
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Srce si

izvini malce sum nervozen ne mo radi facebook pokerot

sto se tice temava najvazni se cicki da pusi dobro se drugo e nebitno
?!?!?!??!?!?!??!?!??!?!???!??!?!??!
не го сватив првиот дел од постов ама што се однесува до твоите приоритети....одлични се нема што.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom