Дали е исто кога изневерува машко, и кога изневерува девојка?

Член од
19 декември 2013
Мислења
236
Поени од реакции
152
Секако дека е исто, ич не е битно дали маж или жена изневерува.Само што кај нас ептен се заостанати, и ако жена изневерува тогаш таа е ороспија, а мажот е фраерчина голема.Која голема работа направил, *** свиткал.
Иначе кокошкар, за ќотекот и јас останав без зборој, озбилно.Ќе покушаш да кренеш рака на женско, ќе ја прекршиш од ќотек ради тоа што не и било добро со тебе и те изневерила?Алал да ти е.Туку да наидеш на некоја блесава, па да изедеш стаклено шише од глава после тоа, или скрајада нешто полошо, Господ да чува. :D
 
Член од
24 мај 2013
Мислења
138
Поени од реакции
207
Ни машките сакаат женска која многу изневерувала, ни женските сакаат некој кој постојано лажи и изневерува. Најубаво е да прекиниш врска ако веќе не ти е добро во неа. Тоа што го зборуваш ти kokoskar е друга тема. А и ако сакаш да ги оправдаш машките или сакаш да си мислиш дека тоа е помало зло, мисли си ;)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Јас ја кажувам истината...колку и да е сурова :D....
Апсолутно не е исто...не дека е добро маж кога изневерува..напротив, но жена?...мене да ме изневере ќе јаде ќотек како маж да е и назад кај мама и тато....а јас нема да изневерам па ако сака и Шакира нека ми дојде....само слабич може да изневере
Така ами како! Да се знае кој е маж во куќа. Забите доле и едно лопатче сама да си ги собере.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Секако дека е исто, ич не е битно дали маж или жена изневерува.Само што кај нас ептен се заостанати, и ако жена изневерува тогаш таа е ороспија, а мажот е фраерчина голема.Која голема работа направил, *** свиткал.
Иначе кокошкар, за ќотекот и јас останав без зборој, озбилно.Ќе покушаш да кренеш рака на женско, ќе ја прекршиш од ќотек ради тоа што не и било добро со тебе и те изневерила?Алал да ти е.Туку да наидеш на некоја блесава, па да изедеш стаклено шише од глава после тоа, или скрајада нешто полошо, Господ да чува. :D
Ако не и било добро немора да изневере..може да ме оставе...јебига секој си има свој став и мојот став го кажав веќе...тоа да ми го напрае е полошо од 100 ќотека да ми удре и да се измоча после врз мене
Инаку вие женските се бранете меѓусебе ама длабоко во себе знаете дека не е исто...ИМА РАЗЛИКА..така викат и на сител :D
Така ами како! Да се знае кој е маж во куќа. Забите доле и едно лопатче сама да си ги собере.
респект...(y);)
 

Eva Molotow

Anti-social Engineer
Член од
6 јуни 2008
Мислења
532
Поени од реакции
392
Ако не и било добро немора да изневере..може да ме оставе...јебига секој си има свој став и мојот став го кажав веќе...тоа да ми го напрае е полошо од 100 ќотека да ми удре и да се измоча после врз мене
Инаку вие женските се бранете меѓусебе ама длабоко во себе знаете дека не е исто...ИМА РАЗЛИКА..така викат и на сител :D

респект...(y);)
Очигледно си патиш од тој "така викаат" синдром. :D
Само не знам што бараш на форум каде целта е да споделиш свое мислење... (keyword: свое)
 
Член од
19 декември 2013
Мислења
236
Поени од реакции
152
Ако не и било добро немора да изневере..може да ме оставе...јебига секој си има свој став и мојот став го кажав веќе...тоа да ми го напрае е полошо од 100 ќотека да ми удре и да се измоча после врз мене
Инаку вие женските се бранете меѓусебе ама длабоко во себе знаете дека не е исто...ИМА РАЗЛИКА..така викат и на сител :D

респект...(y);)
Сител чим го спомна, пиши пробало е работата,туку ај.:tapp:
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Очигледно си патиш од тој "така викаат" синдром. :D
Само не знам што бараш на форум каде целта е да споделиш свое мислење... (keyword: свое)
Сто пати кажав дека мислам дека не е исто...и неможе да биде исто...едноставно што и да правите и на глава да стоите нема да промените ништо..факт е дека секогаш жената ќе ја сметат за ороспија во таков случај..и за мажот ќе има лошо општо мислење ама не е споредливо бе луѓе..обичаите и традицијата не се менат тукутака...а зошто е така, зошто не е обратно?... за ова прашање мислењето ќе си го задржам оти ќе мислете дека сум :cenzura::cenzura::cenzura::cenzura:
Сител чим го спомна, пиши пробало е работата,туку ај.:tapp:
Не ти верувам дека не си сфанала дека е заебанција :D:P
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Неверство си е неверство, исто е само различна мерна единица имаат. Едното се мери у дужина другото во дубина.
 
Член од
24 мај 2013
Мислења
138
Поени од реакции
207
@kokoskar Жената е ороспија а? А маж и системно да изневерува пак е фраер? Јас тоа го викам преварант, а никоја не сака таков, верувај. А и тоа се открива за секој,нема скриено да остане. Секако е подобро прво да излезеш од врска, па да правиш што сакаш, а неверството си е неверство, било од машка, било од женска страна. Не ги бранам ни таквите жени, ни мажите, ама пошто цело време така си даваш епитети...
 

MamaLover

Admiral
Член од
2 март 2013
Мислења
296
Поени од реакции
304
мушка превара е физичка,женската превара е поопасна и психолошки посложена бидејќи е заснована на додатни елементи и не претставува најобична авантура како мушката превара бидејчи мушкиот род е промискуитетен.Жената во своето тело прима нечиј орган а примањето на некое тело е поинтимно психолошко доживување отколку гурати нешто во некое тело
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.824
Поени од реакции
2.914
Исто се фаќа дали е женско или машко факт е дека туѓото ги фаќа нечие тела и облини :D


Sent from my iPad 3 using Tapatalk
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
мушка превара е физичка,женската превара е поопасна и психолошки посложена бидејќи е заснована на додатни елементи и не претставува најобична авантура како мушката превара бидејчи мушкиот род е промискуитетен.Жената во своето тело прима нечиј орган а примањето на некое тело е поинтимно психолошко доживување отколку гурати нешто во некое тело
А женското неверство неможе да биде само физички? Сите ние жени имаме секс со емоции а? Да, точно е дека многу жени неможат да си ги одвојат емоциите, ама веруј ми дека има такви што ќе те изебат една вечер и после нема да те познаваат на улица. И јас мислам дека се` повеќе и повеќе се такви. Жените можат да бидат исто толку лоши како мажите.
Иначе едно бонус прашање. Што ако жената го извара мажот со жена? Ништо не и влага тогаш :icon_lol: Или тоа не се смета за неверство зашто е со жена? :icon_lol:
 

MamaLover

Admiral
Член од
2 март 2013
Мислења
296
Поени од реакции
304
А женското неверство неможе да биде само физички? Сите ние жени имаме секс со емоции а? Да, точно е дека многу жени неможат да си ги одвојат емоциите, ама веруј ми дека има такви што ќе те изебат една вечер и после нема да те познаваат на улица. И јас мислам дека се` повеќе и повеќе се такви. Жените можат да бидат исто толку лоши како мажите.
Иначе едно бонус прашање. Што ако жената го извара мажот со жена? Ништо не и влага тогаш :icon_lol: Или тоа не се смета за неверство зашто е со жена? :icon_lol:
тоа е сестринска љубов :ROFLMAO:
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
А женското неверство неможе да биде само физички? Сите ние жени имаме секс со емоции а? Да, точно е дека многу жени неможат да си ги одвојат емоциите, ама веруј ми дека има такви што ќе те изебат една вечер и после нема да те познаваат на улица. И јас мислам дека се` повеќе и повеќе се такви. Жените можат да бидат исто толку лоши како мажите.
Иначе едно бонус прашање. Што ако жената го извара мажот со жена? Ништо не и влага тогаш :icon_lol: Или тоа не се смета за неверство зашто е со жена? :icon_lol:
Во овој случај сторителот може да се казни поблаго или да избегне казна ако организира тројка помеѓу актерите од љубовниот триаголник :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom