Дали е исто кога изневерува машко, и кога изневерува девојка?

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Полека малце,не скокај како прле пред магаре.
Никој не рече дека треба да го трпиш, но тоа и така не менува многу многу откако ке го јадиш ќотекот.
Ти после си го трепела , не си го трпела е малце битно, освем секако ако не си видовита па да знаеш однапред каква рекација би следела кога тој ке те фати на изневерување.
И тука нема никаква врска твоето мислење, нити што ти оправдуваш или не. Неговото е битно како тој гледа на твоето изневерување и сходно на тоа дали ке поминиш со ќотек, со ситуација или со никому ништо.
Инаку колку знам јаки жени како тебе што плукале плукале и после лижеле лижеле каде што имале исплукано ехеееее. Да не ти фатат камен ноѕете, па да се зацапаш во некој таков. Дури тогаш ќе биди весело.
И кога сме веќе кај пожелувањето јас тебе би ти пожелил да си најдиш некој кој нема да те изневери нити пак ти него , па така нема да мораш да ја увидиш разликата помеѓу ситуација и ќотек на своја кожа;).
Ме имаат фатено и не сум изела ќотек. Чисто за информација. Незнам какви имаш сретнато, ама мене ме немаш сретнато и појма немаш каква сум.
А како тоа ќе го изедам ќотекот па после ќе трпам или не? Може да ми удри шлаканица и да не ја очекувам, ама сигурно нема мирна да седам после тоа и ко попче да си ќутам. Има голема врска моето мислење. Може нема да смени како он ќе се испонаша, ама ќе смени како јас реагирам на неговата реакција.
Јас си имам некој најдено, ти ич да не се секираш.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.265
Поени од реакции
22.011
Ме имаат фатено и не сум изела ќотек. Чисто за информација. Незнам какви имаш сретнато, ама мене ме немаш сретнато и појма немаш каква сум.
А како тоа ќе го изедам ќотекот па после ќе трпам или не? Може да ми удри шлаканица и да не ја очекувам, ама сигурно нема мирна да седам после тоа и ко попче да си ќутам. Има голема врска моето мислење. Може нема да смени како он ќе се испонаша, ама ќе смени како јас реагирам на неговата реакција.
Јас си имам некој најдено, ти ич да не се секираш.
Искрено сега нема да можам да спијам од секирации.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Пошто заклучи дека твојот став е најобјективен и на крај ако не е тоа твој став зошто и воопшто го браниш? :confused:

Мислам ова што го прашувам не е мое прашање, само онака објективно прашувам...Еве јас лично не би прашал, само би направил вака. :facepalm:
Ebivetar :-D
Ne kazuvav jas sto bi napravila i utre den mene ako me izneverat ili jas ako izneveram dali e isto. Ne ja sfakjam taka temava. Ako bese taka, peasanjeto ke bese "Sto bi napravile ako ve izneverat?"
Kazuvam opsto mislenje. Nesto sto site go mislat.
Koga masko izneveruva, cesto mu se gleda niz prsti. Ne od strana na devojka mu, od treta strana gledano. Taka da, nema nekoja pogolema opasnost, osven raskinuvanje.
Koga devojka izneveruva, taa se smeta za k**va. Od sekoja strana gledano.

Zagatka: Sto i fali na devojkata sto izneveruva? :-D
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.265
Поени од реакции
22.011
Ebivetar :-D
Ne kazuvav jas sto bi napravila i utre den mene ako me izneverat ili jas ako izneveram dali e isto. Ne ja sfakjam taka temava. Ako bese taka, peasanjeto ke bese "Sto bi napravile ako ve izneverat?"
Kazuvam opsto mislenje. Nesto sto site go mislat.
Koga masko izneveruva, cesto mu se gleda niz prsti. Ne od strana na devojka mu, od treta strana gledano. Taka da, nema nekoja pogolema opasnost, osven raskinuvanje.
Koga devojka izneveruva, taa se smeta za k**va. Od sekoja strana gledano.

Zagatka: Sto i fali na devojkata sto izneveruva? :-D
Немора на никој ништо да му фали.. Такви сме по природа, полигамни, да не речам во гените ни е.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
30
Поени од реакции
28
Исто е како машко така и девојка ... нема потполно никаква разлика варањето ... од која страна и да си ќе се осеќаш омаловажен , како добар другар пробувам да си ги омаловажувам другарите и другарките кои овие чинови ги прифаќаат како океј а според мене не се и длабоко си ги осудувам НО лично за себе. Не се мешам во други животи и љубовни интереси и сакам да сум објективен во секоја ситуација.
Го почитувам Бро Кодот , осудете ме или не ... не се издава човек (машко или женско - небитно) Бро бај Екстенжн како и да гледаме на варањето можеме да заклучиме дека никој од нас не би сакал да му се деси некој да го вара. А во подетални полемики ако влагаме , го наебавме.
 
Член од
24 мај 2013
Мислења
138
Поени од реакции
207
Исто е, било кој од двата пола да изневери е пред се е човек без мозок, себичен и со животински инстинкт. Да не се соочиш со партнерот и да направиш муабет и да се тргниш, туку место тоа да изневериш е нечовечко и кукавичко. А лагата кога тогаш се открива.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Исто ли е кога машко преебе десетици девојки, и кога женско ја преебат десетици машки?
Епа не е исто дали те викаат фраер на прекар или те викаат ороспија....
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.114
Поени од реакции
5.869
Исто ли е кога машко преебе десетици девојки, и кога женско ја преебат десетици машки?
Епа не е исто дали те викаат фраер на прекар или те викаат ороспија....
Не е исто. Ако речеш дека си ебел десетици девојки, те викаат лажго.
 
Член од
24 мај 2013
Мислења
138
Поени од реакции
207
Овде зборуваме за изневерувањето, не за бројката со колку си бил.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Овде зборуваме за изневерувањето, не за бројката со колку си бил.
Ако не е исто дали машко бил со многу девојки или девојка со многу машки, логично е да не е исто и кој изневерил....
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
А по која логика ова? :cautious:
Машка логика...вие женските тоа не капирате :D

Озблилно...зарем нашево општество не е построго поставено кон жена која изневерува, отколку кога тоа го прави маж? Едноставно е така и готово..а дали е правилно така? Тоа никој не знае оти ништо не е предодредено како правилно или неправилно..
Значи не е исто....
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Машка логика...вие женските тоа не капирате :D

Озблилно...зарем нашево општество не е построго поставено кон жена која изневерува, отколку кога тоа го прави маж? Едноставно е така и готово..а дали е правилно така? Тоа никој не знае оти ништо не е предодредено како правилно или неправилно..
Значи не е исто....
А тебе некој те праша општеството како го гледа или ти што мислиш?
И ако општеството така го гледа, ти треба ко овца да се согласуваш со нив? Немаш свој мозок да размислиш?
Ако нешто не е правилно нема да се бориш да го смениш? Не, битно како ќе кажат сите, а?
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
А тебе некој те праша општеството како го гледа или ти што мислиш?
И ако општеството така го гледа, ти треба ко овца да се согласуваш со нив? Немаш свој мозок да размислиш?
Ако нешто не е правилно нема да се бориш да го смениш? Не, битно како ќе кажат сите, а?
Јас ја кажувам истината...колку и да е сурова :D....
Апсолутно не е исто...не дека е добро маж кога изневерува..напротив, но жена?...мене да ме изневере ќе јаде ќотек како маж да е и назад кај мама и тато....а јас нема да изневерам па ако сака и Шакира нека ми дојде....само слабич може да изневере
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Јас ја кажувам истината...колку и да е сурова :D....
Апсолутно не е исто...не дека е добро маж кога изневерува..напротив, но жена?...мене да ме изневере ќе јаде ќотек како маж да е и назад кај мама и тато....а јас нема да изневерам па ако сака и Шакира нека ми дојде....само слабич може да изневере
Значи пак, темава е што ТИ мислиш. Не што е вистина што не е.
Не е добро кога било кој изневерува. Има различни степени на лошо? Кога мажот изневерува е лошо, ама ако жената изневери е полошо? :confused: Како тоа? Што сте вие мажите повеќе од жените?
За ќотекот немам зборови. Се надевам ќе биде некоја што ќе ти врати назад па да видиме дали ќе кренеш пак рака на женско.
А за тебе, браво.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom