Дали е исто кога изневерува машко, и кога изневерува девојка?

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Исто е, нормално. Разлика е само у тоа што машкото некогаш може да изневерува ниту од љубов, ниту од потреба за задоволување туку само едноставно да си го задоволи своето машко его.- ТОА Е ОПРАВДАНО :D
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Исто е и кога изневерува машко и женско неверство си е неверство без разлика што и како довело до тоа.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Не е исто изневерувањето кај мажите и жените.Девојките кога изневеруваат имаат вистинска причина за тоа,дали е тоа некоја возбуда која им фали во врската,или недоволната љубов кон партнерот незнам.Мислам дека типот со кој што го вараат нивниот дечко има нешто во него што ги привлекува.

Додека кај мажите е друга работа.Вараат и без да им се допаѓа девојката.Пијани испровоцирани од некоја бомбастична девојка,проработува помалата глава и прават глупост.

Имаше еден член напишано,дека ја има изварано девојката,меѓутоа во ниедна секунда на нема изневерено љубовта која ја чуствува према неа.И јас имам направено така а верувам и други мажи.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.738
Поени од реакции
12.176
Имаше еден член напишано,дека ја има изварано девојката,меѓутоа во ниедна секунда на нема изневерено љубовта која ја чуствува према неа.И јас имам направено така а верувам и други мажи.
Мислиш да сакам некоја, а одвреме навреме да се п..л.*е**с***н..а.м со некоја друга, но без љубов, онака од мерак? Убо е тоа, ама неостварливо, како да сакам до утре да стасам до Орион :)
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
239
Поени од реакции
5
Да бе сакам ја и изневерил сум ја ама тоа не се важе. Знае се, ако ме сака нема да ме изневере без разлика на се или обратно.

Изневерување си е изневерување ,нема разлика дали од машка или од женска страна.
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
491
Поени од реакции
16
Изневерување си е изневерување, не гледам никаква разлика во тоа дали женско или машко изневерува...јбг луѓе сме, на секој му треба некој вентил :pipi:
 

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
Напишано од ZoraNaSlobodata
Абе со самото растење се сфаќа то,ќе научиш и ти :pipi:
па не сум машко ФАЛА БОГУ! :helou:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Се разбира дека е исто! Се работи за најлош и најдолен чин, заради кој некој друг страда. Ако некој има малку разум и стави прст на чело, нема да прави глупави поделби дека девојката ако изневерува е *етикета*, а машкото е *етикета*. Глупости. Кога станува збор за повредување чувства, што е битно кој пол го направил тоа.
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Се разбира дека е исто! Се работи за најлош и најдолен чин, заради кој некој друг страда. Ако некој има малку разум и стави прст на чело, нема да прави глупави поделби дека девојката ако изневерува е *етикета*, а машкото е *етикета*. Глупости. Кога станува збор за повредување чувства, што е битно кој пол го направил тоа.
Јас мислам дека , чупе ти си во тежок филм влезена ии под итно треба да излезиш.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
па би требало да е исто...
и машките.. и женските кои изневеруваат... they are alll stupid heartless assholes/bitches
 
Член од
28 јануари 2009
Мислења
238
Поени од реакции
37
Па нормално дека е исто која би била причината да е разчочно сеа незнам не сум "би" али ако има некој на форумов каде што во некој ситуации и момче а во некој девојче чекам да сподели:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom