Дали е исто кога изневерува машко, и кога изневерува девојка?

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
\

Кои "правила"!

Тука лежи и се крие Зоран Заев! :)

Кои јебени правила освен оние кои сами си ги поставуваме, а ако самите се ограничиме, тогаш самите сме виновни и изневеруваме не друг, туку себе и целото човештво.

Рекла црквата, еден маж-една жена и ебеа попојте деца??!!

Рекле комуњарите, еден маж - една жена и силуваа еден кој куп жени и мажи и деца.

Правила, правила, да би ме удавила или кичму савила....
Јбг, не сакаме правила...

Убо си кажа, правила кои ние самите ги поставуваме. Со правила не се ограничуваме, (колку банално ми изгледа ова што го пишувам, зашто до вчера од секогаш сум се залагал да нема правила, предрасуди) туку тие правила прават работите да опстанат, да не се распаднат. Ако и кажам на онаа што ми вика дека ме сака, дека не сакам да ме лажи, да се ебе со други, а таа го направи токму спротивното, тоа е доказ дека не ме сака. Ако постои љубов помеѓу нас двајцата, ниту јас, ниту таа нема да ги направиме тие работи. Одржуваш една врска по работи (не пишувам правила, дека не сакаш така да звучи) кои вие двајцата ги сакате, или не ги сакате.
Јас овие работи ги немам примено од општеството, такви се за мене и од секогаш биле.
 
O

Out Boy

Гостин
Не е општесвено дерпиќ, не, туку социјално, се социјализира, во глутница, во група, а во групата, прсиплева мажи жени, удри маај....едино во оваквите констелации нема место за хомиќни лица.
И така било додека некој нееб не пофтел да клава рамки, ограничувања, дефиниции.

Ако треба да учиме од животни, некои животни, поучи и ти дека гз е за срање, а не за ебавање.
Стварно бе нема место за хомиќи? Хехе...

А за ова подолу... извини, не можам да се спуштам на толку ниско ниво како твоето... Ќе те упатам само да прочиташ за аналниот секс кај стрејтерите и за хомосексуалноста кај животите.

Секое добро, полигамни чувари на светото стрејтерство!!!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Јбг, не сакаме правила...

Убо си кажа, правила кои ние самите ги поставуваме. Со правила не се ограничуваме, (колку банално ми изгледа ова што го пишувам, зашто до вчера од секогаш сум се залагал да нема правила, предрасуди) туку тие правила прават работите да опстанат, да не се распаднат. Ако и кажам на онаа што ми вика дека ме сака, дека не сакам да ме лажи, да се ебе со други, а таа го направи токму спротивното, тоа е доказ дека не ме сака. Ако постои љубов помеѓу нас двајцата, ниту јас, ниту таа нема да ги направиме тие работи. Одржуваш една врска по работи (не пишувам правила, дека не сакаш така да звучи) кои вие двајцата ги сакате, или не ги сакате.
Јас овие работи ги немам примено од општеството, такви се за мене и од секогаш биле.
А ако, као мене, сакаш неизмерно повеќе жени истовремено??
И неам гаље дали се ебат со други, ако и тие имаат толкави чувства големи кон тие другите, како кон мене.

Стварно бе нема место за хомиќи? Хехе...

А за ова подолу... извини, не можам да се спуштам на толку ниско ниво како твоето... Ќе те упатам само да прочиташ за аналниот секс кај стрејтерите и за хомосексуалноста кај животите.

Секое добро, полигамни чувари на светото стрејтерство!!!
Не се спуштај брате топол. Вие, а се спуштите, а беља стануе.

Барем не бутаме у гз дур драпаме колчишта.

И не барај оправданија за пеерлакот.

Неам ништо против да се пердашиш у гз, ама не рекламирај, не прај паради, не изигрувај обесправен (ене ти го Мацедалиен, види колку ич права нема, а е дерпе), а и не туку ми продавај педерска моногамија. Само по себе е оксиморон.
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
А ако, као мене, сакаш неизмерно повеќе жени истовремено??
И неам гаље дали се ебат со други, ако и тие имаат толкави чувства големи кон тие другите, како кон мене.
Неизмерно ги сакам и јас сите жени, но можам само една вистински да љубам. Нажалост, љубовта ти е себична работа.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Неизмерно ги сакам и јас сите жени, но можам само една вистински да љубам. Нажалост, љубовта ти е себична работа.
Говори самоз а себе си, за мене не е себична, јас љубам повеќе, неизмерно и на сите несебично им ја давам мојата љубов.
Ти ако си себичен, твој проблем.
Исто како на Аутбој, не е он крив шо сака да е дупедаец, избор, личен избор.

Се е факинг избор!
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Говори самоз а себе си, за мене не е себична, јас љубам повеќе, неизмерно и на сите несебично им ја давам мојата љубов.
Ти ако си себичен, твој проблем.
Исто како на Аутбој, не е он крив шо сака да е дупедаец, избор, личен избор.

Се е факинг избор!
Изгледа само ти говориш за себе си и наметнуваш твое гледиште за љубов. Постојат разни облици на љубов, но не можеш сите жени да ги сакаш исто и подеднакво.

Ако сепак тоа го можеш, секоја чест.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Se razbira deka ne nametnuvam stav. Kazuvam moe mislenje i go branam kako takvo od napadite na kvazimoralistite ili neistomislenicite.
 
O

Out Boy

Гостин
Барем не бутаме у гз дур драпаме колчишта.

И не барај оправданија за пеерлакот.

Неам ништо против да се пердашиш у гз, ама не рекламирај, не прај паради, не изигрувај обесправен (ене ти го Мацедалиен, види колку ич права нема, а е дерпе), а и не туку ми продавај педерска моногамија. Само по себе е оксиморон.
Како што тебе никој не ти бара оправдание за дволичната полигамија, ни ја не барам оправдување за нешто што самото по себе е најприродно.

Никој не се рекламира, во тој случај ти го рекламираш стрејтерството и измислената полигамија, бараш квази-оправдувања за твоите неприфатени од општеството, ставови, па сега ти е криво што за темава имам ставови поблиски до мнозинството отколку ти.

Паради и протести ќе има се’ додека постои систематската дискриминација во Македонија. А тоа како е во Франција, ама ич не ме интересира!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Homicus, nema nisto prirodno vo dupedajstvoto!
Ti rekov, nemam problem so takvite ko tebe, voopsto, se
dodeka ne napinjaat!

A mnozinstvoto vo opstestvoto moze da popusi od kvazi moralot i neprirodnosta!
Ima kvalitativna razlika megju covek-socijalno/drustveno bitie i opstestveno bitie kako neprirodna sostojba na nestata.
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Хе,хе...читам и мислам дека го давите аут бој затоа што покажува чувства и има принципи.
Знам дека ова не го очекувате од еден геј,затоа и го задевате,нели гејовите се никакви и глупи и смешни,а аут бој сосем спротивното го докажа-дека и тој е човек со чувства и принципи.

Искрено,никогаш не замислував вака еден геј:kesa:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ne go znaes Macedalien.
Za razlika od Outboy, Mace nikad nit se reklamiral, nit gnjavel i napinjal, a nitu pak do volku bil lazliv i virtuelno zabegan.
 

dacimf

безобразен
Член од
16 ноември 2009
Мислења
60
Поени од реакции
7
Исто срање ти е и жена кога вара и маж... Лажго си е лажго... дали со пендрек или со дунда исто ти се фаќа.... И мислам дека и не е баш ствар за фалење или гордеење... али секој со своја тиква размислува...
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
Исто срање ти е и жена кога вара и маж... Лажго си е лажго... дали со пендрек или со дунда исто ти се фаќа.... И мислам дека и не е баш ствар за фалење или гордеење... али секој со своја тиква размислува...

вака викаат ако не се пофалам исто ко ништо да не сум направил/а..божем ко за другите да живеат лујџето:nenene:
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Види .. мене ми е исто .. ја не гледам некоја разлика неверство е неверство, a на рогоносецо му останува да одлучи дали ќе му прости или не .
Ама тоа сум само ја .... поголемиот дел од луѓето можи така останало од стари денови уше од времето кога црквата ја играла главната улога сметаат дека доколку жена изневери тогаш е полошо а ако мажот ја изневери партнерката тогај океј е ...lets not judge the man...:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom