Дали геноцидот во Cребреница е мит?

Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Има модератор дали е тоа тема или не. Темата е нечии фрустрации околу злосторството во Сребреница и обидите истото да се негира.
Плод на нечии фрустрации во Хрватска е и Јасеновац и бројот, националноста на жртвите итн.
Па би можеле да си помогнете, да ги надминете сите овие фрустрации, не за друго, за да не ви се повторат "делата".

http://www.dragovoljac.com/index.php?option=com_content&view=article&id=13204:jasenovac-politiki-mit-&catid=9:politika-i-drutvo&Itemid=11
Не ти треба модератор, ако има наслов :)

И јас не ја негирам Сребреница патем речено.
 
Член од
15 декември 2009
Мислења
770
Поени од реакции
479
Темата има тотално лош наслов - Геноцид?

Да ли вие знаете колко треба да има жртви за да добие статус Геноцид?

Аушвиц и Јасеновац - е тоа е геноцид....
 
Член од
15 јуни 2010
Мислења
67
Поени од реакции
61
Заштићена зона УН из које су муслимани излазили И правили покоље . Списак побијених цивила је нешто преко 3300 за сваку жртву име И презиме. .Највећи злочин се десио на Божић 1993 у селу Кравице ко хоће нек тражи на нету. Број муслимана у Сребреници је нагађа се око 40000 колико је то војника рачунајте сами.
Сам напад на Сребреницу извело је 1500 Срба , Насер Орић као командант И главних 40 људи су извучени још у априлу пад сребренице је 11 јул. Муслиманске јединице крећу у пробој према Тузли гине их око 2000 људи у том пробоју.,мањи део да не нагађам цифру али МАЊИ део је стрељан од локалних Срба .Прве цифре које јављају Муслимани су 12000 па 10000 па смо сад стали на 8000.На муслиманској страни од зртава има само ЈЕДНА жена, остали су старости од 15-65 година мушкарци, нема деце нема цивила, на српској тражите сами. на нету.
Од 9300 Срба колико их је живело на тим просторима, преостало их је мање од 900
Процену од 8.000 жртава у Сребреници прво је изнео Међународни црвени
крст. Тај податак је био заснован на грубим проценама да је армија босанских
Срба заробила 3.000 муслимана, а да је 5.000 муслимана пријављено као
"нестали". Ти "нестали" муслимани су дошли у Тузлу, а многи су и убијени у
борбама, али су у Црвеном крсту приказани као "погубљени". Ово је крунски
доказ за политичко и пристрасно коришћење ове међународне хуманитарне
организације, која је пристала да буде увучена у велику обману светске
јавности. После је та цифра коригована на 7.300 наводно погубљених
муслимана.
Уосталом, Дзонатан Рупер, бивши
новинар ББЦ-а, који је био на лицу места, а кроз низ званичних извештаја
током више година истраживао је догађаје који су следили после освајања
Сребренице, директно је рекао: "Претпоставка да су српске снаге убиле
седам до осам хиљада људи никада није била могућа". А према професору
Манделу, тврдње Трибунала о геноциду који се догодио у Сребреници нису
поткрепљене чињеницама. чак и закључак из суднице да су "снаге босанских
Срба убиле неколико хиљада босанских муслимана, а да је коначан број
вероватно измедју 7.000 и 8.000 ", није поткрепљен доказима.
Одмах по уласку српских снага у Сребреницу започиње медијска кампања о злочинима Срба у том граду. Међутим, једини официр УН у Братунцу у време наводног масакра, холандски капетан шутен у изјави од 27. јула 1995. сведочи: ”Сви папагајски понављају речи других, али нико не показује чврсте доказе. Примећујем да у Холандији људи желе да по сваку цену докажу да је геноцид почињен… Ако је било егзекуција, Срби су их онда врашки добро сакрили. Зато ја ништа од тога не верујем. Дан после пада Сребренице, 13. јула, стигао сам у Братунац и тамо остао осам дана. Могао сам да идем куд год сам хтео…” Непосредно по паду Сребренице око тридесетак страних новинара борави на том подручју не потврђујући приче о било каквом масакру. Особље УН које је пристигле избеглице са подручја Сребренице интервјуисало у Тузли о кршењу људских права не налази ”ниједно сведочење о злочинима из прве руке
Тада се причало И о десетинама хиљада силованих муслиманки па ништа од тога ,Српско гранатирање пијаца Маркале је коришћено за бомбардовање р.Српске 1994-95 па је после доказано да је пуцано са муслиманске стране по сопственом становништву,беше ;ли фамозни Рачак 1999 па после шта би?
Тражите изјаве Луис Мекензија и Филип Моријона то су били команданти унпрофора
О игранки иза завесе може да се пише данима кога занима слободно нека ми потражи да не затрпавам форум.
Још нешто за крај имам две године војске И тотално ми је сумануто да се расправљам .


http://www.srebrenica-report.com/numbers.htm
http://globalresearch.ca/articles/BRA403A.html
http://daccessdds.un.org/doc/UNDOC/GEN/N99/348/76/IMG/N9934876.pdf?OpenElement
http://www.bhdani.com/arhiva/78/tekst278.htm
http://www.srebrenica-report.com/defense.htm
 

Tzeentch

Дискретен Херој
Член од
6 октомври 2011
Мислења
581
Поени од реакции
347
Има модератор дали е тоа тема или не. Темата е нечии фрустрации околу злосторството во Сребреница и обидите истото да се негира.
Плод на нечии фрустрации во Хрватска е и Јасеновац и бројот, националноста на жртвите итн.
Па би можеле да си помогнете, да ги надминете сите овие фрустрации, не за друго, за да не ви се повторат "делата".

http://www.dragovoljac.com/index.php?option=com_content&view=article&id=13204:jasenovac-politiki-mit-&catid=9:politika-i-drutvo&Itemid=11
To je strašno. Vlast NDH zbog zaštite države organizirala je višenamjenski prolazni, sabirni, radni kažnjenički i zarobljenički logor. Najveće zlo dolazilo je od ugroze srpsko-hrvatskih komunista kojima je bio jedini cilj srušiti HRVATSKU DRŽAVU,i pobiti što više klasnih neprijatelja. Oni su bili opijeni ideologijom Lenjinove boljševičke revolucije pod vodstvom ruske Komiterne i njihovog agenta Tita u osvajanja vlasti,milom ili silom u uspostavi novog svjetskog poredka,proleteri svih zemalja ujedinite se. Na tom putu sve su rušili i ubijali prvenstveno neistomišljenike i one koji su im stali na put. Istina je da je Jasenovac poslužio njemačkoj ideologiji u istrebljenju ljudi na rasnoj osnovi,kao i komunistima u istrebljenju hrvatskog naroda. Više je Tito nepodobnih Hrvata na klasnoj osnovi ubio,nego što su tri Jasenovca ljudi progutala. Očito i dan danas nekima odgovara da se prava istina nikad ne dozna,ali će se doznati. Zaklela se zemlja raju, da se sve tajne doznaju. Arhivi NDH koji su pohranjeni u Beogradu morat će se jednog dana otvoriti,tad će nastati pomutnja kod drugova. NACIZAM I FAŠIZAM NISU HRVATSKI IZUMI.

Нео-усташа и историја. :ROFLMAO:
.
 

SS Divizion Totencof

Александар Невски
Член од
2 јуни 2013
Мислења
121
Поени од реакции
102
“Тучем те зато што си Србин, и српску мачку кољемо…”

5. јун 2013. | Бета


(Илустрација: мучење)

Сарајево – Посебно одељење за ратне злочине Тужилаштва БиХ подигло је оптужницу против Кахре Вејзовића због ратног злочина над српским цивилима на подручју општине Кладањ током 1992. године. Вејзовић се терети да је током рата у БиХ као активан полицајац од 19. маја до 13. августа 1992. године, супротно Женевским конвенцијама о заштити цивила за време рата, сам или заједно са другим полицајцима, испитивао српске цивиле, мучио их и наносио им повреде телесног интегритета и здравља.

Тужилаштва БиХ подигло је оптужницу против Кахре Вејзовића: Терети се да је као активан полицајац испитивао српске цивиле, мучио их и наносио им повреде.

„Цивили српске националности, мушкарци, жене и деца, од краја маја 1992. до 21. јула 1993. године били су незаконито затворени од стране припадника Полицијске станице Ступари, у становима зграда просветних радника и згради Старог месног уреда у непосредној близини Основне школе ‘Петар Марковић’ у Ступарима, у општини Кладањ где су испитивани и мучени”, наводи се у оптужници.

Вејзовић је, како се наводи, заточене српске цивиле мучио на разне начине, ударајући их песницама у главу, чизмама, палицом, кундаком пушке, стављајући им пиштољ и нож под грло и претећи им, присиљавајући их да једу папир, ударајући их по гениталијама.

„Једном цивилу је сломио зубе и присилио га да их прогута, а другом је по језику гасио опушке од цигарете. Један цивил српске националности је, после мучења којем је био изложен, због страха од новог премлаћивања и мучења, извршио самоубиство”, стоји у оптужници.

У оптужници се такође наводи да је Вејзовић, током испитивања и мучења српских цивила, псовао им мајку и говорио: „Тучем те зато што си Србин, што се зовеш Радован и српску мачку кољемо, све ћемо вас протерати преко Дрине”.

Оптужница је прослеђена на потврђивање Суду БиХ.
 
Член од
15 декември 2009
Мислења
770
Поени од реакции
479
SS Divizion Totencof: Aj nemoj taka,pa super se mudzahedinite, gledame i po Makedonija.

Epten se luge.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.823
Ова е најстрашното, македонци се поставуваат на страната на геноцидарците.
Сребреница била мит , ејј.

8.000 тела , екзекуцијата каква што немала ни во втората светска војна , пресекле глави на бебиња.

Таа Република српска треба да се нарече Република Геноцидарца... Нека знае цел свет што имаат сторено, нека бидат така казнети, нек ги знае светот за геноцидарци во наредните милион години.
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419

Jugop

The Hobbit
Член од
27 декември 2012
Мислења
295
Поени од реакции
43
Во цребреница убиени се најмногу 700 души. Останатите лешеви се нпсени од други држави, највеќе од Косово. На YT го има судењето за сребреница кое сеуште трае. Еве еден дел:
 
B

babsyy

Гостин
Бошњачка: Аркан и неговите луѓе ме силуваа и сечеa делови од моето тело

“Нема зборови со кои може да се опише оваа болка, понижување на кое бев подложена и стравот кој го чувствував од овие луѓе. Ако воопшто може да се зборува за луѓе. Еден пат, два пати три пати …. редeнка задоволувајќи си го нагонот …., а бев штотуку родила. На почетокот ме силуваа во мојот дом, пред моите деца. Имав само 20 години кога почна целиот овој пекол “. Така го започнува својот расказ Босанката од Бијелина М.М., пишуваTelegraf.

Траумите предизвикани во 1992 година од негативецот Аркан и неговите подредени, ја придружуваат во текот на целиот живот. Нејзините искази се едни од најстрашните кои ќе бидат споменати на денешната меѓународна конференција во Сараево. Според неа најголеми злосторства вршеле резервисти, дојдени од Србија и тие на кои им било наредено од страна на Жељко Ражњатовиќ-Аркан.

“Живеев со свекрва ми, мојот сопруг и моите две деца. Во почетокот на април 1992 година во мојот дом пристигнаа неколку” аркановци “со бради и оружје . Го удрија мажот ми и тој се најде во несвест. Потоа ме погодија и мене. Се разбудив целата во крв. Лежев претепана, силувана, мачена, беспомошна и понижена “, ја раскажува таа својата приказна од Бијелина и нагласува дека тогаш мислела дека полошо од ова не може да и се случи.
Но страшното допрва пристiгна … “ме силуваа различни луѓе, денови по ред, додека не западнев во несвест. Повеќе не го видов својот сопруг. Во текот на шест месеци ме водеа кај Аркан, бев негова робинка. Се изживуваа врз мене додека истоштена не паднев во несвест. Потоа ме подаваа на останатите. Еден ден ми ја оскуба мојата коса. Ме кубеше за косата додека не останав ќелава. Ме режеше по мојата дојка со борбен нож “, го продолжува ужасниот расказ М.М . Босанката била и на воената линија кон Орашје каде војниците исто ја силувале и правеле работи кои тешко може човек да ги замисли. “Не беше само силувањето. Ме тепаа и сечеа парчиња од моето тело. Насекаде имам лузни, гасено догорчиња од цигари по моите гениталии. И да сакам да заборавам, не можам. Лузните на рацете, вратот, по моето тело, секој ден ме потсетуваат на тоа “продолжува таа за својата приказна.

Нејзината Голгота продолжува до 18 април 1993 година, кога ја спасува нејзиниот сосед – Србин, пријател на нејзините родители. Тој плаќа откуп за неа од 5 600 германски марки. “Заминав за Тузла и таму бев сместена во камп за бегалци. На 21 година бев целосно со бела коса, скршена и уште повеќе кога лекарот ми рече дека сум бремена. Не сакав да го родам тоа дете, не можев”, низ солзи раскажува несреќна жена и продолжува: “Не ми е лесно да зборувам за тоа. Денес сум инвалид. Не можам да најдам работа. Со сопругот живееме во Сараево. Тој исто така не работи. Редовно одам на психотерапевт. Во војната изгубив 39 лица од фамилијата. Имам три обиди за самоубиство. Мојата среќа се моите деца, а тие се среќни што ме имаат “, вели во заклучокот Босанката пред” Телеграф “.

На конференцијата во Сараево ќе присуствуваат повеќе од 300 луѓе, а иницијативата за неа е на британскиот министер за надворешни работи Вилијам Хејг и на холивудската актерка и режисер Анџелина Џоли.

Жељко Ражњатовиќ-Аркан е сметан за еден од најголемите воени злосторници по крајот на Втората светска војна. Тој беше оженет за српската фолк пејачка Светлана Ражњатовиќ -Цеца.



 
Член од
5 февруари 2016
Мислења
3
Поени од реакции
1
Насер Ориќ сам отишол во Хаг без да бега како српските "јунаци" и го ослободиле дека немале докази.

А дека било геноцид било и тоа неможе да се оспори.
Naser Oric je otisao sam jer je znao da ce biti oslobodjen a SrBski junaci su morali da se skrivaju jer su znali da ce biti osudjeni a neki nisu smeli ni da izadju zivi iz Haga. Svima je smetao Milosevic ali dok je bio on svi su radili i sve firme su radile a sada? Dok je bio Tito i devedesetih u Makedoniji sve je radilo i svi su radili a sada??? Srebrenica se desila ali u svakom ratu ima dve strane. pobednici pisu istoriju[DOUBLEPOST=1454766337][/DOUBLEPOST]Svako bi trebalo da gleda sebe i svoje dvoriste,pa tako i Makedonija i makedonci. Srbija i srbi su platili svoja ratovanja i to dosta skupo,ostala je i bez kosova ali i pored svega toga Srbija je drzava i izdicice se iz svega i nastaviti dalje jer ima kapacitet za to. Kako bi bilo na primer da posle nekog rata se Albanci odvoje i naprave svoju drzavu u Makedoniji kao na Kosovo,tada svi oni koji su ubijali makedonsku decu postace heroji. Daj boze da se to ne desi, ali.... Vi od okolni drzavi so nijedna se ne slazete, umesto da postujete Srbe i Srbiju vi ih omalovazavate,e pa neka su vam Albanci,oni ce vas cuvati jer tako ste hteli
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Naser Oric je otisao sam jer je znao da ce biti oslobodjen a SrBski junaci su morali da se skrivaju jer su znali da ce biti osudjeni a neki nisu smeli ni da izadju zivi iz Haga. Svima je smetao Milosevic ali dok je bio on svi su radili i sve firme su radile a sada? Dok je bio Tito i devedesetih u Makedoniji sve je radilo i svi su radili a sada??? Srebrenica se desila ali u svakom ratu ima dve strane. pobednici pisu istoriju[DOUBLEPOST=1454766337][/DOUBLEPOST]Svako bi trebalo da gleda sebe i svoje dvoriste,pa tako i Makedonija i makedonci. Srbija i srbi su platili svoja ratovanja i to dosta skupo,ostala je i bez kosova ali i pored svega toga Srbija je drzava i izdicice se iz svega i nastaviti dalje jer ima kapacitet za to. Kako bi bilo na primer da posle nekog rata se Albanci odvoje i naprave svoju drzavu u Makedoniji kao na Kosovo,tada svi oni koji su ubijali makedonsku decu postace heroji. Daj boze da se to ne desi, ali.... Vi od okolni drzavi so nijedna se ne slazete, umesto da postujete Srbe i Srbiju vi ih omalovazavate,e pa neka su vam Albanci,oni ce vas cuvati jer tako ste hteli
:eek:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom