Дали верувате во програмите што нудат заработка на интернет

Дали верувате во страниците на интернет кои плаќаат да ги гледате рекламите?


  • Вкупно гласачи
    82

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Верувам исто колку што верувам во огласите што нудат работа на луксузен брод.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Скулгрл напиша:
Верувам исто колку што верувам во огласите што нудат работа на луксузен брод.
Случајот е баш исти. Само што на брод можеш многу да заработиш, додека со кликањево заработуваш ситни пари.
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
zasto da ne od adultfriendfinder affiliates se zemaat ubavi pari,od metacafe i od google ads...
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Верувам... дека ќе ми го успорат компјутерот, ќе ми земат некој денар од кредитната и некогаш ако ненавремено ги санкционирам ќе ми рикнат некој дел од компјутерот.
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
Сега се воведе нов систем за наплата преку payoneer debit master card,интернационална картичка која може да се користи насекаде низ светот каде што е прифатена Master Card,а горенаведените веб страни исплатата ја вршат преку таа картичка,дирекно на твојата сметка...
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
Имам префрлено на картичката 90$,само што картичката сеуште ја чекам,испратена е на 5 ти овој месец-со тие од payoneer контактирам -имаат live chat 24/7,мене отворена ми е сметката си имам онлајн контрола али ми рекоа дека интернационалната картичка пристигнува од 15-25 РАБОТНИ дена + во зависност од нашаа пошта,а доставата е бесплатна...
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
3.600 денари чекаш значи. Колку време ги акумулираше тие 3.600 денари што ги чекаш?
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
Па тие ги префрлив на 16 ти,ги напраив за 2-3 дена а ако знаеш како може и за 1 ден,а сеа на 1ви ке префрлам уште 90$ пошто може да се префрлаат само на 1ви и на 16ти,ипак јас сеуште не се замарам толку,а ке почнам стварно да се замарам коа ке ми стигне картичката...
Добро е што и Metacafe наплакјаат на ист принцип,со што со истата картичка(сметка) можеш да се регистрираш на повекје места каде што е поддржана...
евети линк дзирни (малце ке ја спонзорираме типката -ке земе некој денар од нас :) ама нема везе)
[media]http://www.metacafe.com/watch/817146/wow_metacafe_really_works/[/media]
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Јас до некаде верувам. Заработив 5$ за 2 недели што е премалце. Ама потоа принципот идеше парите да ги УМНОЖУВАШ. ЗНачи од 5 стануваа 10, па 20, па 40.... наместо да остане фиксна заработката. Всушност најтешкото е додека ги собереш првите 5-6$ за да имаш да си купи реклама, па потоа е полесно зашто други ти кликаат, па колку толку ќе го спасиш маусот од ремонт.:)
 
Г

Грејвдигер

Гостин
.!. ќе добиеш од тие програмите и што ќе кликаш и тие разни шитови... Џабе ти е само трошење време, можеш само да ти наебе компјутерот од сите тие срања.

Која будала би се нашла така да ви дава пари?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom