Дали верувате во програмите што нудат заработка на интернет

Дали верувате во страниците на интернет кои плаќаат да ги гледате рекламите?


  • Вкупно гласачи
    82

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Дали верувате во услугите што ви ги нудат сите сајтови на интернет за рекламирање. Во глобала има некои кои се реални и за секој клик плаќаат колку што вреди, додека некои имаат нереални суми ам и не плаќаат. Реално цената на еден клик на вистинските сајтови е од 0,05 цемти до 0,5 центи па и 1 цент. Јас неверував, ама кога сретнав сајт каде што пиши no-minimum payout, поверував.

мене ми имаат исплатено досега.. на неколку сајтови.. ама не многу до долар најмногу.. и фазла.. на е-голд сметка ми стигаат. има добри сајтови.. зачленетесе и кликајте :) само не смеете да кликате на paid to search линковите оти се само за одредени земји и ти ја биршат сметката ако кликаш.. евентоално со прокси.. ама многу гњавење е така.. ви препорачувам:
worldwidecash досега ми имат исплатено, исплата на 0,01$ преку
e-gold.com


Данки маилс исто така прават исплата на 1 цент, добри се, многу се брзи во успугата посебно верификација на paid2signup понуда. Исполнете 10 паид то сајнап понуди и 1$ за 1 сат :)(потврда за 48 сати) не е многу .. ама интересно е ќе ти живни е-голд сметката а исто така има добра заработка ако имате зачленето некој. од тука ми имаат исплатено ...

за да користите било кој од ситемите и да повлечите пари мора да имате сметка (e-gold.com, paypal.com(нема за МК), stormpay.com.) најдобро на e-gold доколку во иднина соберете пари .. поголема сума.. преку посредници можете да ги повлечите ( sell e-gold)
НЕ ЗАБОРАВАЈТЕ никогаш не кликајте на P2Search ако е само за други земји оти ти го бришат акаунтот.. и ако се зачленувате користете ме како рефереал.. на линковите погоре..

Ново!
StormPay е систем на плаќање(слично на ПејПал), најново во системот е што има вградено Storm Clix, значи кликаш и секој клик ти оди на твојата сторм пеј сметка, ако некој има стормпеј за размена контакт ми. Секој клик ти плака 0,01$ или повеќе...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Не. Треба да си :cls: за да веруваш во некаква заработка преку нив.
 

Locutus of Borg

Trekkie
Член од
5 август 2005
Мислења
301
Поени од реакции
4
Освен тоа, неколку центи до еден долар и не е некоја заработка. :)
 
V

VirtualA

Гостин
Абе земете некоја вистинска работа, не ова гупостиве. Е шоч че се тупам за некој си смрдени поени :?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
VirtualA напиша:
Абе земете некоја вистинска работа, не ова гупостиве. Е шоч че се тупам за некој си смрдени поени :?
Кажи му го тоа на HaRdToGeT :pos:
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
видете и онака губите време :))..
ама најкратко нема што да си муабетиме идете на данки маилс и зачленетесе.. одете на паид то сајн ап.. зачленете се во било која од понудите и за 48 сати проверете ја сметката ќе имате 10 центи, побарајте исплата за време на викендот парите ќе бидат на вашата е-голд сметка.. ова ќе ви одземе пола сат.. баш сакам да го направите затоа што ќе се убедите дека е можно.... а дали ќе продолжите... нема врска.. и онака се мали пари во однос на времето..
 

1000 clen

Илјадитиот член
Член од
23 септември 2005
Мислења
78
Поени од реакции
0
na taa e-gold smetka koga ti stigaat parite, so mozes so niv da napravis, mozes li da gi izvadis kesh, da kupis nesto od net ..... ???
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Супер е такква заработка ако имаш сајт со 10000 посети дневно (на пример). Ама за сајт со 10 посети дневно.. не ти се исплати.

Можеби има некои кои не плаќаат, ама оние за кои јас знам не прават проблем.
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
ако имаш е-голд можеш да ги повлечеш парите во злато. ама тоа не е практично затоа има други компании како londonexchange.com кои што купуваат и продаваат е-голд. Ако има некој на кој може да му купам е-голд нека пиши ЛП. Со е-голд можеш да купуваш на многу места ( на ебај не!, освен ако продавачот не прифаќа таква исплата)
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
енивеј, пред фактите и боговите молчат...
ова се изводи од еголд акаунтот... хев фан :)


donkeymails исплата

wwc исплата




ако има кандитати.. рефералс на линковите во првиот пост..
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
на сторм пеј за 4-5$ а има начин и да ги триплираш!!
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Ај одговори ми вака:

Kолку време имаш досега потрошено на кликање (за да ти кажам уште колку ти останува до ремонт на маусот), и колку имаш заработено до сега?
Кратко и јасно, да направиме сума сумарум.
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
види и не е се во кликањето!!!! за 30 минути ваѓаш еден долар со пејд то сајн ап... Не велам дека е исплатливо, се зависи колку ти треба е-голд, мене ми требаше и добив. А сторм пеј, е друго дваесе... за 1 недела 2$ со кликање, а после тоа од 2$ во 20$ ... е сеа.. ќе повлечам нешто со вестерн унион, скапичко е ама кога немаш избор за повлекување на пари???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom