Дали верувате во долги врски?

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Za mene Emma edinstvena pricina za brak . Za da se otkazam od ona sto go imam kako lifestile definitivno toa moze da bide sin i nisto drugo.

Vrskite pominuvaat ljubovta vetvee so vremeto i ako nema kuraz nesto poveke e bezpredmetna spored mene. MOze zvucam sovinisticki i nepravedno kon nekoj sto nemoze da ima deca i se izvinuvam kon takvite clenovi ama jebiga ja sum prakticen .

Aj ti mene reci mi sto mene ke me vrze da lezam so nekoja baba nakon 30 godini ako nie nemame vnuci da ni setaat niz kuca i da se zanimavam ? Da ne imame sex slucajno ? Pa da umram od vijagra neka fala .

U toj kontekst e postaven mojot post a ne deka ako ima nesakana bremenost da se uleta nekoj u brak toa ne e moj sovet posto toa e najlosa varijanta.

Поправи ме ако грешно те сфатив, ама дали тврдиш дека детето е единствената причина за брак? Не дека потписот на парче хартија е гаранција за љубов, ама брак склучен чисто зашто девојката останала бремена и ништо повеќе... Зашто ако тие двајца повеќе не се сакаат, а ете, се случило да чекаат заедничко дете... Поверојатно ми е дека ваквата врска (условно кажано) брзо ќе се распадне, него ли онаа тригодишна, која ти ја нарекуваш беспредметна.

Фала богу дека штом ќе стануваат родители (ако стануваат), ќе си го сакаат сопственото, заедничко дете, ама не сум сигурна дека тоа ќе им` ја врати врската назад.

Има луѓе кои се во врска и преку 10 години, живеат заедно, а не се венчани, па не ни размислуваат на таа тема. Убаво пишаа погоре.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Ако навистина се заљубен после 3 години нема да ти биде досадно, не би требало никогаш да ти биде.
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Ne bi trebalo , da be ne bi trebalo ni da ima glad vo svetot i dedo mraz bi trebalo navistina da postoi ama ne e bas taka...

plus sto e toa mrcvarenje ako se ima uslovi ... ne e fer kon zenskite im minue vremeto ... potesko mozat da rodat i da najdat drug partner koga tebe po 10 godisna vrska ke ti tekne deka mozes da ebes i drugi picinja posto ...i ke ja zamenis so sofce sekretakata koja e 10 godini pomlada od tvojata izmrcvarena ljubov ... abe daj ne glejte roze filmovi happy end produkcija ... get real
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Ne bi trebalo , da be ne bi trebalo ni da ima glad vo svetot i dedo mraz bi trebalo navistina da postoi ama ne e bas taka...

plus sto e toa mrcvarenje ako se ima uslovi ... ne e fer kon zenskite im minue vremeto ... potesko mozat da rodat i da najdat drug partner koga tebe po 10 godisna vrska ke ti tekne deka mozes da ebes i drugi picinja posto ...i ke ja zamenis so sofce sekretakata koja e 10 godini pomlada od tvojata izmrcvarena ljubov ... abe daj ne glejte roze filmovi happy end produkcija ... get real
Get real and shag the horny secretary (Псај, не те мешам тебе :pos:)
Не е фер кон женските да им минува времето? Од кога тоа вие станавте бесмртни, да не сум преспала на таа вест? Мислиш после 30 години, освен таа „измрцварена“ љубов која сеуште те сака би имал нешто друго во животот за кое вреди да живееш?
Не мислиш дека после 30 години животниот стил се менува, сакал ти или нејќел? Или ќе се понижуваш да плаќаш за едно пушење (знак прашалник дали ќе ти биде функционален другарот)? Таа „измрцварена“ љубов како што ти се дрзнуваш да ја наречеш ќе ти биде животен сопатник и ќе ти значи цел живот. Немале да се сексаат, ај ќе плачеме. На стари години сексот не е потребна врска меѓу двајца партнери ,и биолошки не се способни за тоа (гаго, без факти молам :pos:), многуте спомени, моменти и животни ситуации ќе ги спојуваат, и пред се љубовта, под услов да е вистинска.
На таков маж, кој вистински знае да сака, нема да му биде потребна ефтина курвичка што ќе му рашири нозе.
Ако ти текне дека можеш да ебеш и други пичиња и го направиш тоа, ебате љубовта на прво место. Демек жените не можат да си побараат друго куре. Љубовта е да знаеш дека можеш, ама да немаш желба за тоа.
 

ALKAP0NE

Veni Vidi Vici
Член од
6 август 2007
Мислења
47
Поени од реакции
0
ne veruvam deka postoi...zosto i na dvajcata ke vi zdosadi od vrskata posle 2-3 god.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Get real and shag the horny secretary (Псај, не те мешам тебе :pos:)
Не е фер кон женските да им минува времето? Од кога тоа вие станавте бесмртни, да не сум преспала на таа вест? Мислиш после 30 години, освен таа „измрцварена“ љубов која сеуште те сака би имал нешто друго во животот за кое вреди да живееш?
Не мислиш дека после 30 години животниот стил се менува, сакал ти или нејќел? Или ќе се понижуваш да плаќаш за едно пушење (знак прашалник дали ќе ти биде функционален другарот)? Таа „измрцварена“ љубов како што ти се дрзнуваш да ја наречеш ќе ти биде животен сопатник и ќе ти значи цел живот. Немале да се сексаат, ај ќе плачеме. На стари години сексот не е потребна врска меѓу двајца партнери ,и биолошки не се способни за тоа (гаго, без факти молам :pos:), многуте спомени, моменти и животни ситуации ќе ги спојуваат, и пред се љубовта, под услов да е вистинска.
На таков маж, кој вистински знае да сака, нема да му биде потребна ефтина курвичка што ќе му рашири нозе.
Ако ти текне дека можеш да ебеш и други пичиња и го направиш тоа, ебате љубовта на прво место. Демек жените не можат да си побараат друго куре. Љубовта е да знаеш дека можеш, ама да немаш желба за тоа.
Скул заборави да кажеш другарката:pos2:
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Za mene Emma edinstvena pricina za brak . Za da se otkazam od ona sto go imam kako lifestile definitivno toa moze da bide sin i nisto drugo.

Vrskite pominuvaat ljubovta vetvee so vremeto i ako nema kuraz nesto poveke e bezpredmetna spored mene. MOze zvucam sovinisticki i nepravedno kon nekoj sto nemoze da ima deca i se izvinuvam kon takvite clenovi ama jebiga ja sum prakticen .

Aj ti mene reci mi sto mene ke me vrze da lezam so nekoja baba nakon 30 godini ako nie nemame vnuci da ni setaat niz kuca i da se zanimavam ? Da ne imame sex slucajno ? Pa da umram od vijagra neka fala .

U toj kontekst e postaven mojot post a ne deka ako ima nesakana bremenost da se uleta nekoj u brak toa ne e moj sovet posto toa e najlosa varijanta.
ЖиФти муабетов!! :)
Сакаш да кажеш дека не веруваш во љубов, заедница, партнерство, разбирање, почит, надополнување (можам уште да редам...) и сл. убави работи кои ги красат долгите врски?
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Get real and shag the horny secretary (Псај, не те мешам тебе :pos:)
Не е фер кон женските да им минува времето? Од кога тоа вие станавте бесмртни, да не сум преспала на таа вест? Мислиш после 30 години, освен таа „измрцварена“ љубов која сеуште те сака би имал нешто друго во животот за кое вреди да живееш?
Не мислиш дека после 30 години животниот стил се менува, сакал ти или нејќел? Или ќе се понижуваш да плаќаш за едно пушење (знак прашалник дали ќе ти биде функционален другарот)? Таа „измрцварена“ љубов како што ти се дрзнуваш да ја наречеш ќе ти биде животен сопатник и ќе ти значи цел живот. Немале да се сексаат, ај ќе плачеме. На стари години сексот не е потребна врска меѓу двајца партнери ,и биолошки не се способни за тоа (гаго, без факти молам :pos:), многуте спомени, моменти и животни ситуации ќе ги спојуваат, и пред се љубовта, под услов да е вистинска.
На таков маж, кој вистински знае да сака, нема да му биде потребна ефтина курвичка што ќе му рашири нозе.
Ако ти текне дека можеш да ебеш и други пичиња и го направиш тоа, ебате љубовта на прво место. Демек жените не можат да си побараат друго куре. Љубовта е да знаеш дека можеш, ама да немаш желба за тоа.

Oh well then

da ti objasnam ja tebe devojce mlado faktite na zivotot

zenata e kako ruza , mnogu brzo vene koga ke se skine

muskoto e kako vino sto postaro toa poprimamlivo , ako ne e taka sto se palite na Bred pit son koneri i da ne nabrajam nego sto ne se palite site na aj ne znam nekoj kopilj od 18 god ?

Majka priroda e toa napravila taka namerno . Zenata da radja pomlada a mazot da prai deca do smrt sto se vika .

Ocigledno nemas poveke od 20 god , pa nemozes realno da praime muabet , po 30 ta godina ako ne si veke mazena ke pocnes da iskacas u KPSansa kafici i samo ke naslusnuvas koj od tipcite e ok za brak veruj mi u 90 posto slucai sto e i priirodno ke sakas da ja prodolzis vrstata, ke te tera nesto odvnatre ne ke mozes da spies sto se vika . Sea uste si mlada ruza pa ne znaes ovoj fakt.

Zapamti koj i da te laze nesto drugo ne e taka

Maskite se edno a zenite drugo , nie tegneme da ebeme a vie da imate sigurnost, toa biloo od dedo noe i pesterskite luge pa do denes i nema da se smeni nikogas ...genetika e toa.

Musko ti prioga ti vika bs si interesna , mi se svidja kako mislis mnogu si umna ...prevod sakam da ti se kacam

Mnogu ubava majca imas od kolega - pak sakam da ti se kacam

prosto e ... normalno musko uvek toa ke ti go misli i toa e fakt of life.



A sea okolu izmrcvarenata ljubov ...jas sum eptem fer i odma znam posle mesec dva dal ke ja mrcvaram ili ne . E ne ke ja busam so godini ko da otkrivam nafta u pustinja i posle ke ja batalam ? |Sto e toa idenje sto godini ... ljubov zimi asimot ...toa e nesigurnost i neferizam. Toj ide so nea oti ne moze da najde druga bolja opcija sto se vika i ja zima mladosta. Zatoa ruzo moja tukusto procvetana slusaj go ti cico sveden sto ke ti kaze posto nema namera da ti se butka u gakicki ova e vistinata .

Bez deca nema uspesen brak nema idnina toa e genetikata a od nea nema beganje zatoa mozete dur ste malecki se kurchite , da gi odbivate ovie klapusi koi vi se pustaat sea i da izigrtavate mangupki ama vremeto raboti za mazite sekogas bilo i ke bide ...jebiga poetska pravda

PS sto se odnesue do moite fetish pushenja od prostitutki bas ubavo me potsewti se slusame caos
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
SWEDEN напиша:
zenata e kako ruza , mnogu brzo vene koga ke se skine

muskoto e kako vino sto postaro toa poprimamlivo , ako ne e taka sto se palite na Bred pit son koneri i da ne nabrajam nego sto ne se palite site na aj ne znam nekoj kopilj od 18 god ?
Прв факт: еден од 10 милиони машки ќе имаат изглед како Бред Пит и Шон Конери кога ќе остарат. ФАКТ дека скоро сите ќе бидат со огромни стомаци, ќелави глави и брчки на лицето. ФАКТ е дека како што старееме и ние, стареат и машките, компарацијата со вино ја применуваат само младите зелени и не-толку-зелени спонзорушки кои мижат за пари.


Ocigledno nemas poveke od 20 god , pa nemozes realno da praime muabet , po 30 ta godina ako ne si veke mazena ke pocnes da iskacas u KPSansa kafici i samo ke naslusnuvas koj od tipcite e ok za brak veruj mi u 90 posto slucai sto e i priirodno ke sakas da ja prodolzis vrstata, ke te tera nesto odvnatre ne ke mozes da spies sto se vika . Sea uste si mlada ruza pa ne znaes ovoj fakt.
Во право си, ова не ми е толку познат факт, ама ако сакам да си ја „продолжам“ врстата, нема да се понижувам и да барам куренце без разлика на што човек е прикачено, има и понови методи. Вива ел ин-витро оплодувањето!:)

Maskite se edno a zenite drugo , nie tegneme da ebeme a vie da imate sigurnost, toa biloo od dedo noe i pesterskite luge pa do denes i nema da se smeni nikogas ...genetika e toa.
Генетика е да наследиш зелени очи од дедо ти, ама желбата за секс е вродена кај секој, само различно се манифестира. Не ја навредувај машката популација жити се, испаѓа дека оние што имаат долгогодишни врски или среќни бракови се мулиња затоа што „не го искористуваат својот потенцијал“.

Musko ti prioga ti vika bs si interesna , mi se svidja kako mislis mnogu si umna ...prevod sakam da ti se kacam

Mnogu ubava majca imas od kolega - pak sakam da ti se kacam

prosto e ... normalno musko uvek toa ke ti go misli i toa e fakt of life.
Nah...Повторно не се согласувам. Тоа го мисли напален мајмун чиј мозок во долната глава му е правопропорционален со мозокот во горната. А и двајцата знаеме дека доле нема мозок.:(


Zatoa ruzo moja tukusto procvetana slusaj go ti cico sveden sto ke ti kaze posto nema namera da ti se butka u gakicki ova e vistinata .
:pos::pos::pos::pos::pos:
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Mozes ti da redis do zadutre ama ako nema sin jok bre

Ajde da pretpostavime ti imas 35 godini i kolku vreme imas ti za uste dve tri bezuspesni dolgi vrski ?

Ma daj molim te get real i ti

ЖиФти муабетов!! :)
Сакаш да кажеш дека не веруваш во љубов, заедница, партнерство, разбирање, почит, надополнување (можам уште да редам...) и сл. убави работи кои ги красат долгите врски?
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
На темава...

Дека една врска може да се дефинира како долга/кратка во зависност од тоа дали трае од - до, не верувам. Верувам дека љубовта може да опстане и по 1, 5, 10, 20 години, по колку и да е. Невозможно е било што да ме убеди во спротивното, зашто со години и години, малтене од кога знам за себе сум сведок на ваква врска помеѓу двајца луѓе. Нема потреба да ја величам и опишувам љубовта/врската, излишно ќе биде да кажам било што. Знам дека постои, и ништо друго не ми е потребно за доказ.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Neznam dosega sum nemal dolga vrska a i mislam rano e za dolgi vrski.
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Верувам во долга врска(долга љубов ватевр)колку и да се покварени луѓево во денешно време сепак мислам дека може да се најде љубов и да се има врска,а таа може да опстане САМО АКО се работи на неа...не да се препушта на монотонијата да ја уништи(нормално дека ако правите некои работи постојано кога-тогаш ќе ви здосадат)...ако сакаш да бидеш со некој треба постојано да се трудиш околу него зашо нишо не паѓа од небо...па и да ти падне, умешноста е да успееш да го задржиш,да опстанете заедно...
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Mozes ti da redis do zadutre ama ako nema sin jok bre
Хахах, па ако толку пекаш за син, што чекаш тогаш?? Оди изнајми/плати некоја сурогат мајка, нек ти роди син, па да те види Господ. Ем ти ќе си имаш дете, ем сам ќе си го гледаш, ем нема некоја по дома да ти се плетка, ем нема да има потреба цитирам..."да се замараш со некои баби након 30 години".....ем мир у куќа. :)

Е јебига, тогаш сеуште ќе мора да се задоволуваш само со курви во твоја околина (пошто не ми се верува дека си или ќе бидеш Шон Конери....да беше до сега ќе те гледавме на ТВ).....ама се' си има цена во животот, нели? :)

Ама ако ти си среќен со својот избор, ондак ОК, твое право. :smir:
 
Член од
12 април 2007
Мислења
21
Поени од реакции
4
Долгите врски според мое мислење многу ретко опстојуваат освем ако имаат целосна доверба еден .Сепак мислам дека и покрај 3 год заедно барем 1 од врската ако не еднаш барем поке пати го има другиот изневерено а особено то важи за машките бидејки и колку и да е заљубен тие по природа сакаатда освојуваат па така да после некоја поголема караница баш добро ке им дојде малку игра на заводвање на некоја нова
 

Kajgana Shop

На врв Bottom