Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Член од
25 септември 2008
Мислења
102
Поени од реакции
6
Pa zasto da ne. Kakva vrska ima toa so ima zenska ti nisto so zenska mu ti so nego. Ali toa zaviss od karakterot na covekot i dali i se sviga tipot.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Jas ne bi se muvala oti nesakam da go pravam toa so neaskam da mu go pravat
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Подобро да се каеш за некоја работа што си ја направила отколку цел живот да жалиш бидејќи не си ја направила.
Ако била лоша-искуство, ако била добра- добар спомен:smir:
потполно се согласувам

и да додадам уште нешто од мене
love i love sex is sex
не мора да значи дека љубениот/а може да ти пружи најдобар
 

ATG

Член од
12 декември 2008
Мислења
56
Поени од реакции
4
Зошто да не, така е позабавно „не се јаде грав секој ден“ „иновациите го движат светот“
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Не би се пуштил на некоја шо има дечко, ако неам девојка. Ако иам може! Да бидеме фита-фита. Иако коа сум во врска, не сум баш за изневерување и тие работи али не се знае...
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Па ако ми се пружи прилика, и ако е добра цурата,
не бројам до 10 :)
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
"Ne go praj na drugite ona sto ne sakas da ti go pravat tebe" - sekogas toa mi bilo zivotno moto a i stvarno ne sakam takvi raboti.Ke se cuvstvuvam za nikade posle toa i ko malce maski da ima na svetov pa mora bas so zafaten.Ne be ne nema sansi-takva sum
 

NafuraN

Infinity is my Limit!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
286
Поени од реакции
24
И ми го правеле и сум го правел , така да...преживеав и само си уживам, таков е животот јбг..
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Уууууф зошто да не? :pipi: Не гледам никаква причина, барем не на мојава возраст. Таа сака, јас сакам, шогебам дечкото.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
A sega sto spaga pod toa muvanje ako e samo za ednska da se izbaceme neka ode doma so majka i da se bacuva e ako saka nesto drugo togas ke najdeme nekoj si kopromis

:icon_lol::helou:
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
Да па што не сум љубоморен :vozbud:
нема да и го земам сигурно :vozbud:
 
Член од
27 август 2007
Мислења
129
Поени од реакции
6
Секако дека би рекла не.. Но за таа моја “љубов“ што откако го запознав не засакав никој друг... различно размислувам... Секогаш викам не не има девојка... зошто да трчам?? но кога ќе дојде тој момент.. се губам... едноставно тргнувам сама без ништо да кажам... Но тоа се случува само со таа личност.. Во други случаи никогаш не сум се согласила да се мувам со некој доколку има девојка...
 

Tea ^^

★ loli pop ★
Член од
15 октомври 2008
Мислења
187
Поени од реакции
8
Не би изневерила.
Зошто кога си имам партнер што би сакала со него да сум и би правела се што сакам.
Немам јас таква потреба за туѓо нешто да пробам, сега зависи некои си прават така...Така си сакаат. Значи и сум против ова, иневеруваш, омаловажуваш..
Едноставно ако сакаш нешто друго стави крај со претходното па иди на следното.

Зошто да не, така е позабавно „не се јаде грав секој ден“ „иновациите го движат светот“
Мислам дека ова не може у никој случај да се поврзе со љубовта, можеби за тебе таа не е нешто посебно, но за повеќето е нешто мнооогууу повеќе.
 
Член од
28 септември 2008
Мислења
111
Поени од реакции
0
Паа зошо да не ? .. Нека му ја мисли он... Он изневеруе ... Не јас .. А и нишо не губам :)
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Зашто да не? Не сум мајка Тереза да им ги чувам дечковците на сите остали девојки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom