Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Не го прави она што не сакаш и на тебе да ти се случи :jaj:
Донекаде си во право ама само донекаде... :)))
И ја порано се водев по ова, па не го варав дечко ми, не се занимавав со зафатени...и што се случи?-Златниот мене ме превари.
Така што, нема веќе ограничување. Не ми е гајле за никого зашто и на никого не му е гајле за мене, а тоа е така колку и да глумиме тука светици и примерни личности(секако со исклучоци, не скокајте одма :)))
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
А зошто секогаш самиот да се потценуваш и да сметаш дека си „втора виолина“?:)
Зошто едноставно не си речиш, си го направив ќефот, тој нека му ја мисли за понатаму..
Во секој случај, ти ништо не губиш.
За некои работи можеш да се каеш цел живот!Не е за чест,за гордост,за тоа дека си втора виолина...едноставно ќе ти објаснам дека не се игра со секаков оган!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Во принцип сум против и не сакам ништо со зафатени, меѓутоа ми се има случено да се смувам со тип што има девојка. Првиот случај знаев дека има девојка, ама едноставно не можев да му оддолеам на типот, а вториот случај откога се смувавме дознав дека има девојка и имав грижа на совест.:toe: Не сакам матни игри искрено, ми се има случено, ама сепак сум против и во иднина ќе одбегнувам такви работи. Но, да напоменам - никогаш не би одела со тип што има врска, па јас да сум му паралелна врска. Тоа никогаш. Може да се смувам еднаш (иако не е и тоа во ред), ама не и да продолжам со него. Така што ми се има случено, ама не би сакала тоа да се повтори, зашто претерано имам проблем со грижа на совест и после тоа си ја тупам главата. А и не е фер спрема девојката.:toe:
А да, и да напоменам - никогаш не би се смувала со некој што има девојка, ако јас истовремено имам дечко. Не би преварила никад.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
А да,и да напоменам - никогаш не би се смувала со некој што има девојка,ако јас истовремено имам дечко.Не би преварила никад.
Ова да... ни ја не би се смувала со никој ако имам дечко, без разлика дали го сакам или не и дали тој дотичниот ќе биде слободен или со женска. Дечко не варам...
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
За некои работи можеш да се каеш цел живот!Не е за чест,за гордост,за тоа дека си втора виолина...едноставно ќе ти објаснам дека не се игра со секаков оган!
Подобро да се каеш за некоја работа што си ја направила отколку цел живот да жалиш бидејќи не си ја направила.
Ако била лоша-искуство, ако била добра- добар спомен:smir:
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Оф леле.. :nesvest: Типот имал девојка бла-бла што они не ја ни знаат.. побогу се работи за обично мување, дечкото ви се допаѓа многу и не се знае што може да произлезе од тоа. У пракса и не сум сретнал волку “Мајка Тереза“ девојчици, а ако ги има мислам дека безпотребно работат на своја штета :wink:
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
И као демек треба да се подзамислам пред да имам нешто со него? :pos:

Се додека не е зафатен од другарка, би го.....
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
И као демек треба да се подзамислам пред да имам нешто со него? :pos:

Се додека не е зафатен од другарка, би го.....
Така треба... а не како некој шо ми се прават мајка тереза 16-17 години дечко не се имале :pos: :pos:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
230
Поени од реакции
9
Оф леле.. :nesvest: Типот имал девојка бла-бла што они не ја ни знаат.. побогу се работи за обично мување, дечкото ви се допаѓа многу и не се знае што може да произлезе од тоа. У пракса и не сум сретнал волку “Мајка Тереза“ девојчици, а ако ги има мислам дека безпотребно работат на своја штета :wink:

Hmmm "majka Tereza" devojcici a?

Ne znam za sto stanuva ovde zbor za da se smuvas ednas so nekogo i nikad vise da ne go vidis, ili da se muvas podolgo vreme so nekogo sto ima devojka? Jas koga stanuva zbor za vtorovo...nemozam. Sepak sakam toa sto e moe da e moe ne da go delam so nekoj drug. A i mislam site taka bi sakale. Ne? Ako ima devojka zdravje ima mnogu sto se slobodni.
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
Па шознам...незнам како да кажам...не ми е угодно...МА СЕКАКО БРЕ, НЕ ПРЕТСТАВУВА ПРОБЛЕМ :) ...не е мажена! :vozbud:
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Многу нормално дека нема да ми смета:pusk:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Би се мувал, баш како што ме фати една лошотија последно време, повише ме привлекуваат зафатени девојки, мажени имат предност :wink:
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Губиш.
Многу работи во животот се акција-реакција или подобро кажано се е карма.
Она што го имаш направено утре може да се сврти против тебе па твојот некаде да си го прави кеифот за да осетиш како и било на девојката додека ти го имаш правено кеифот со оној што и припаѓа на нејзе.
И јас да пропуштам златна шанса заради нешто што не сум ни сигурна дека ќе ми се врати?Да ја мислам јас девојката како би и било нејзе,а она утре со мојот,гајле и е за мене.

Да не должам и ширам,да,би се смувала,само и само ако не се знам со девојката,пошто страдам од жал-ми-е-тоа-да-и-напраем-на-дејчето-а-здраво-имамо синдром(напредно ниво),до толку што и не фаќам ни бивши од познаничките :tapp:
У осталом,он кој не мисли на женска му,јас уште помалку.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Незгодно е во секој случај .. Затоа Не благодарам:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom