Дали би заминале во странство?

Дали би прифатиле да одите во странство?

  • Да

    Гласови: 485 77,7%
  • Не

    Гласови: 139 22,3%

  • Вкупно гласачи
    624

Jay

Член од
6 април 2007
Мислења
89
Поени од реакции
1
Не би заминал нигде тука сум роден тука ке умрам
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Ехееее и тоа како. Би отишол во Италија, односно во Рим.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
bi zaminal i toa kako cekam samo da zavrsi godinava skolska i letam za Dubai kaj prijatel :)
 
Член од
14 април 2007
Мислења
48
Поени од реакции
2
Vo stranstvo ke odes 1/mesec i pak ke sakas da se vratis,ke ne mozas da izdrzas i jas taka letoto bev za Canada i se vrativ za 1-mesec :Dmnogo e tesko nema tama sloboda. i ne mozas da kckas c.s na kajgana:d hehehehhe
 
Член од
14 април 2007
Мислења
48
Поени од реакции
2
Daj neka me zakare nekoj so nego bilo deka .xexexexe
posebno za Dubaj XEXEhehehe:D
"TENK" i jas idam so tebe:D
 

|_EmKA_|

~The Unforgiven~
Член од
18 март 2007
Мислења
90
Поени од реакции
1
Би сакала да заминам,зашто таму сепак има подобра иднина,но сепак не е лесно тука да се остави СЕ, се сто е стекнато до сеа,иако и таму ке се стекне. Али сепак не е лесно да се остават пријателите, уште помалце роднините.. ама сепак ако се работи за нашата иднина...јбг
АЛИ колку и да ти е убаво никат нема да ти биде убавко како што ти е ДОМАА т.е. у Македонијава наша...т.е. во скопјево... сепак ова е само наше скопје,тука ни е сеееее :):)
 
Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
definitivno DA zasto tuka nema poveke zivot samo najpametnite i tie bez pamet mozat da preziveeat tuka site drugi ke KRPAT od den za den
 

Rodeo

Thrillseaker
Член од
15 април 2007
Мислења
243
Поени од реакции
36
Колку нема само да си отидам од државава.Можеби би избегал на 2-3 месеца во странство,нормално по работа или шетање.Тука ми е се,другари,фамилија,и други работи.Ми се свиѓа тука,ако не ви се свиѓа на вас тоа е ваш проблем:ne:
 

M@We4kA

Loading . . .
Член од
26 јуни 2007
Мислења
559
Поени од реакции
5
Не. Дефинитивно не. Овде имам се. Друштво, фамилија... А и таму дали ке ме прифатат како што треба.. Дали ке најдам добри другари како овде..
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
не, не би заминала овде ми е убаво навистина
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Ако ми се укаже шанса право летам!!
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
U stranstvo bi ziveel samo ako tuka nemam za leb. Ali toa nema sansi da se desi taka da ostanuvam u Nasava ni najmila Makedonija. Se sto si prael tuka da ti propadne za + 500 evra?? Neee....
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Абе и ја би идел зш веќе кај нас живот нема. Викаа ќе се подобри ситуацијава ама од тоа викање поминаа 15 години епа сега ќе цитирам онаа од рекламана шо беше на а1 "Више немам кај да се обратам, више пукнав" Па и би си отишол
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Нормално дека би заминал. Сите другари ми бегаат по странство. Еден отиде во Лондон, друг во Минесота, трет во Токио.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom