Дали би заминале во странство?

Дали би прифатиле да одите во странство?

  • Да

    Гласови: 485 77,7%
  • Не

    Гласови: 139 22,3%

  • Вкупно гласачи
    624
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
Garfield напиша:
Wow, Ramada, a be, aman, med i mleko nema nikade, a uste pomalku vo Amerika.

Imas deca?
Ne znam, jas imam, a za da jadat ne gi gledam osven vikend i eventualno ako ne se zazpani koga ke dojdam od rabota, a imam rabota da zavidi sekoj.

Kako sto imav i vo MK i koga ke se vratam pak ke ja imam istata, ama tamu poveke ke imam vreme za niv, drugarite, za sFe.

Koj kako si ja naredi. Kvalitet se ceni sekade, pa i kaj nas, za razlika od Amerika kade mater ke ti zaebat, vo MK, ako si uporen, a si investiral vo sebe, neli, edukacija i what not, nema da imas problem. Placat onie koi ne investirale vo sebe, a milat vecno ke traese soc-realizmot.
Ocigledno deka ne si procital SE!!
Mislam deka treba da go procitas prethodno napisanoto!Tocno e deka koj kako ke si ja naredi taka i si zivee,a vo slucajov jas ne mozam da se pozalam ni najmalku,osobeno ne moeto dete koe zivee dosta dobro(materijalno),a me gleda sekoj den.Se vo zivotot si ima svoja cena...
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Е па би заминал, зошто да не. На факултет или одмор на некое време.. а да се преселам да живеам во странство не знам.. прво треба да размислам.
 

|->[_sB3p_]<-|

.!. Dzo43no1 .!.
Член од
31 март 2007
Мислења
28
Поени од реакции
0
Bi zaminaaallllllll . Kade i da e bi zaminal . Ovde nema care ......
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Ako sega se prasuva odmaaa!!!! smaceno mi e i na mene ovde
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
А каде би заминале? Што би правеле во тоа фамозно страбнство? Од што би живееле? Мислите дека парите растат на дрво, а работа има на претек???

На пример САД е the biggest third world country by population poverty and unemployment! Ха.
 

[MkD]eXtreme

Proud To Be Macedonian
Член од
30 март 2007
Мислења
49
Поени од реакции
1
ja definitivno ne bi zaminal i ako treba posleden da ostanam u drzavava ...tatkovina si e tatkovina :P ne ozbilno nikogas ne bi zaminal...
 
Член од
29 март 2007
Мислења
21
Поени од реакции
0
Definitivno da..bi zaminala...ama pak bi se vratila tuka...ipak doma si e doma...i ipak Makedonija e edna drzavicka koja bas poradi mnogute "dupki",nudi eden vid slobodno ziveenje...siromasno..ama slobodno..heh
 
Член од
20 мај 2006
Мислења
119
Поени од реакции
0
Da pa zasto da ne, megutoa mislam deka poubavo e onaka samo da se vidi svetot da se proseta, pa i da se posedi malku,megjutoa za da ostanam tamu ke vidam kako e, mozebi tuka e podobro...iako mislam deka ipak kaj nas e najbolji
za ziveenje
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Сега добив една прималива понуда за да заминам во септември..ама ја прифати ја!Премногу работи ме врзуваат тука...сега да заспијам тука,опкружена со љубов,луѓе кои ми значат и ги сакам,заштитена,задоволна а да се разбудам утре некаде сама и да дишам ладен негативен воздух!
Ах..понекогаш е полесно да ја поделиш топлата кришка со друг одколку цел студен леб да го изедеш сам!
 

vp

Член од
5 април 2007
Мислења
236
Поени од реакции
0
би заминал ама на неколку месеци зошто си викам дека нема да можам да издржам настрана нема слобода таму како тука :toe:
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Iako si ja sakam Makedonija sepak bi posol nekade stranstvo. Ama sigurno, ama sigurno NE poveke od mesec.
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Martin$ напиша:
Iako si ja sakam Makedonija sepak bi posol nekade stranstvo. Ama sigurno, ama sigurno NE poveke od mesec.
Тоа е веќе одмор!:helou:
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Da ziveam podolgo vreme od drzavava nema sansi na odmor vo Grcija ili Bugarija moze taka 10 dena.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom