Дали би донирале јајце клетки или сперма?

Дискусија во форумот 'Бременост' започната од Ineka, 22 јуни 2006.

?

Дали би донирале јајце клетка или сперма за 5000$???

 1. Да

  164 гласови
  68,3%
 2. Не

  76 гласови
  31,7%
 1. Simony

  Simony

  Член од:
  14 февруари 2013
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  37
  Dali ima neshto takvo kaj nas? ili seuste sme daleku od toa
   
 2. SomeoNe!

  SomeoNe!

  Член од:
  2 јули 2010
  Мислења:
  4.628
  Допаѓања:
  5.675
  ako stvarno davaa 5000$ u amerika i niz evropa site milioneri kje bea
   
  На Simony му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Слушаш Ли

  Слушаш Ли

  Член од:
  18 декември 2005
  Мислења:
  1.357
  Допаѓања:
  165
  Реално да збориме 5000 долари е многу за наш стандард, за оваа наша земја, можеби функционира тоа во Америка, ама сите знаеме дека е друга ситуација во Америка, друга кај нас.
  Реалната сума кај нас би била околу 1000 евра, што според мене е доста прифатлива и нормална цифра.
   
 4. Nymph

  Nymph

  Член од:
  23 октомври 2010
  Мислења:
  243
  Допаѓања:
  86
  Не би донирала јајце клетка бидејќи тоа не е решение. Прво, не сакам да има мои деца некаде, а јас да не сум свесна кои се, па замислете пример моја ќерка и некој си мој син што не го знам се земат? и тие не знаат за тоа, и децата им бидат деформирани? Второ, ако некој умира да има дете, има толку гладни и незгрижени деца на светов, па зошто да не се разубави живтот на некое детенце без родители? Поентата ми е, што ќе прави дете што и онака не е негово, кога веќе има на кого да даде семејство и родителска љубов и грижа.
   
  На Someday.. и blue ladybug им се допаѓа ова.
 5. Мезнаеш

  Мезнаеш Pronto

  Член од:
  27 април 2011
  Мислења:
  2.256
  Допаѓања:
  2.920
  Би донирал све дур све што личи на Мезнаеш...од Мезнаеш е :)
   
 6. GuerillaGorilla

  GuerillaGorilla Фантазер

  Член од:
  14 декември 2012
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  20
  Тоа е една од највредните работи кои можеш да ги поклониш некому. Би донирал на пар кој знам дека ке му пружи на тоа дете љубов и добар живот. Една од најтажните работи во животот е да сакаш а да неможеш да имаш деца.

  Воопшто не би ми пречело да знам дека некаде има мое дете, напротив би се гордеел со фактот дека сум помогнал некому да стане родител. Не би се чувствувал како татко на тоа дете, затоа што мајка/татко не е само во ДНК поврзаноста.
   
 7. Кламидија

  Кламидија

  Член од:
  5 август 2013
  Мислења:
  109
  Допаѓања:
  38
  Иако е малце спуки се согласувам ама би донирал сперма зошто да не им помагаш на разни брачни парови кои немаат деца а и ти ќе земеш некоја пара а тоа што _ZlObNiCa рече генетски болести има голема низа испитувања не може туку така јас да си пријавам и одма да донирам без никакви процедури
   
 8. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.496
  Допаѓања:
  31.997
  Јок, може ќе и ја дадат на некоја глупача. Не сакам мои копии некои други да ги чуваат. :icon_lol:
   
  На Scirea му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ideos0704

  ideos0704

  Член од:
  29 февруари 2016
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  3
  ЈОК БРЕ!!!

  Sent from my SM-G318H using Tapatalk
   

Сподели преку: