Дакар 2013

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
шо знам некој ќе изненади мислам..
инаку кој рече кома нема да учествува ?
па на листата е човекот бре :)
а тоа си беше класика на митсубиши, ноншалантно зимаше прво место :)
На страната на Дакар на фб пиши дека нема да учествува.
Dakar - The Ultimate Rally Race He is suffering from a shoulder injury.
 
Член од
30 ноември 2012
Мислења
96
Поени од реакции
90
Стефан Петархансел ќе настапува??? Ако настапува годинава сигурно шампион ќе биди... лани мн технички проблеми имаше
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не е тоа тоа без Сахара! And no, I ain't jumpin' on the bandwagon, Сахара е Монт Еверест за релијциве :D
 

Jack Nolan

Сите сме луѓе, но ретко кој е човек!
Член од
31 јули 2011
Мислења
1.587
Поени од реакции
1.506
Ако има на Еуро Спорт ќе си биди супер, кој ги е*бе нашиве!

Ако не вози Кома, Сирил ќе биде без конкуренција. Инаку миленик сум на Пал Андерс Улевалсетер.:love:

Кај автомобилистиве Ал-Атиах и Саинц ќе возат Баги :pos:незнам колку можат да бидат конкурентни. Нани и Петерхансел би требало да бидат во борба за првото место. Според мои лични неофициални сознаниа од лани Роби Гордон оваа година треба да вози Хамер со 4x4 :sneaky: па ако нема некој големи проблем како лани може и тој да биди во конкуренција.

Мотори со четири не следам ама еден од браќава Патронели сигурно освојува.(y)

Камионџиве се неизвесни, русиве владеат. Камаз и Татра според мене ќе бидат најдобри!

Ќе биде интересно :)
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Според мои лични неофициални сознаниа од лани Роби Гордон оваа година треба да вози Хамер со 4x4 :sneaky: па ако нема некој големи проблем како лани може и тој да биди во конкуренција.
возеше и пред тоа, тој црниот хамер како гробарска кола па ништо не напраи.. не верувам дека и оваа година
ал-атјах баги :pos: ми ја разубави вечерта ова
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Пак ќе пишам, ко лани, мене ми е многу појако тука, кај што се вози у 10 различни услови, него у Сахара. Немој да ми кажете само дека не е овде екстремно. :)

Штета што немам толку време да го следам ко порано. :(
 

Jack Nolan

Сите сме луѓе, но ретко кој е човек!
Член од
31 јули 2011
Мислења
1.587
Поени од реакции
1.506
А не е лоша машинава, бар на изглед :icon_mrgr:


Еве ја и машината на Роби :icon_lol:
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Нема да гледаме Дакар на Македонска ТВ. Посебно на МТВ1 :icon_mrgr:
 
Член од
19 август 2011
Мислења
38
Поени од реакции
23
Гордон ако вози пак со хамерот има шанси годинава да освои. Ал-атјах гадно ќе се заебе ако возе баги. Од четирициклите мислам дека еден од браќата сигурно ќе земе, а за моторите мислам дека оваа година ќе биде доста интересно али како и секогаш Сирил е фаворит. Кај камионите на Камаз мислам дека му нема конкуренција СТРАШНА машина имаат
 

Pallatino

Батулец
Член од
29 декември 2011
Мислења
63
Поени од реакции
21
Гордон ако вози пак со хамерот има шанси годинава да освои. Ал-атјах гадно ќе се заебе ако возе баги. Од четирициклите мислам дека еден од браќата сигурно ќе земе, а за моторите мислам дека оваа година ќе биде доста интересно али како и секогаш Сирил е фаворит. Кај камионите на Камаз мислам дека му нема конкуренција СТРАШНА машина имаат
Според мене Гордон ќе тепа пошо лани го наместија Петерхансел ко му одзедоја бодој на Гордон после откажвењето на Ал Атиах. Иначе годинава Ал Атиах не не е пријавен, а за Камаз не сум голем оптимист дека ке имаат 1-2 победа пошо лани се виде дека не можат без Чагин и Кабиров. Сега тие двајца се нешто технички или спортски директори на тимот.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
А кога почиња и на нашиве ке даваат ли на некоја?Или на еуроспорт,или на спортклуб?
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
А кога почиња и на нашиве ке даваат ли на некоја?Или на еуроспорт,или на спортклуб?
Од петти почнува годинава.Не верувам дека ќе го даваат на некоја наша ТВ меѓутоа на еуроспорт стандард е во 11 часот вечерта.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
На ден пред почетокот, еве трејлер:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom