Гумени чизми

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
885
Ахам, апсолутно хит се од лани во странство а почнуваат да се шират и накај нас. Ај што забегуваат странциве по гумениве (рибарски, чизми за на фарма како и да ги речам уште) ама гледам и хрвативе на форум сите ги посакуваат, а и видов неколку и кај нас ги носат низ Скопјево.
Мене не ми е јасно што убавина гледаат во таа гумена чизма. Ама знаеш често ако нешто е мода па и било какво да е нека се носи, модерно е најбитно!

Така да девојки и момци секако, би носеле ли гумени чизми? Што ве привлекува или одвлекува од нив :tv:

 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.013
Поени од реакции
7.612
Не би носел, а ме одвлекува фактот што се гумени. -.-
т.е. да, би носел, на зимување за у снег
ич не ми се сфиѓаат
 
П

Паган-др

Гостин
Татко ми ко мал у село имал вакви жолти со пајчиња од напред. Пред многу години тоа. Денес, јок.
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
145
Ме одвлекува се околу нив. Од материјалот до изгледот, па и до филингот иако не сум пробала, можам да претпоставам.
Мислам дека thumbs down икончето кажува се за темава.
Знам дека во Лондон ПРЕмногу ги носат. Ок, се оправдува до некаде.. кај нив 90% од времето е врнежливо. Ете и тетка ми ја гледам, кога дојде кај нас ги носеше и уште кога ги видов за прв пат ми станаа одбивни.
Не би ги носела во ниеден случај. Па колку сака нека се модерни.. кај нас па толку се напињаат со тоа "трендовите" што изгубиле осет за добро и лошо парче.
Порадо би си купила некоја квалитетна патика или чизми, Тимберленд рецимо за врнежливи денови.. отколку да се замислам како шетам со овие.
Уствари не знам ни со која облека би ми биле складни, ниту пак за која пригода.
 
F

FuckYouAll

Гостин
Цел свет да ги носит во Македонија немат да се носат. Зш кај нас вакви носат само сељаците(без никаква осуда и навреда кон луѓето што живеат и работат во село ама ако прашаш кого било така ќе ги нарече) и работниците.:smir: (мое мислење)
 
С

сашенко

Гостин
Искрено, корисни се за во зима ептен ама како што кажа Димитар ^ ги носат кај нас работниците такви и никој не се осудуваше да носи такви в град.Ама штом е мода и светот го одобри тоа и го претставува како моден тренд за некој месец ке ги имаат пола скопјани....исто и по цела македонија....баш ме интересираат цените кои ке бидат :pos::pos::pos:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
885
Цел свет да ги носит во Македонија немат да се носат.
Чекај почеток на есента е, а денес само видов 2 девојки што ги носеа. Така да не викај 2 пати и не се изненадувај ако девојкати се избаци пред тебе со вакви чизми :icon_lol:
Ќе се носат и тоа како и кај нас.
Има вакви чизми што се и по 400 евра :))))
Почнаа и познатите да ги носат и манекенките, стрит фешн е преплавен со вакви чизми, видов и во наши популарни продавници се продаваат.

Сељачко несељачко се носат и ќе се носат се повеќе. 
Член од
10 август 2010
Мислења
183
Поени од реакции
7
Сите велат дека нема да ги носат и на крај ко ќе почнат да се продаваат полека полека ќе почнат да купуваат сите. Јас би носела, доколку има во мојта околина :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.810
Поени од реакции
25.407
Одвратни ми се, никогаш не би ги носела. Ниту пак мојот стил на облекување дозволува такви обувки. :)
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.602
Поени од реакции
10.276
Никакви ми се. Ептен глупо изгледаат. Ме асоцираат на рибарските чизми на татко ми....Не би знаела ни како да ги искомбинирам. Наскоро секоја втора девојка ке ги носи, али само затоа што другите ги носат, па да не заостанува, а не зашто и се свиѓаат. Како и да е, ја не би купила. Ако се премислам, тато ке си бара нови :pos: Оу, абе немаат цветчиња...:uvo:
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
644
Поени од реакции
156
Гумата не и дава да диши на кожата така да тешко на стапалата.... ќе да не се токму луѓево што носат гумени чизми поради мода

п.с
за на риби или како ХТЗ опрема во ред ама за се друго :ija: :pov:
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
855
Имаше еден период лани кога можеше да се плива по улиците од стопен снег особено додека да стигнеш кај мене на факултет, тогаш сонував за вакви чизми. Ако и годинава е така не ми бегаат чизмиве. Не е се до мода
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.686
Имаше еден период лани кога можеше да се плива по улиците од стопен снег особено додека да стигнеш кај мене на факултет, тогаш сонував за вакви чизми. Ако и годинава е така не ми бегаат чизмиве. Не е се до мода
Некогаш и возачката е од голема помош :)

Да се надоврзам на темава... Единствена маана на чизмите им е што не се за долго стоење во место. Пример, ако се движиш од точка А до точка Б се добри. Но, ако треба од точка Б до точка Ц да се оди, а во точка Б треба да стоиш 2-3 часа (работа, библиотека, факс.... сеедно) поради висината ногата и не е баш слободна.

Сума сумарум, сум носел, не се нешто посебно, нема да носам во наредна прилика освен ако нема потреба да копам канал. За таму се родени.

п.с. некој спомна рибарски чизми погоре... Тие се веќе друг модел. Дома шо ги имам се како пантолони, можиш слободно до метар и пол да влезиш во вода :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom