Грчки свештеник одбил да венча Македонка со Грк

Tears

Мајмун
Член од
11 јули 2011
Мислења
65
Поени од реакции
9
И ја можда не би ги венчала..абе многу ми е гајле како и да е мора некој да умре хахахахахха :pos: од Господ судено.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Leandra би сакала да е невестата, но не се погодило до сега. ;)

Ама не е за очајување работата, ќе има уште одмори и попови.

И разбира се, Грција не може да биде крива за ништо.

P.S. Leandra, те молам закачи го спотот со "химната" од овогодишниот одмор, зa да уживаме колективно...
И да го закачам ти немаш капацитет да уживаш, шкргите ти се навикнати само на државни пари да дишат, плус попувањето ти е силна карактеристика така да не гледам зошто му се лутиш на попот. Цицај буџетски пари лади си го газот, за друго ич да не те интересира ;)
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Грчка работа, Нека се замислат малку за она што им се случува, ништо не е случајно, Господ гледа се и дава секому според мерата.
Како да не, Господ гледал.Колку е оштетен Македонскиот народ, досега требаше да бидеме најбогати (обесштетени ).. trolololo
 
V

vlako088

Гостин
Како да не, Господ гледал.Колку е оштетен Македонскиот народ, досега требаше да бидеме најбогати (обесштетени ).. trolololo
Полека братче, се во свое време.Македонија е библиска земја, трпение спасение!
 
Член од
3 август 2011
Мислења
523
Поени од реакции
105
Ех да, нема да идам на море у Грчка зашто ме мрзат, а ќе идам у Албанија (или Бугарија) оти таму ме сакаат ептен.
mnogu dobro znaes kakvi se albancite, bez razlika dali si neprijatel, ako si gostin, mnogu dobro ke te primaat(edna od primarnite pravila na kanunot), prasaj gi niv sto bile pa ke ti kazaat
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
27
Незнам зошто викате и плукате по свештеникот, тој само придонесол една изгубена душа да се врати кој матицата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom