Грчки свештеник одбил да венча Македонка со Грк

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
418
Можеле у наша црква да се земат, немало да има потреба од ничиво откажување
--- надополнето: Aug 4, 2011 3:33 PM ---
На крај краева, матично и тури му ку**т:D
Ама така девојката нема да може да добие грчко државјанство.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
А што се палете вие одма? Секој си има свој принцип, така и грците имат некои црвени линии.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
А што се палете вие одма? Секој си има свој принцип, така и грците имат некои црвени линии.
Ебати таквите принципи дегенски.

Важно тие што биле на одмор во Гејција,ги пофалија луѓето таму колку биле добри,си направиле муабет на српски...
Еее државо државо какви безрбетници раѓаш,ни сама не си свесна.

Свештеников треба накурац да се набие,но добро е што девојката не потклекнала.
ГОСПОД ЌЕ ВИ СУДИ ПЕДЕРИ !!
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Ебате свештеникот треба одма да се расчине.
 

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
418

Ебати таквите принципи дегенски.

Важно тие што биле на одмор во Гејција,ги пофалија луѓето таму колку биле добри,си направиле муабет на српски...
Еее државо државо какви безрбетници раѓаш,ни сама не си свесна.

Свештеников треба накурац да се набие,но добро е што девојката не потклекнала.
ГОСПОД ЌЕ ВИ СУДИ ПЕДЕРИ !!
Тоа што ние немаме море никој не ни е крив и зошто луѓето ги судат сите што сакат да одат на одмор таму. Народот грците како грци се многу расипани и лоши ама реалноста е дека јужна Македонија зависи од нив а девојката сакам да знам како се вика ако може лично да и пружам рака дека тука сите што се омажија за нив се откажаа од се.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Ваква бизарна случка нема се случено ни во најглупавите и најпромашени пародии на филмови, а не пак во нормален филм.

Не сакам да оформам мислење за оваа глупост ... до толку е бизарно
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Тоа што ние немаме море никој не ни е крив и зошто луѓето ги судат сите што сакат да одат на одмор таму. Народот грците како грци се многу расипани и лоши ама реалноста е дека јужна Македонија зависи од нив а девојката сакам да знам како се вика ако може лично да и пружам рака дека тука сите што се омажија за нив се откажаа од се.
Имаш море и во ЦрнаГора, Албанија, Хрватска зошто баш кај негаторите ваши?

Се гледа дека некој е спремен за едно море да си продае гзот.
 

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
418
Имаш море и во ЦрнаГора, Албанија, Хрватска зошто баш кај негаторите ваши?

Се гледа дека некој е спремен за едно море да си продае гзот.
Ама ова море е наше а другите не се и што има лошо во тоа ако некој оди на одмор на море каде сака најблиску е и најефтино е ако толку сакаш да знаеш на море не се оди да се гледаат грци туку се оди да се ужива. А колку што знам газовите не се предмети за да се изложат на аукција за продавање.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Значи не е за откажување на националност или слично. Гледате свештеникот не му одобрил а он му е духовен отец на типот кој е голем верник. За духовен отец се смета свештено лице кое го сметаш како свој татко и од него добиваш благослов за работите и ти е како советник. Исто како татко му да му забранил брак. Затоа и не можел да отиде против него, зашто го смета како татко и секое негово мислење му е важно. Секој со свои убедувања. Таков се погодил свештеникот, не значи дека сите се такви...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Бла бла бла....
ок, чекам да добијам информација како се вика ако знае некој?
Не се прај глуп со сила,извини на израз,ете ти одговори хотмејл,јас не ти одговорив бидејќи си реков ај паметен си,ќе укапираш,ама сум погрешил.
Море ?!
Па море имаш и во Албанија,море имаш и во Црна Гора,море имаш и во Хрватска и сега што прајме ?!
Со Хрватите највеќе се поднесуваме,отиди во Хрватска,јес да е малце поскапо од Гејција,ама таму е Монте Карло за туристиките места низ кој одат нашиве во Гејција.
За повеќето ставови не се согласуваме со хотмејл,но тука морам да се согласам со него,одредени личности,пред се МАКЕДОНЦИ се спремни да си го продадат чмарот за мочано летување во Гејција,па тие не се Македонци,тие се изроди !!
 
T

Tetro

Гостин
Валиден е потпис од матичар, свештеникот нека јаде муви.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Не се сите де, само 99%...
А ти еден искусен за сите Грци како попис да си им праел. Ко првин глеј угледај се на Македонија. Кај нас ако не ја мразиш Грција - предавник. Не мислиш дека можеби и работите се такви таму?
 

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
418
Не се прај глуп со сила,извини на израз,ете ти одговори хотмејл,јас не ти одговорив бидејќи си реков ај паметен си,ќе укапираш,ама сум погрешил.
Море ?!
Па море имаш и во Албанија,море имаш и во Црна Гора,море имаш и во Хрватска и сега што прајме ?!
Со Хрватите највеќе се поднесуваме,отиди во Хрватска,јес да е малце поскапо од Гејција,ама таму е Монте Карло за туристиките места низ кој одат нашиве во Гејција.
За повеќето ставови не се согласуваме со хотмејл,но тука морам да се согласам со него,одредени личности,пред се МАКЕДОНЦИ се спремни да си го продадат чмарот за мочано летување во Гејција,па тие не се Македонци,тие се изроди !!
Ајде доста филозофирафте тие што јадат трици како вас први се на границата тука за на море и за на плажа во Грција ама ајде видете ме тука јак сум јак да се покажам а уствари реалноста е друга. Море камера само на вас тука на граница да ве сликам и да објавам да видете какви ..... сте.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom