Грчки борбени авиони извршија напад против Република Македонија (лажно)

Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
А опозицијата се така сјајно си работи.Некој мора да го плаќа.:nesum:
 
P

Princ

Гостин
Незнам кој ти е проблемот тебе сварно.Не си точен.Ти си нај недокваканиот човек во Македонија и пошироко.
Ќе можеш да го речеш ова за мене кога на ТВ ќе се обратам со "Пред неколку минути седум грчки борбени авиони извршија напад против Република Македонија..." и кога на некој форум како Кајгана на пример ќе се крене паника, јас ќе покажам со прст према нив, ќе им се насмеам у фаца и ќе ги наречам фуфици :pipi:
Дотогаш, задржи си го коментарон за тебе и за Миленко Недоквакановски.
 
H

HITCH

Гостин
Леле ѓубре едно срце ме фати гит таму дајте му еден бан на Зоте :tapp::nesvest:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Не требаше така да направи.. замислете битолчани што гледале како им е било. Можда некој има во таа касарна роднини нозите може да му се "сечат" кога ке чуе може срце да го фати. Требаше пред да го прочита да го каже а не после тоа. Невкусна шега.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Не требаше така да направи.. замислете битолчани што гледале како им е било. Можда некој има во таа касарна роднини нозите може да му се "сечат" кога ке чуе може срце да го фати. Требаше пред да го прочита да го каже а не после тоа. Невкусна шега.
колку што знам касарната во битола е празна.
ама како и да е - ГРОЗНО!
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
колку што знам касарната во битола е празна.
ама како и да е - ГРОЗНО!
незнам јас дали е празна само мн е тоа глупо што го направи. Мене искрено страв ме фати а не па другиве од битола што се.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
ABC многу се изреволтира бе друже :smir:

Има и зошто,еве го моето излагање ако не си го прочитал во целост:


Па добро бе,дали сеуште не ви е јасно дека кога ABC нема информации за некоја вест,тогаш таа треба да се прими со резерви,практично да не се верува во неа.Миленко е глуп како “тегла“ што е одлика на една просечна комуњара од времето на “братство & единство“,кога како скоевец беше доста истакнат,па стана одбран Југословен во тимот на “Камел трофи“.Нормално и таму излезе последен,па после мрчеше мадиња дека тоа било одлика на големите комуњарчиња кој им помагале на другарите во невоља без разлика на пласманот во едно така престижно натпреварување.Е кога дојде време да ни продава Македонски патриотизам по форуми и емисии на ТВ,па да прави интервјуа со видни личности од владејачката гарнитура,веќе се ми беше јасно за овој бескичмењак како би го нарекле некои.Би му препорачал на Миленко да ја прочита малата книшка “Гласине као облик рата“ (секако ме чита на форумов) па да сфати зошто ја заработил кривичната што МВР треба по службена должност да му ја стегне и на Миленко и на медиумот што му дозволил на еден “професионалец“ да си поигрува со чувствата на граѓаните во државава.
-Инаку колку за информација,веднаш после веста за Грчкиот напад,во Прилеп за малку беше избегнат инцидент со неколкумина Македонци од Лерин кога мала група Прилепчани сакаа да им ги демолираат возилата со Грчки таблички.Се натегавме неколку саати,едвај ги уверив дека Миленко лаже,на тој начин Македонците ќе беа тие кој први почнале по заслуга на лажните гласини пуштени во етар од “славниот“ Миленко Неделковски,нешто за што всушност следува казна во траење од 1-5 години,во зависност од штетата предизвикана како последица на така чувствителна информација пуштена преку јавен медиум.

П.С.:-Премиерот го тужи Фрчко,ако и треба да го тужи,ако почуствувал дека е загрозен неговиот “его“,но да видиме сега дали државниве органи ќе го притворат Миленко оти представува општа опасност против безбедноста и сигурноста на граѓаните во Македонија?
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
e bas gledav nema veze coekot samo promovirase kniga i cudo golemo a dokolku bi bilo vistini gospod neka ni e napomos !!!!!!! armijata na gejlada e mokna bidejki ima silna avijacija inaku ne im se plasam ic neka dojdat po kopno so so sakaat masakar ke gi storime ako sme 2 milioni oni 10 se vterame po planinjevo i ko teroristi ke gi skinime terenot toa ni go dozvoluva
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
Ќе можеш да го речеш ова за мене кога на ТВ ќе се обратам со "Пред неколку минути седум грчки борбени авиони извршија напад против Република Македонија..." и кога на некој форум како Кајгана на пример ќе се крене паника, јас ќе покажам со прст према нив, ќе им се насмеам у фаца и ќе ги наречам фуфици :pipi:
Дотогаш, задржи си го коментарон за тебе и за Миленко Недоквакановски.
ko te laze deka nema ima vo logovardi sportski odnosno voen
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
1.025
Поени од реакции
41
цела работа беше клипот шо го постави јове
и на некој шо почна крв да му течи од носот
АБЦ ти ги имаш сите информации
ок
ама мислам плукање вреѓање не треба
види ја емисијата
вистина вреди
:smir:
 
Член од
7 април 2008
Мислења
40
Поени од реакции
1
Не, него со вакви информации се проверува колку населението ги знае песните на Балашевиќ и Чорба: Само рата да не буде и Немој сречо немој данас.

А како бонус трак која се тестира е Како ли јас да пораснам...
И специален бонус во unpluged верзија Elektricni Orgazam - Ja Sam Tezak Kao Konj
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.323
Поени од реакции
7.785
Јас го гледав Миленко кога го кажа тоа на тв и беше многу уверливо.Станав пушката да ја откопам што ми е закопана во двор:pos2: ама после рекламите се смирив кога ја објасни својата црна шега.Инаку шала на страна да потраеа рекламите малку подолго Миленко ќе беше македонскиот Орсон Велс(радиодрамата Војна на световите).
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
глупости:tapp:
досега ќе беше све и сегде објавено а не вака по еден медиум и ај сеа џекој сме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom