Грците гневни поради стиховите од македонската песна за Евровизија

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
:music1::party3::music2::music4:

Инаку за евровизијава, кога и да помислам дека неможеме следната година да пуштиме полошо, македонските "композитори" прават уште по батал песна.
Хаха... за да собереш еден милион дислајкови навистина треба талент :)
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Кога ќе се преведе песната на Англиски и ако се пее на Евровизија на Англиски никаде нема да се спомне ова Македонец и слично...99,9% сум сигурен...
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Од сите песни до сега, ова е убедливо, ама убедливо најлоша. Текст катастрофа, мелодија никаква, руски изрази потслушнати/недослушнати и неразбрани, тема никаква... До сега не ми беше гајле за Евросонг зошто знев дека ќе имаме просечен настап а сега прв пат ми е срам затоа што ќе ни се смеат луѓе. Песнава е толку лоша што покрај неа онаа песна на Мартин Вучиќ со која отиде на Евросонг изгледа како да е во топ 10 хитови на сите времиња...
Не брзај со заклучоци, може догодина ќе биде уште полоша. Инаку ова е очекувано од Грција, на се да се имало примедба, ако почнаат да кенкаат, може да очекуваме од Германија 12 (ради тоа што ептен им се гадни грците)
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Не брзај со заклучоци, може догодина ќе биде уште полоша. Инаку ова е очекувано од Грција, на се да се имало примедба, ако почнаат да кенкаат, може да очекуваме од Германија 12 (ради тоа што ептен им се гадни грците)
Кај се брзаш.Јас не очекувам ни полуфинале да поминат.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Ние осмина финале не можеме да поминеме со песнава :pos::pos::pos:
 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
19
Поени од реакции
1
ццццц куртони пробушени.... ќе биде по наше,неможе да не изнегираат,постоиме јбг! ќе го јадат кад-тад... :)
 
С

сашенко

Гостин
Кога ќе се преведе песната на Англиски и ако се пее на Евровизија на Англиски никаде нема да се спомне ова Македонец и слично...99,9% сум сигурен...
Ке ја усерат песната на англиски ако ја направат.Влатче го слушав во живо еднаш како пее англиски и бољеее е на македонски.Далеку подобро.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.740
Поени од реакции
12.184
Лоши луѓе...ама им се собрало, ем грци ем педери.
За возврат им честитам за големите успеси на соседите во рејтингот со "Македонија" од Дадо Топиќ

http://www.google.com/url?sa=t&source=web&cd=6&ved=0CDgQtwIwBQ&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DfHBpuyLWb6I&rct=j&q=makedonija%20dado%20topic%20dado&ei=rqR4TdzLKNDCtAbY8r3oBw&usg=AFQjCNFO29GcerpRTiF_LnjIEryivwEV_g&cad=rja
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
И нас ни сметаше пред неколку години она бугарската „Митре ле’’ (или како и да се викаше) па си ја пееја Бугариве. Сега треба и ние да си ја пееме оваа на Евровизија и тие јужните комшии да не ни јадат по многу ташаците! Нема што да кажуваат тие за песната
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Ни какалин ни камаја???? од кој јазик се зборовиве?? На руски имаше една песна КАЛИНКА МАЈА.... Дегенска работа, ни русиве нема да ја разберат песнава :kesa:
 
Г

Господ

Гостин
Секогаш кога ќе склопам некој тапа риф ја пуштам песнава и се тешам дека може полошо.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Од кога некој си граѓанин, Велопулос, се зема за релевантен показател на севкупното грчко мнение за македонската песна за Евровизија? Јас сум сигурна дека 90 проценти ја немаат ниту слушнато, а камоли разбрано и тумачено композицијата со која ќе настапи Влатко во Германија. Во суштина, не ми се допаѓаат манипулациите на македонските медиуми со кои се прави атмосфера на меѓудржавна и меѓунаицонална омраза меѓу двете земји, која најчесто не се темели на реален и вистински фактор на мразење, туку на наш комплекс на пониска вредност и барање влакно во јајце. На крај краева - многу ми е гајле некој си Велопулос што мислел за моето право да се самоидентификувам, кога практично државниот врв го дава името, а притоа не ми кажува.
 

шеф на подземје

зумбулот
Член од
25 август 2010
Мислења
1.213
Поени од реакции
76
Ке ја усерат песната на англиски ако ја направат.Влатче го слушав во живо еднаш како пее англиски и бољеее е на македонски.Далеку подобро.
treba site da te razberat,a i tekstot e interesen iako e namestena t.e sekoj znaese deka ke bide vlatche a ako nekoj odnapred sportski natprevari,festivali znaci ili ima mnogu gataci ili ima mnogu mafija .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom