Група Е (DEN, HUN, ISL, RUS) - Малме

Кои две репрезентации ќе продолжат во следна фаза?


  • Вкупно гласачи
    27
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Брееј како се извлекоа Данците... Сега со голема победа над Русија, што со оглед како игра Русија не е под никаков знак прашалник и со победа на Исланд над Унгарија (што не е сигурно ама е поверојатно од обратното) пак ќе одат во втора фаза, налик на она од 2012 во Србија...

А тотално аут од натпреварот беа. Ландин сам ги држеше во игра. Толку очајна Данска, одамна не сум видел. На искуство и среќа го извадија натпреварот со благо поттурнување од судиите во последните 5-6 минути (пример очигледно недосудено пробивање на Лауге). Унгарците не мислам дека одиграа којзнае што, но беа солидни а и тоа беше доволно да ги надиграат Хансен и компанија. Но во финишот тотален blackout. Се изгубија сите комплет. Никој не сакаше да преземе одговорност и да се крене на шут последните 6-7 минути. Им паѓаа топки од раце. Најискусниот Балог промаши пенал, па бесмислено отиде да се менува во транзиција при играч помалку и туку место +3 паднаа на +1. За казна го сменија Балог со Барток кој немаше ни минута на теренот претходно поминато. На овој му паѓа топката од раце, па прави исклучување во 30тина секунди кои ги мина во игра. Итн итн. Тотална хаварија во последните 6-7 минути. Реално чудо е и како не изгубија на крајот. Уствари не е, Данска дури ни вака грогирана Унгарија не успеа да ја тресне. Нас вакво нешто да ни се случеше, не сакам ни да замислам каков третман ќе добиеја играчите и стручниот штаб.
затоа и јас викам реално нерешено,ко муви без глави беа последни 5минути.Али ќе беше апсолутно нефер да изгубеа,што можеше да се случи многу лесно.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.852
Поени од реакции
3.320
Знаев дека ќе биде ова најгадна група, затоа што Исланд и Унгарија се непредвидливи екипи и против најголемите не би имале проблем. Не ја потценив Унгарија иако со тој фонд на играчи беа како најслаба екипа од втор шешир. Ја би сто пати да би играле со Шведска, Германија, Норвешка, Данска, отколку со Унгарија. Гаддддддд тим!
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Знаев дека ќе биде ова најгадна група, затоа што Исланд и Унгарија се непредвидливи екипи и против најголемите не би имале проблем. Не ја потценив Унгарија иако со тој фонд на играчи беа како најслаба екипа од втор шешир. Ја би сто пати да би играле со Шведска, Германија, Норвешка, Данска, отколку со Унгарија. Гаддддддд тим!
исто ко Веспрем
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Какво второ полувреме на Унгарија, фуриозно одиграа. Не само што одат понатаму, туку ќе одат и со 2 бода. Кој ќе речеше дека Франција и Данска ќе си одат дома по групна фаза? o_O
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.701
Поени од реакции
5.620
Баш ми е мерак што Данска си оди дома,ќе биде ептен интересно во следната фаза: Словенија,Шведска,Норвешка,Португалија,Исланд,Унгарија.
Каква борба ќе биде за полуфинале,секој може секого да победи.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.597
Поени од реакции
7.177
Au koj merak mi se napravi sto ispadnaa Dancive, pak sakaaa da si go pravat ona skandinavskoto, natigo, daj mi go.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Хаха убо им го начукаја на Данциве ги напучи нивниот пријател Исланд кој не личеше на себе од првите две утакмици.
Веројатно случајност :pos: :pos: :pos:
Дај бе и слеп ке прогледат како играа во второво полувреме
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.558
Поени од реакции
8.142
E taka se bori za svojata zemja. Taka se verue u sebe i po dosta lošoto prvo poluvreme vo koe gubea i so - 5, Ungarcite se vratija ko uragan i go raskostija Island za pobeda od +6. Vtoro im go zemaa so +9. Lekcija za mentalitet ć, verba u sebe i so 2 boda u sledna faza. Svaka čast. P. S Facite na danskite babi i dedovci - neprocenlivo:))
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
какви мудоњи се Маѓариве.брао.
Исланд 18 минути 1 гол.
Миклер,голманиште..40% ефикасност,брао
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.564
Поени од реакции
13.893
Хаха убо им го начукаја на Данциве ги напучи нивниот пријател Исланд кој не личеше на себе од првите две утакмици.
Веројатно случајност :pos: :pos: :pos:
Дај бе и слеп ке прогледат како играа во второво полувреме
Една причина зошто би одиграле својот народ?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.590
Хахаха можда не е убаво ситење на туѓа несреќа, ама брате се се враќа - се се плаќа :D секое првенство само франција и данска ги гледаме во борба за медалите. Ама ова што чекаа Исланд да ги спаси по братска линија, а не им се оствари, е нека цркнат :kuracc: ќе се подружат малце со нас од 12-18 место.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Една причина зошто би одиграле својот народ?
Не те разбрав баш али на Исанганиве кур им беше двор им беше а за Унгарциве не коментирам со таков ростер даваа и поке од 100% на секоја утакмица типичен пример како се бори за својата земја
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Не те разбрав баш али на Исанганиве кур им беше двор им беше а за Унгарциве не коментирам со таков ростер даваа и поке од 100% на секоја утакмица типичен пример како се бори за својата земја
Кур им беше, двор им беше, затоа место со два бода, во следна фаза патуваат со компир :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom