Група Д (Германија, Австралија, Србија, Гана)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Поддршка од збор до збор:smir:

Германија може нема ултра ѕвезди ама тимската игра за на турнири и првенства е на завидливо ниво,борбеноста(тој е германскиот менталитет)затоа и навивам за Германија :vozbud:
ПС- Требаше и Фрингс да го земат(такво искуство не треба да се занемари):toe:
Кој германски менталитет со Озил од Истанбул, Подолски, Клосе...? Не очекувам да прикажат ништо посебно едно е тоа што беше во квалификациите. Имаат премногу амбициозен и надарен состав за ривал, Србија која верувај ќе направи многу. Останува да видиме но со Радомир Антиќ, Видич, Станкович, Иванович мислам дека тешко ќе и биде на Германија. За Гана немам информации ама само знам дека трчаат многу и дека се борбени па веројатно е дека ќе биде густо и на тие дуели.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Кој германски менталитет со Озил од Истанбул, Подолски, Клосе...? Не очекувам да прикажат ништо посебно едно е тоа што беше во квалификациите. Имаат премногу амбициозен и надарен состав за ривал, Србија која верувај ќе направи многу. Останува да видиме но со Радомир Антиќ, Видич, Станкович, Иванович мислам дека тешко ќе и биде на Германија. За Нигерија немам информации ама само знам дека трчаат многу и дека се борбени па веројатно е дека ќе биде густо и на тие дуели.
Освен ако не следиш редовно бундеслига, нема да го знаеш квалитетот на овој состав. А менталитетот германски е секогаш тука, владее и во тимовите а не пак во репрезентацијата, и тие неколку шо не го имаат скроз во вените го добиле со текот на времето.:tv:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Тука мислам се знае 1 место а второто :/ Гана се добри а и Србите не се за во канта така да...
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Мислам дека Србија ќе биде 3 место. Добри се Гана , 2 ќе освојат. А Германците , 1 место , не се откажуваат они лесно. Како што спомна некој погоре , јак менталитет.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Интересна и оваа група.....
1.Германија
2.Гана
3.Србија
4.Австралија
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Кој германски менталитет со Озил од Истанбул, Подолски, Клосе...? Не очекувам да прикажат ништо посебно едно е тоа што беше во квалификациите. Имаат премногу амбициозен и надарен состав за ривал, Србија која верувај ќе направи многу. Останува да видиме но со Радомир Антиќ, Видич, Станкович, Иванович мислам дека тешко ќе и биде на Германија. За Гана немам информации ама само знам дека трчаат многу и дека се борбени па веројатно е дека ќе биде густо и на тие дуели.
За инат ако праиш муабет или пак толку си упатен во Бундес лигата и општо германските фудбалери немам време да се расправам.
А за србите тешко дека ќе го земат 2-то место.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Не знам зошто мешате Бундес лига.
И не ми е јасно како може Гана да ја споредувате со Србија, Србите се далеку поквалитетни и сигурен сум дека ќе ја победат Гана.
ПС. Јас сум верен навивач на Баерн но тоа не ме прави во никој случај навивач и на Германија!
 
P

PewDiePie

Гостин
1.Германија
2.Гана
3.Србија
4.Австралија

Германија сигурно завршува прва,а Гана втора.......србиве ќе се посерат осеќам. :tv:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Се сложувам со некои мислења дека Германицве немаат екипа која соодветно ќе ги претставува во смисла во нивниот состав има Полјаци, Турци и играчи од Африка. Можеби не можат да состав екипа која ќе биде целосно "Германска" но според мене ваквиот состав е смешен. И кога играа дома пред 4 години беше исто но од тогаш ништо не промениле. И не очекувам да направат успех, веројатно ќе ја поминат групата но можеби и тоа би било многу за нив.
Не знам зошто мешате Бундес лига.
И не ми е јасно како може Гана да ја споредувате со Србија, Србите се далеку поквалитетни и сигурен сум дека ќе ја победат Гана.
ПС. Јас сум верен навивач на Баерн но тоа не ме прави во никој случај навивач и на Германија!
Ја спомнуваме оти сите играчи од репрезентација играат во бундеслигата освен Балак. Е сега никој не ја следи оваа лига и поима си нема кој се 80% од овие играчи и вика дека сме слаби.

Германија има најсилна екипа моментално во последните 20 години, само што има фали искуство и добар тренер, е сега да речеш дека Озил и Крос, Швајни и Лам, Нојер и Балак дека прават слаба екипа треба да не следиш ич бундеслига оти тогаш ќе знаеш, дека Крос и Озил се топ 5 млади таленти во европа, Лам и Швајни се барани од скоро сите европски гиганти, Нојер топ 3 најбаран голман и за Балак да не зборувам. Да не зборувам за младите Милер и Марин, и третиот најдобар стрелец на светските првенства Клосе.

Немора да навиваш за Германија, само не вели дека се слаби, се брукаш.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Реално Гемранија нема шанси да направи успех. Не го кажувам тоа јас туку таа е реалноста. Кажав, со двајца турци во состав играчи од Африка тројца Пољаци е брука за таква држава како Германија. Всушност е единствена репрезентација која има таков состав и која имала одсекогаш.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Реално Гемранија нема шанси да направи успех. Не го кажувам тоа јас туку таа е реалноста. Кажав, со двајца турци во состав играчи од Африка тројца Пољаци е брука за таква држава како Германија. Всушност е единствена репрезентација која има таков состав и која имала одсекогаш.
Остај ти дали имало црнец, двајца турци или двајца пољаци.

Кажи зошто немаат шанса за успех, која играч е слаба карика во тимот. Покажи го експертот во тебе.:helou:
 
F

fantomX

Гостин
Интересна група, многу интересна.
Не знам Гана како е моментално, од Есиен не бидува топ-играч појќе, ама имаа интересен млад состав на купот нивни во Јануари.

Не би сакал, ама мислам Србија ќе извиси овде.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
според мене во оваа група ќе паднат највеќе голови. Германија очекувам да прогресира со гол у третиот натпревар во 94 минута и тоа некој со глава ќе го здрви. јас лично би сакал Србија да е прва а Гана втора, но жемлби се едно а реалноста е друга. Германците си се стандард на светко јаки, си имаат традиција си имаат менталитет. Гана имаат добри играчи, млади играчи но мислам дека ќе кикснат само заради неискуство.Србите.....мои фаворити...допадлив за око фудбал, играат со срце и без пардон према никој. кенгурите се апсолутни аутсајдери.
Моја прогноза Германија прво, србија второ, гана трето, Австралија четврто.
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Доста непредвидливи се Германциве,играат топло-ладно,Србите од кога дојде Антиќ ги препороди :) па така мислам дека се имаат шанса да пројдат група!
А и Гана не смее да се отпише,имаат неколку добри играчи истотака и Австралија но сепак, Германија и Србија се фаворите да пројдат група!
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Сеуште немам одлучено за кого ќе навивам , ама се повеќе ми личи дека тоа ќе бидат Германциве. Иако цел тим е составен од млади играчи , сепак имаат и искусни како Балак , Клосе , Лам.. Единствен проблем е што можеби најдобрите напаѓачи оваа сезона ја изиграа во лоша форма ( Гомез и Клосе ).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom