Група Г (Бразил, Народна Кореја, Брег на Слоновна Коска, Португалија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 октомври 2009
Мислења
273
Поени од реакции
33
Пред светското очекував сите да ги напунат корејците,али после утакмицата со Бразил си реков...чекај у грешка си...ама изгледа не бев :)
Еве ја ревијата со голови...уживајте:
Португалија - С.Кореја 7:0
http://mesto.com.mk/video/SGY3RUD3ANRG/%D0%9F%D0%BE%D1%80%D1%82%D1%83%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%98%D0%B0--%D0%A1%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%B5%D1%98%D0%B0-70-World-Cup-2010
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Лејјјјј,7 парчиња.Конечно добар меч на светсково првенство....Браво за Португал.
Сеа 90% се во осмина финале,ќе биде тешко БСК да се најде во нокаут рундата.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Масакрирање!
толку од Брегот, незнам зашто некој ја гледаше оваа група како многу неизвесна... кога се знаеше дека Бразил и Португал од една страна наспротив БСК од друга.
за дебаклов, секоја чест, 11 на 11, цела утакмица, регуларна победа!
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Сега и да зизгуби Португалија од Бразил....БСК треба да победи со 9 гола разлика против Кореа....што мислам дека после ова денеска...е тешко остварливо:):):):)
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Конечно и на ова првенство да видиме натпревар со толку голови. Португалија заслужува да оди понатаму.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Мене напротив ми е жал за северна кореа...кој знае што му има велено онај диктаторот нивни после натпреваров за овај дебакл..и плус во северна кореа имаа директен пренос....шетат за нив барем 2-0 да изгубеа!:nesum:
 
Н

'Никола'

Гостин
Еден натпревар нема да гледам, и нормално 7 гола ќе паднат.:nesum:
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
23-ца ќе завршат како сувомеснати производи после враќањето во Пјонг Јанг.Тренерот и останатите од стручниот штаб ќе бидат преработени во паштета...
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
И мене ми криво за Севернокорејците. И страв ми е за нив :)
Сега сите што беа на светско, ќе ги врзат на по една нуклеарка и ќе ги џитнат врз Бразил и Португалија :)
 
?

..........

Гостин
АБе португалциве, ах кутрите кореанци колку чесно и поштено си игаат, многу ми е жал за поразот со толкава гол разлика.......сепак успеале повеке од нас:tapp:

А португалија, колку ќе ми биде ќеф Бразил га ја налула двоцифрено...:bip:
 
T

the Carpenter

Гостин
не сум ни знаел дека постои таква територија:tapp:
Заир, а?
Не си на полагање по географија? Или после светското?

Во склоп со темата.

Да си педер, не е страшно. определба е!
Ама ... да си буљаш како што се целата репрезентација на португалија, која немаше обзир за противникот свој.
Каде е честа, разбирање, спортски дух? Знаат ли тие која е НДР Кореја? Или битно беше буљашот Роналдо да даде гол?
Последен да му е ...

Инаку ... Бразил си е заслужено прв. БСК се ОК, ама немаа среќа. Да се надеваме дека ќе ремизираат со Кореја, за доброто на двете
 
T

the Carpenter

Гостин
Ти си имал географија на 18 години? Можда ако си понављал две....
Па, фактички сум имал. Јас сум професор по географија. ЗНачи, најверојатно почнав со студиите тогаш.

И да не е надвор од тема, ...

Се надевам дека португалија ќе ја добие Шпанија во нок аутот!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom