Група Б - Берлин (Гер, Исл, Шпа, Срб, Тур, Ита)

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.452
Поени од реакции
3.963
Турција пред Италија, која е пред неверојатен скандал? Атаман е обвинет дека земал 300-500к евра за повик на некои играчи, Германија 1/4 финале макс...

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
Може линк за тие информации за Атаман?

Иначе овој Пианиџани е тешка превара од тренер, штета за Италија. Никаква дисциплина, кој што му текне тоа прави. Сите 5 играчи стојат на 3ка, сите шутираат, никој не игра одбрана.

Но со ваква индијанска игра можат да изненадат било кого.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.398
Поени од реакции
13.557
Заборавив да пишам пред почетокот на Европсково, за мене Србија е еден од главните кандидати за освојување на Европсково. Генерацијава ја пратам уште од претходното Европско (поточно, од кога почнаа овие играчи да играат заедно), и уште од тогаш ми делуваа за неверојатно добро избалансирана екипа. Штета што Марјановиќ не им игра, инаку ќе беа веројатно најголем кандидат (заедно со Франција) за прво место.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.424
Поени од реакции
5.542
У каква беше еуфорија Слободан Шаренац "Како је лепо овог дана звати се Немања" играчиште немања, свака част и за Саша за акцијата што ја нацрта на крај.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.345
Поени од реакции
3.749
Заборавив да пишам пред почетокот на Европсково, за мене Србија е еден од главните кандидати за освојување на Европсково. Генерацијава ја пратам уште од претходното Европско (поточно, од кога почнаа овие играчи да играат заедно), и уште од тогаш ми делуваа за неверојатно добро избалансирана екипа. Штета што Марјановиќ не им игра, инаку ќе беа веројатно најголем кандидат (заедно со Франција) за прво место.
Точно така, од 2009 Полска тогаш имаа просек години 21 и освоија сребро.

Следната година полуфинале во Турција играа, кадешто срамно ги оштетија и не влегоа во финале, после некако им тргна све наопаку ама еве ги се враќаат. Кандидати за медаља 100%, за освојување ќе биде потешко. Амам првите три места би требало да ги делат Шпанија, Србија и Франција, а по кој редослен ќе видиме.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.226
Поени од реакции
555
Денеска дури и лошо изигра Србија, многу нерезонски шутеви и пак победија. Тео кралот се заебаваше, 0/10 за тројка, ама ќе се покаже он кога треба. Снагата во репрезентацијата е што не зависи од еден играч, има кој да надомести лош ден.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.070
Поени од реакции
2.863
Италијанциве премногу лошо делуваат на терен. Премногу лоша поставеност, и во напад и во одбрана. Форсираат премногу шут за 3, а и шут од полудистанца, премногу малку влегуваат во рекетот, а имаат одлични играчи. Прееска и Датоме се повреди во 2/4 и не се врати во игра повеќе, којзнае дали е сериозно.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
4.652
Поени од реакции
6.967
Италијанциве премногу лошо делуваат на терен. Премногу лоша поставеност, и во напад и во одбрана. Форсираат премногу шут за 3, а и шут од полудистанца, премногу малку влегуваат во рекетот, а имаат одлични играчи. Прееска и Датоме се повреди во 2/4 и не се врати во игра повеќе, којзнае дали е сериозно.
Во старт се знаеше, дека ќе форсираат игра надвор од 6.75, немаат ниеден класичен центар. Вчера еден Ерден им даде 20 поени баш поради тој хендикеп, камоли да дојде Гасол или некој подоминантен центар.Ран енд ган игра без дисциплина е карактеристична за Пјаниџани, и во Милано индијански играа.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.145
Поени од реакции
6.351
Заборавив да пишам пред почетокот на Европсково, за мене Србија е еден од главните кандидати за освојување на Европсково. Генерацијава ја пратам уште од претходното Европско (поточно, од кога почнаа овие играчи да играат заедно), и уште од тогаш ми делуваа за неверојатно добро избалансирана екипа. Штета што Марјановиќ не им игра, инаку ќе беа веројатно најголем кандидат (заедно со Франција) за прво место.
Точно така, од 2009 Полска тогаш имаа просек години 21 и освоија сребро.

Следната година полуфинале во Турција играа, кадешто срамно ги оштетија и не влегоа во финале, после некако им тргна све наопаку ама еве ги се враќаат. Кандидати за медаља 100%, за освојување ќе биде потешко. Амам првите три места би требало да ги делат Шпанија, Србија и Франција, а по кој редослен ќе видиме.
грешка сте ова е сосема друга генерација на играчи, само Теодосиќ и Марковиќ играат од онаа сребрена генерација во Полска и онаа пљачка во Турска.
Величковиќ или “убица“ како што го викаа гробарите, играше со срце и памет ама го уништија повреди, Трипковиќ исто уште еден играч од таа генерација што се мачеше со повреди и како што знам се пензионираше пред некое време. Коста Перовиќ и Иван Пауниќ оддамна се изгубија, за вториов можеше да се прочита само кога беше во врска со Ана Ивановиќ.
Кешељ, омилениот играч на Мишко Ражнатовиќ :D од Звезда отиде во Олимпијакос и никогаш не успеа да ги повтори одличните партии. Исто и за Мачван предвидуваа многу повеќе особено после она СП за млади кога ги растури Американците во Нови Сад, а Крстиќ кој ја водеше таа генерација 2009-2010 се пензионираше лани.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.345
Поени од реакции
3.749
Да, не се истите. И Тепић беше во таа екипа. Од нив уствари само Теодосић испадна дека е тука...[DOUBLEPOST=1441725966][/DOUBLEPOST]Да, не се истите. И Тепић беше во таа екипа. Од нив уствари само Теодосић испадна дека е тука...
 
Член од
13 јануари 2014
Мислења
410
Поени од реакции
259
Одлични беа денес Србите,Милутинов мора да добие повеќе време за игра од Радуљица кој изигра многу слабо досега на првенствово.
https://mtc.cdn.vine.co/r/videos/855FC794E41253036950110224384_47070d297f0.0.1.16689511151527072115.mp4?versionId=uPiuw7qmXz8zQfluNK1dt58Y75nCQfbV[DOUBLEPOST=1441738199][/DOUBLEPOST]http://twitter.com/MozzartSport/status/641250107745304576/photo/1 Грег Попович.
 
Последно уредено:

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
5.701
Поени од реакции
5.804
Аааааа Италија ја исплеска на Шпанија :vozbud::jeeee:
 
На врв Bottom