Груевски во напад!

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Pisanovo e sakam kazam, ne znam recam kako da ja poddrzam Grcija i da kazam deka nema Makedonci, nema Makedonija...
Vo stilot na negoviot fuehrer Sakato Mi Oko...
http://ca.youtube.com/watch?v=WVP7I1rjFyU

Sekoj patriot se bori za svojot narod i svojata teritorija. Gruevski e sosema vo red i negovite postapki za makedonstinata se sosema na mesto. Cudno e ako nekoj se zalaga za politikata na neprijatelot na svojata zemja, ako e petokolonas, pa uste i javno toa go izjavuva. Drzavava ni se svede nekakvi stranski sponzorusi, nemakedonski i antimakedonski isprdoci da ni kazuvaat sto treba da mislime i kako treba da se cuvstvuvame, za da ne gi ''navredime'' sosedite, nivnite sponzori, a pak nekoi mekoteli im se voshituvaat na nivnite ''stavovi'' fabrikuvani po nicnite centrali najcesto vo Atina, a nesto pomalku u Beogradu ili v`v Sofija.

A tebe ""Realen""007 sto tolku ti smeta Solun da e nas??? Sto tolku mnogu te dobole za grcite?
Лесно е од странство да продаваш КВАЗИпатриотизам, нели ?
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Kако што сега стојат работите,побрзо Скопје ќе стане Грчко одколку Солун Македонски,можеби во некое идно време и со некоја друга влада може да се размислува за “Македонија до Анадолија“,ама со оваа влада ќе ја загубиме и оваа Македонија што ја имаме.:toe:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Добро бе..
Лошо ли е што се спомнува прашањето за беломорска и егзодусот.
Лошо ли е што се спомнува прашањето за мпц?
.
.
.
Што е лошо тука?
Бреј што народ ќе беше.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Добро бе..
Лошо ли е што се спомнува прашањето за беломорска и егзодусот.
Лошо ли е што се спомнува прашањето за мпц?
.
.
.
Што е лошо тука?
Бреј што народ ќе беше.
Не е лошо.
Но лошо е некој тиквар што пишува од Шведска, Австрија или незнам од каде, да ти каже дека те боли за грците.
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Рече Наполеон Бонапарта и ја нападна Русија.
Рече Адолф Хитлер и ја нападна Русија.
Рече демонстрантот и излезе сам против цел полициски кордон.
Рече Селтик и прими гол од контра од Гретна.


И да бе, Грујо во напад, со Пандев лом ќе прает. :wink:
Хахахаха у право си...ХАхаха ме насмеа постов:smir:
 
Член од
28 март 2008
Мислења
133
Поени од реакции
3
Kако што сега стојат работите,побрзо Скопје ќе стане Грчко одколку Солун Македонски,можеби во некое идно време и со некоја друга влада може да се размислува за “Македонија до Анадолија“,ама со оваа влада ќе ја загубиме и оваа Македонија што ја имаме.:toe:
Само уште да ни кажеш според тебе ,која влада ке го оствари тоа па веднаш да одиме на предвремени избори, зошто да губиме време.:bravo:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Kако што сега стојат работите,побрзо Скопје ќе стане Грчко одколку Солун Македонски,можеби во некое идно време и со некоја друга влада може да се размислува за “Македонија до Анадолија“,ама со оваа влада ќе ја загубиме и оваа Македонија што ја имаме.:toe:
Ова токму сега го кажува Фрчковски на А2
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Ова токму сега го кажува Фрчковски на А2
hmmm a kade frcko e viziting profesor? mislam bese vo atina... i toj posle ke mi prodava mene muda za bubrezi... cekaj ne bese toj pravnikot profesor so tepase devojka na ulica? ehh frle frle na grcite se prodade i on. inace on e eden od "sovetnicite" na pretsedatelot nas da ve potsetam!!:tapp:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Само уште да ни кажеш според тебе ,која влада ке го оствари тоа па веднаш да одиме на предвремени избори, зошто да губиме време.:bravo:
Eдно е сигурно,со оваа дефинитивно нема.Едниот дел од оваа преговараше со Дора за промена на името,а другиот предлагаше референдум со истата намена,токму затоа велиме дека побрзо Скопје ќе стане Грчко одколку Солун Македонски.

Ова токму сега го кажува Фрчковски на А2
Па Фрчко многупати чита форуми и препишува изјави за своите колумини.:toe:

[acko]®;1566050 напиша:
hmmm a kade frcko e viziting profesor? mislam bese vo atina... i toj posle ke mi prodava mene muda za bubrezi... cekaj ne bese toj pravnikot profesor so tepase devojka na ulica? ehh frle frle na grcite se prodade i on. inace on e eden od "sovetnicite" na pretsedatelot nas da ve potsetam!!:tapp:
Како што Доста беше на предходниот,одкако ја амнестира за тоа што не прислушкуваше,користејќи ги снимените материјали за задоволување на сопствените настрани чувства.:smir:
 

vlatko5

X-Form+Ation
Член од
29 февруари 2008
Мислења
121
Поени од реакции
3
ova vlada e najdobroto dosega (narodo to i go gleda)samo uste eden pretsedatel sea na slednive da go smena branko so nekoj od vmro(da ne mozi da gi osloboduva site negovi partiski kolegi od zatvor )
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
ova vlada e najdobroto dosega (narodo to i go gleda)samo uste eden pretsedatel sea na slednive da go smena branko so nekoj od vmro(da ne mozi da gi osloboduva site negovi partiski kolegi od zatvor )
Ако е за Ламбе,не мора да барате друг,Бранко и него ќе го амнестира деновиве.:smir:
 

vlatko5

X-Form+Ation
Член од
29 февруари 2008
Мислења
121
Поени од реакции
3
Ако е за Ламбе,не мора да барате друг,Бранко и него ќе го амнестира деновиве.:smir:

ima branko uste malku vreme da se poraduva a od ko che zamini toj nema pojce da ima SDSM:smir:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
ima branko uste malku vreme da se poraduva a od ko che zamini toj nema pojce da ima SDSM:smir:
Побрзо ќе нема ДПМНЕ кое живее единствено со целта да го снема Бранко,и ништо дрго не ги интересира.Кога ќе го снема Бранко ДПМНЕ нема да може да се вади на финтата “и тие така правеа“ или “еве Бранко ни ги кочи реформите инаку џам ќе свиткавме“.СДСМ е длабоко инволвирано во централниот комитет на ДПМНЕ па нема да исчезне толку едноставно со пензионирањето на Бранко.:toe:
 

vlatko5

X-Form+Ation
Член од
29 февруари 2008
Мислења
121
Поени од реакции
3
абе види сеа на последниве избори имаше 1:3 и вмро победи со огромна разлика со знаци дека народот ги сака и им верува . Прилеп е цел вмровски но пред 5 г имавме градонацалник на сдсм и нисто не направи за градот па ссите негови приврзаници на наредното гласајне едногласно се ресија за градонацалникот од вмро дпмне и сега се мн задоволни од него така и од бранко никој не е задоволен и сеа неговите приврзаници сто го гласаа ке се свртат против него посто колку толку одкога е вмро на власт дрзавава полека се залицува и се оправа
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
абе види сеа на последниве избори имаше 1:3 и вмро победи со огромна разлика со знаци дека народот ги сака и им верува . Прилеп е цел вмровски но пред 5 г имавме градонацалник на сдсм и нисто не направи за градот па ссите негови приврзаници на наредното гласајне едногласно се ресија за градонацалникот од вмро дпмне и сега се мн задоволни од него така и од бранко никој не е задоволен и сеа неговите приврзаници сто го гласаа ке се свртат против него посто колку толку одкога е вмро на власт дрзавава полека се залицува и се оправа
Во што се поправа државава бе,во надворешен трговски дефицит од 3 милјарди евра и во ребалансиран буџет од исто скоро 3 милјарди евра?
Државата така се спрема за валутен борд а не се поправа,само што ти си мал за тоа да го разбереш.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom