Градски автомобили

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Точно така. Ама тебе нити те тера некој да го купиш мојот ник, нити те убедува дека е најубав на свет. Јас никогаш не би возел такво - жаба стапната - ито не една, туку 3 возила јаце на јајце - Пежо, Цитроен, Тојота...
А јас кажав негде дека C1-от е најубав на цел свет? Градско ауто не ми треба мене да ми троши 8-9-10 литри, сфаќаш?

Ок де, мене ме заболе стојко ти дали би возел или не би возел “жаба стапната“ или би одел пешки. За вкус не се дискутира, така да напињаш малце. Ја сакам еклер ти сакаш баклава, крај на муабетот. А кој што јаде/вози, секој со својата мака.
--- надополнето: 2 септември 2012 во 20:21 ---
Ajde be,ama samo na papir. Drugarce ima pego 207 ista masina vo grad mu troši 7 litra na otvoreno 4.5-5 i toa ne go gazi.
Скопје - Штип - Кочани - Берово - Струмица - Валандово. На рамно 300км, до горе беше наполнето кога тргнав.
Во Валандово на бензинска собра за 11,17 литри. Ти израчунај колку е.

Што да ти кажам, како сакаш да ти докажам? Ела, ќе возиме...
--- надополнето: 2 септември 2012 во 20:25 ---
и како задоволен од C1 проблеми некои и трошоци за одржување, пошто знам неколку другари имаат француски коли ама за одржување и делови изгор скапи ама не се откажуваат француско мека вожња си сакат
Три Цитроени имаме дома, C1, C3 и C4.
C3-ката имаше најголеми проблеми, бош пумпа се заеба, мењач после некое време и слично. Средија тоа, под гаранција додека беше.

За другите 2 не сме имале проблеми некои посебни. Се наоѓаат делови, не мора све да праиш у Автонова или Цилаз, си има и други продавници.

Конкретно пред ден - два делови што коштаат у автонова 16.000, ги најдовме истите за околу 3500. Разлика боли глава.
 

hEnDo

すべてのメンバーを尊重する
Член од
17 април 2012
Мислења
2.541
Поени од реакции
4.767
Мој избор:D


8 литра градска вожња 5 литра на отворено 12к евра на ново 6-7к на старо(y)
 
В

Вештерот

Гостин
Нема големи разлики помеѓу 107 Toyota Aygo и C1. Се работи само за мала разлика во цена.
Малку поголем багажник и по некоја додатна функција имаат Ѕeat Mii Škoda citigo и Wv up. Разликата помеѓу овие три автомобили е во цената. Нормално Wv е најскап, но е и поквалитетна фирма која другите ја копираат.

Инаку мене најинтересен автомобил ми е Rеnault Twizy. Е мал електричен автомобил за низ град со 2 седишта. Сепак има цена од околу 7 000е, 50 евра месечно одат за акумулатори и нема прозорци. И нормално треба да се полни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom