Градски автомобили

Член од
22 февруари 2011
Мислења
47
Поени од реакции
6
кое количе мислите дека е најдобро од малите гледам многу автомагазини го имат прогласено vw up за најдобра градска кола но со 8900 евра почетна цена не е ефтино баш и доколку сакаш опрема цената иди како за fiesta или поло, француските количина некако не се најквалитетни, според мене fiat panda е најдобра во смисол има просотор за мала кола ефтина е и настаро да ја купиш мислам настаро до 4-5год. и се има добро покажано дека не се расипува баш имам возено скоро месец забавна е и за возење можам да реча исто како и ford ka.
Ваше мислење како најдобро количе во смисол цена нова или старо да го купиш, квалитет, простор итн.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
11.640
Поени од реакции
8.157
кое количе мислите дека е најдобро од малите гледам многу автомагазини го имат прогласено vw up за најдобра градска кола но со 8900 евра почетна цена не е ефтино баш и доколку сакаш опрема цената иди како за fiesta или поло, француските количина некако не се најквалитетни, според мене fiat panda е најдобра во смисол има просотор за мала кола ефтина е и настаро да ја купиш мислам настаро до 4-5год. и се има добро покажано дека не се расипува баш имам возено скоро месец забавна е и за возење можам да реча исто како и ford ka.
Ваше мислење како најдобро количе во смисол цена нова или старо да го купиш, квалитет, простор итн.
Koj ти вика,уште ве лажат дека голф е најдобар..?
а градски количина има многу избор..yaris,suzuki swift,C3,207,fiesta,panda,punto,corsa,clio,twingo....a такво од типот на up никад не би земал..или aygo toyota или па 107 и сл.. само за двајца е тоа,па и они неможат да седат на раат,нозете преку уши ќе треба да ги ставаат.
 
П

Паган-др

Гостин
Спаркот на секој чекор го има, ко на големо да ги продаваат.
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
47
Поени од реакции
6
спаркот го има оти е ефтин, иначе знам дека има многу количина ама муабетот ми беше за мали количина до 8000евра што се навистина за вград
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.011
Хјундаи и10, ама 8,500 е.
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Земи ц3.

Јас имам,и топ е количето...дизел...ставаш гориво и се забораваш од возење :D
 

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
630
Поени од реакции
620
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.128
Поени од реакции
1.875
Сузуки Свифт ти е одличен градски автомобил.Агилен,брз,забавен за возење,добар изглед но е повеќе наменет како автомобил за млади отколку како фамилијарен автомобил.Од друга страна фиат панда ти е одличен фамилијарен автомобил,a како алтернатива може да ти послужи и опел агила.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Да не треба градски количиЊа ?
П.С Мене опел корса ми се свиѓа :) А и викаат многу економична била и не трошела :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.627
Поени од реакции
38.527
Да не треба градски количиЊа ?
П.С Мене опел корса ми се свиѓа :) А и викаат многу економична била и не трошела :)
Вистина само страда од електрониката. Бегај подалеку од нив ќе оболиш нервно.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
да бе, и мене наасловот ме збуни- незнаев за што се работи
огромна количинаo_O
Треба некој да го среди, јас мислев за нешто друго е и случајно ја отворив темава.
П.С фордкиве некако многу скапи ги гледам на реклама5 ?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
11.640
Поени од реакции
8.157
Сузуки Свифт ти е одличен градски автомобил.Агилен,брз,забавен за возење,добар изглед но е повеќе наменет како автомобил за млади отколку како фамилијарен автомобил.Од друга страна фиат панда ти е одличен фамилијарен автомобил,a како алтернатива може да ти послужи и опел агила.
Свифт :love:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom