Градски автомобили

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Магаре.
Не е кола ама за денес тоа му е лекот.
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Suzuki Swift и Citroen C3
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Хих, мене неостварена желба ми е Smart for two CDI + кабрио. За до работа и назад е идеално возилце, мада за да си ја остварам таа желба ќе треба да се откажам од мотор...

Никогаш не би купил нешто налик на Ц1/Ајго. Тапа се до крај. Од логото на VW ми се повраќа... Фиеста и Корса и останати Свифт/Мифт се големи возилца, а Ka е многу женско.
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Хих, мене неостварена желба ми е Smart for two CDI + кабрио. За до работа и назад е идеално возилце, мада за да си ја остварам таа желба ќе треба да се откажам од мотор...

Никогаш не би купил нешто налик на Ц1/Ајго. Тапа се до крај. Од логото на VW ми се повраќа... Фиеста и Корса и останати Свифт/Мифт се големи возилца, а Ka е многу женско.
Тоа срањето Smart-от никогаш не би влегол у натре, а не пак да го возам.. :eek: Со точак да се лупнам во него ќе го претумбам, а точакот здрав ко од продавница ќе биде
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Хих, мене неостварена желба ми е Smart for two CDI + кабрио. За до работа и назад е идеално возилце, мада за да си ја остварам таа желба ќе треба да се откажам од мотор...

Никогаш не би купил нешто налик на Ц1/Ајго. Тапа се до крај. Од логото на VW ми се повраќа... Фиеста и Корса и останати Свифт/Мифт се големи возилца, а Ka е многу женско.
Citigo и Мii - исти ***, друго паковање - решен проблем.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Тоа срањето Smart-от никогаш не би влегол у натре, а не пак да го возам.. :eek: Со точак да се лупнам во него ќе го претумбам, а точакот здрав ко од продавница ќе биде
Аха да... и мрморецот ја завитка чоколадата во фолија.

Не летајте. И јас така велев дури не повозив такво. Едноставно количето е како да возиш веспа, троши како кандило... 800 кубици CDI е далеку поекономичен од било кој градски пикавец спомнат погоре. И негледам, зошто да возам кола со 5 места за седење, ко на работа одам сам? Ако треба да возам брод, ете ми го мерцедесот, си го дрнкам нон стоп... Смартот е идеално решение за смалување на трошоците за гориво и регистрација, паркирање низ град (држи место колку еден контејнер)... ако е кабрио се расклопува/склопува за нецела минута.
 

Jack Nolan

Сите сме луѓе, но ретко кој е човек!
Член од
31 јули 2011
Мислења
1.587
Поени од реакции
1.506
кое количе мислите дека е најдобро од малите гледам многу автомагазини го имат прогласено vw up за најдобра градска кола но со 8900 евра почетна цена не е ефтино баш и доколку сакаш опрема цената иди како за fiesta или поло, француските количина некако не се најквалитетни, според мене fiat panda е најдобра во смисол има просотор за мала кола ефтина е и настаро да ја купиш мислам настаро до 4-5год. и се има добро покажано дека не се расипува баш имам возено скоро месец забавна е и за возење можам да реча исто како и ford ka.
Ваше мислење како најдобро количе во смисол цена нова или старо да го купиш, квалитет, простор итн.
Опел Корса 1.2 со 70.000, 2008 година 6.200 евра

Опер Корса 30.000 км 2009 година за 6.000 евра


Фолсфаген Поло 1.2 2008 година 27.000 км за 6.200 евра


Еве според мене. На нашиве пазарни сајтови има уште илјадници, провери си сам.

 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
47
Поени од реакции
6
големки коли се полото корса фиеста како што кажа Dzish зборуваме за стварно малите онака до пазар одење шо се користат
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Велешанче си сигурно ја знаеш хондата на брз круг, само една таква за градска вожња: D
Да, ама брчи ко мотокултиватор на плин :pos:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.311
Би одбрал Мини купер или Ауди А1
Инаку не обожавам мали автомобили...седан си е седан :D
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Да, ама брчи ко мотокултиватор на плин :pos:
Да ама кога ке отвори.........леле на мотособирот земјата се тресеше..
Таква хонда цивик и сузуки свифт,опел корса би биле мој избор ем се ефтини ем не трошат ем се добри во перформанси..а и смарт (мерцедес мотор имаат) би биле добри за низ град онака со женска, до ваму до таму :)
--- надополнето: 30 август 2012 во 23:16 ---
Би одбрал Мини купер или Ауди А1
Инаку не обожавам мали автомобили...седан си е седан :D
Помислив дека вакво ке одбереш :):P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom