Градежен факултет - геодезија

Член од
9 мај 2012
Мислења
7
Поени од реакции
0
има ли некој на форумов што студира геодезија ??? Јас сум 4 година и планирам тоа да се запишам и ме интересираат некои работи ама никој не познавам што студира геодезија :unsure:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Другарка ми учи ова.... ама ме нервира не ја можам извини.
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Ти пратив по пп линк од другар ми,прашај го слободно:)
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Пак ли некој нов факултет отворија ова преродбенициве, каков е па сега овој Гражен ?
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
има ли некој на форумов што студира геодезија ??? Јас сум 4 година и планирам тоа да се запишам и ме интересираат некои работи ама никој не познавам што студира геодезија :unsure:
Пак ли некој нов факултет отворија ова преродбенициве, каков е па сега овој Гражен ?
Иначе најназад сме со тие ‘‘новите‘‘ ние. Како и да е, да си Гедоет и Статичар е едно од најисплатливите факултети. Јас сум на сроден запишан и Геодезија учат повеќе за земјиштето на кое треба да се гради нешто, пресметки и мерења.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Има ли некој што студира тука, ќе ми требаат консултации за некое време, планирам тука да студирам???
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Ако може да прашам нешто? :) Значи јас учам Средно училиште во Струмица, односно (Градежен техничар и геодетичар) и сакам да прашам некој работи за во врска со Градежниот факултет.
1. Дали има приемен испит? ( Зошто некои велаат дека немало)
2. Дали ке се отвори ваков факултет во Штип?!
3. Четирите години ми се со просек "3" , дали имам шанси за тој факултет.
Write me back, поздрав :)
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Ако може да прашам нешто? :) Значи јас учам Средно училиште во Струмица, односно (Градежен техничар и геодетичар) и сакам да прашам некој работи за во врска со Градежниот факултет.
1. Дали има приемен испит? ( Зошто некои велаат дека немало)
2. Дали ке се отвори ваков факултет во Штип?!
3. Четирите години ми се со просек "3" , дали имам шанси за тој факултет.
Write me back, поздрав :)
1. Не
2. Тешко дека може некој форумџија да знае, на Штипскиот веќе има Градежен ама не знам што смерови
3. Имаш
 
Член од
25 февруари 2011
Мислења
336
Поени од реакции
88
Site sto se na geodezija i idnite studenti na ovoj fakultet, veruvajte mi ke imame rabotni mesta so sigurnost i poveke ke ni se isplati nego li onie na finki ili praven ili ekonomski. Kako prvo geodezija e deficitarna oblast vo makedonija, vtoro sega napravite za merenje na zemjisteto se mnogu posovrseni nego li prethodno i edna naprava e 20 iljadi evra, treto se isplaka bidejki ako otvoris svoja geodetska firma, nemas problem za pari, ni pocetokot ne e tezok kako kaj advokatite, koi treba da se dokazuvaat. Mojot komsija e geodet i covekot e bogat, zatoa sto eden elaborat(dokument okolu izmerena povrsina od neceli 10 strani iznesuva 200-300 evra). Pa veruvam deka se isplaka, pa sega dajte i vasi mislenja.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Да не знаете ланска година со колку бодови влезе последниот државна квота?
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
6
Поени од реакции
1
mozhi so geodezija da se raboti profesor fizika?? kolku se zapishuvaat godishno?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom