Гостивар - Градот на Вардар

Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Еве неколку слики од патеката, сликани денес.





Мостот пред Здуње.



"Балонот" за фудбал



Иначе пред општина се поставија новите улични, според мене непотребно фрлени пари, старите беа баш ок со добро осветлување, безпотребно менување на улични од општина па се до Монтенегро, скоро 2 месеци таа улица е во мрак.

Sent from my 6045 using Tapatalk
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
645
Поени од реакции
1.770
Еве неколку слики од патеката, сликани денес.





Мостот пред Здуње.



"Балонот" за фудбал



Иначе пред општина се поставија новите улични, според мене непотребно фрлени пари, старите беа баш ок со добро осветлување, безпотребно менување на улични од општина па се до Монтенегро, скоро 2 месеци таа улица е во мрак.

Sent from my 6045 using Tapatalk
Не знам дали си отишол до крај на патеката или само до с. Здуње?

Јас пред 2-3 недели последен пат бев по патеката...рекоа дека ке оди до с. Вруток ама пробиена беше само до пред с. Равен и тоа на некои места ептен зезнато (треба да скокаш преку канали за да поминеш), на неки места дури и Вардар го уништил направеното.

СЕ на СЕ добро замислено ама малку лошо направено, додуша за овој народ и тоа е многу.:tapp:
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Не знам дали си отишол до крај на патеката или само до с. Здуње?

Јас пред 2-3 недели последен пат бев по патеката...рекоа дека ке оди до с. Вруток ама пробиена беше само до пред с. Равен и тоа на некои места ептен зезнато (треба да скокаш преку канали за да поминеш), на неки места дури и Вардар го уништил направеното.

СЕ на СЕ добро замислено ама малку лошо направено, додуша за овој народ и тоа е многу.:tapp:
Најверојатно е како што пиша, не е напрсвен скрос до Вруток, не бев до горе дека никој не ми идеше од другарите.
И како што кажа, идеата е ок ама реализацијата не е баш толку добра, мада мене ептен ми се свиѓа патекава, тие подолу до паркот знаат дс бидат преполни кога е добро времето. :D

Sent from my 6045 using Tapatalk
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226
За една недела две будали се самоубиле.Најверојатно највеќе самоубиства во државава има во Гостивар.


Социјална зграда ќе се гради онаму кај болницата изгледа и тоа.
koi?
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Постари луѓе.Едниот кај црквана од спротива што е таа зградата,а една жена Малеарди кај последната продавница(одозгора се фрлила).
Тој кај црквата и прозорт го имаше искршено,преку скокнал будалата.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Исто реновираа вака во Ѓорче по текот, пешачката патека кај насипот до стадионот само со бекатон. Одма заличува на нешто.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Страшно у пм.Над 25 овци ги изгазил,ама како што се гледа ова било навечер и изгледа како на автопат да е ова ццц.Што мајка барале навечер овците на автопат,кој глуп ги донесол таму.. Треба ограда да стават по автопатот,кучиња,крави,коњи,овци и што уште нема ..







 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.645
Поени од реакции
1.894
По мене човеков треба да бара оштета од сопственикот на овците, а башка од Македонија пат или како год се вика сега таа агенција што треба автопатот да го држи безбеден без животни и ограден.
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Гостирав е најубав град и има најубава риба во Вруток
 

Kajgana Shop

На врв Bottom