Гостивар - Градот на Вардар

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.645
Поени од реакции
1.894
Слушнавте за убиството во Врапчиште?
Зашто ја убил знае некој?
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.645
Поени од реакции
1.894
Линк.
Страшна работа....
Го имам видено тоа ама ме интересираше чаршискиот муабет...
Слушнав дека била неверна, дека 3 пати ја фатил на дело... такви некои муабети...
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
За една недела две будали се самоубиле.Најверојатно највеќе самоубиства во државава има во Гостивар.

Монтенегро ја купиле Стаклара за 450,000евра.Млекарата од Србија ќе ја префрлаат тука.Кој кеш го имаат..:bravobe:
Нешто има шпекулации за нов трговски,Глобал Холдинг така нешто.
Социјална зграда ќе се гради онаму кај болницата изгледа и тоа.
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
642
Поени од реакции
1.743
Непотребно сечење на неколку дрва.

Забега и Бејта. :confused:
Јес да беа стари дрвата и нон стоп имаше чавки на нив ....истото го направи и над стадионот за да направи паркинг, а едно ново засадено дрво не гледам.
Не знам што му е филмот ама ако не засади нови ништо не направил.
ВАжно некој си се снабди со дрва за наредната зима:D
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.645
Поени од реакции
1.894
Забега и Бејта. :confused:
Јес да беа стари дрвата и нон стоп имаше чавки на нив ....истото го направи и над стадионот за да направи паркинг, а едно ново засадено дрво не гледам.
Не знам што му е филмот ама ако не засади нови ништо не направил.
ВАжно некој си се снабди со дрва за наредната зима:D
Забеган е Бејта одаааамна.

Изгледа ќе пере општински пари сега. Ќе прави оранжерии, цвеќиња и грмушки ќе сади. Ти текнува пред некое време кога зеде гуми од кола фарбани полнети со земја и во нив стави цвеќиња. Епа целото тоа срање оди на општински буџет и се плаќа дебело од што тој добива секако фина провизија.
Тоа копиле заслужува да го ебат до смрт Нигеријци.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Забега и Бејта. :confused:
Јес да беа стари дрвата и нон стоп имаше чавки на нив ....истото го направи и над стадионот за да направи паркинг, а едно ново засадено дрво не гледам.
Не знам што му е филмот ама ако не засади нови ништо не направил.
ВАжно некој си се снабди со дрва за наредната зима:D
Има засадено надоле од оваа страна, +- 10 дрва ,кај што немаше.
Нека ја направи улицана Дутлок барем до крај на мандатот,после што сака нека прави.Најважен проект моментално,ќе се растерети сообраќајот.
Забеган е Бејта одаааамна.

Изгледа ќе пере општински пари сега. Ќе прави оранжерии, цвеќиња и грмушки ќе сади. Ти текнува пред некое време кога зеде гуми од кола фарбани полнети со земја и во нив стави цвеќиња. Епа целото тоа срање оди на општински буџет и се плаќа дебело од што тој добива секако фина провизија.
Тоа копиле заслужува да го ебат до смрт Нигеријци.
Другаре тие гумите ги правеа учениците од индустриско(по ново ОСТУ Гостивар),а не Бејта.Безвезе ти беше муабетов.:neetaka:

А цвеќината,дрвцињата и такви слични работи му се омилени изгледа,за тоа нема замерка.:icon_mrgr::icon_mrgr: Прво што направи како градоначалник,беа украсување на кружните токови и садење дрва и цвеќиња по булеварите и тротоарите.:icon_mrgr: Има пари во тој бизнис,чим толку е загреан околу тоа.
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.645
Поени од реакции
1.894
Има засадено надоле од оваа страна, +- 10 дрва ,кај што немаше.
Нека ја направи улицана Дутлок барем до крај на мандатот,после што сака нека прави.Најважен проект моментално,ќе се растерети сообраќајот.


Другаре тие гумите ги правеа учениците од индустриско(по ново ОСТУ Гостивар),а не Бејта.Безвезе ти беше муабетов.:neetaka:

А цвеќината,дрвцињата и такви слични работи му се омилени изгледа,за тоа нема замерка.:icon_mrgr::icon_mrgr: Прво што направи како градоначалник,беа украсување на кружните токови и садење дрва и цвеќиња по булеварите и тротоарите.:icon_mrgr: Има пари во тој бизнис,чим толку е загреан околу тоа.
Значи јас лично гледав вработени во општина, 100% не средношколци, како ги носат гумите и ги полнат со земја итн...
Не знам од кај ти е оваа информација.
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
642
Поени од реакции
1.743
Има засадено надоле од оваа страна, +- 10 дрва ,кај што немаше.
Нека ја направи улицана Дутлок барем до крај на мандатот,после што сака нека прави.Најважен проект моментално,ќе се растерети сообраќајот.


Другаре тие гумите ги правеа учениците од индустриско(по ново ОСТУ Гостивар),а не Бејта.Безвезе ти беше муабетов.:neetaka:

А цвеќината,дрвцињата и такви слични работи му се омилени изгледа,за тоа нема замерка.:icon_mrgr::icon_mrgr: Прво што направи како градоначалник,беа украсување на кружните токови и садење дрва и цвеќиња по булеварите и тротоарите.:icon_mrgr: Има пари во тој бизнис,чим толку е загреан околу тоа.
Јас сум од Дутлок ниедно дрво нема од двата моста наваму засадено, а има еден куп исечено и тоа без поголема причина.
Прво треба да се направи новиот мост па после главната улицата во Дутлок...ама мора да се прошири во големина на булевар инаку пред Гимназија и Економско ќе биде хаос од возила.

И кај сега гумите? Сигурно се стигнати до Солун по Вардар:ROFLMAO::ROFLMAO:
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.645
Поени од реакции
1.894
Јас сум од Дутлок ниедно дрво нема од двата моста наваму засадено, а има еден куп исечено и тоа без поголема причина.
Прво треба да се направи новиот мост па после главната улицата во Дутлок...ама мора да се прошири во големина на булевар инаку пред Гимназија и Економско ќе биде хаос од возила.

И кај сега гумите? Сигурно се стигнати до Солун по Вардар:ROFLMAO::ROFLMAO:
Ни една гума нема останато. Тоа срање не издржа ни две недели!
Гуми?! Тоа ѕидана канта за ѓубре имаат истуркано во Вардар....
 
Последно уредено:

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Значи јас лично гледав вработени во општина, 100% не средношколци, како ги носат гумите и ги полнат со земја итн...
Не знам од кај ти е оваа информација.
Додуша во право си,тие гумите и цвеќињата најверојатно општината ги купила,ама ги фарбаа во Индустриско.А за полнење,имаше еден куп ученици од Индустриско,а и од волонтери од Црвен Крст.Може и некој да има донирано нешто.Интересно беше,ама одма ги снема.









Јас сум од Дутлок ниедно дрво нема од двата моста наваму засадено, а има еден куп исечено и тоа без поголема причина.
Прво треба да се направи новиот мост па после главната улицата во Дутлок...ама мора да се прошири во големина на булевар инаку пред Гимназија и Економско ќе биде хаос од возила.

И кај сега гумите? Сигурно се стигнати до Солун по Вардар:ROFLMAO::ROFLMAO:
Има засадени дрва кај што беа бараките порано,кога слагаш на кејот по тие скалите од таа страна .Сега има цвеќиња засадено на тој дел,а по ќошот засадени се дрвата.Вчера заминав од тука,од скалите натаму има засадени дрва,бидејќи таму немаше.А онде кај што ги исекле дрвата,сигурно цвеќиња ќе ставаат.Немаше потреба да се сечат тие дрва,таман си беа.А инаку се направи таа пешачката патека што требаше да биде до Вруток ? Не сум поминат од болницата натаму.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Пешачката патека е скоро готова, само што после тоа железното мовче се префрлаш од таа страна во дутлок па до последниот мост од дутлок пак префрлаш и само право, патеката не е дирекно по патот кога слагаш од болница.
За дрвста изгледа мораа да се сечат, кога поминував гледав дека имаше доста трули и ептен стари дрва, ако паметите пред некоја година кога имаше силно невреме доста дрва баш од тој дел беа паднати..
А за ова кај судот, убаво за око ама не е за нас, ќе се кинат цвеќина и гази секаде, како по обичај.

Sent from my 6045 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom