Големи поплави, вондредна ситуација во Србија и Босна и делови на Хрватска

Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Немој да ме јебеш.Ова се случува во моментов?Па прееска поминував од тука, сè беше суво.:eek:

Метропола со срање канализација.Уште еден споменик да се изгради, нема да биде лошо.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.165
Поени од реакции
15.953
Далеку е ова од тоа што се дешава у Србија, Босна и Хрватска.
 
Последно уредено:
B

Borg_Drone

Гостин
Кога јас трубев по темиве и наоколу дека спомениците се срање работа и дека народот само го лажат, мене ми велеа дека „овој градел нешто, добар бил“ и слично.Сега, ако се случи да се поплавиме го имаат барем курот на Ацета што виси на пиедесталот.Нека се качат на него и ќе бидат безбедни...Ова е секако далеку од она што се случува во Босна и во Србија но, пак прави штети и не треба ниту под разно да се дозволи ова.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Далеку од ова од тоа што се дешава у Србија, Босна и Хрватска.
пола улици се поплавени од саат време врнење, замисли 3 дена да врне како у србија и босна..

не замислувај поубаво, ја ке ти кажам еве.. да врне 3 дена ке бидеме поплавени како сите 3 земји вкупно..
 
M

Mario Gómez

Гостин
пола улици се поплавени од саат време врнење, замисли 3 дена да врне како у србија и босна..
Зашо се градени бродојте на вардар вцентар, Грујо сонил сон, добил порака господова да изгради три арки за да ја спаси владата и администрацијата од катаклизмата.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Зашо се градени бродојте на вардар вцентар, Грујо сонил сон, добил порака господова да изгради три арки за да ја спаси владата и администрацијата од катаклизмата.
нема врска... тоа Сашко Коцев на бубамара го кажа.. уште од тогаш знаеше он и за Србија и за кај нас што ќе биде.
 
Член од
21 мај 2014
Мислења
6
Поени од реакции
25
Malo pre je na Pinku javljeno da je veliko nevreme u Skoplju i da je poplavljeno i da je bio zemljotres, vesti su isle usred emisije gde pricaju o poplavama i tu je izmedju ostalih gostiju i nacelnik generalstaba, svi su konstatovali da Srbija treba poslati pomoc ako je potrebno
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
И утре дожд...после ќе нема дождови,бар како што гледам...ваљда нема да сме таа среќа да врне како во србија и бих...
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Prati zalba vo hag za da go zatvorat Facebook, imas ideja kolku vakvi fotki ima niz facebook? epten maloumen treba da bides da se zalis za ova.
Koga se vo prashanje Srbi. Rusi i nekoi drugi slavjanski "pleminja" se e dozvoleno spored tie nivni standardi. Megjutoa ako se vo prashanje Evrei ili Crnci, ili Homoseksualci, lezbejki...e togash e hate speech, se zatvara preku nokj, Toa ne smeesh ni da pomislish.

A mozhbi i gresham za Facebook, ama za mediite ovde na zapad toe e norma.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.817
Koga se vo prashanje Srbi. Rusi i nekoi drugi slavjanski "pleminja" se e dozvoleno spored tie nivni standardi. Megjutoa ako se vo prashanje Evrei ili Crnci, ili Homoseksualci, lezbejki...e togash e hate speech, se zatvara preku nokj, Toa ne smeesh ni da pomislish.

A mozhbi i gresham za Facebook, ama za mediite ovde na zapad toe e norma.
Не ли сметате дека всушност е добро тоа што Албанците ја стаиле оваа слика, а Фејсбук ја остава таа слика да стои таму, да се гледа? Не е уопште лошо таа слика да НЕ се трга од нет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom