Геј парада во Скопје?

Статус
Затворена за нови мислења.

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Дали ако како хетеро сакам само анален секс, на пример, значи дека треба тој податок да си го пишам на чело и да го кажувам со група мои истомисленици на плоштад,преку парада?
Не,ќе чекаш прво да ве исплукаат,па да ве изнегираат квалитетно,да ве осудат,да ви забранат,чат пат и да ве поднатепаат,тек тогаш ќе испаднете на плоштад.Не е се така едноставно,без брзање.
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Повекето што одговорија на оваа тема имаат став дека тоа што ке го праат си е нивна работа но и дека не треба да парадираат низ градот.
Тоа е добро.
___________
За останатите што го мислат спротивното,што е следно после една таква парада?Што ке бараат следно?
-Дозволување брак на луге од ист пол.
-Посвојување деца(пошто колку што знам не може да создадат)
-Вклучување во сите институции и слични работи..да не кажам правична застапеност ..
-и др..
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Повекето што одговорија на оваа тема имаат став дека тоа што ке го праат си е нивна работа но и дека не треба да парадираат низ градот.
Тоа е добро.
Не е добро,одлично е доколку поголемиот процент размислува во овој правец.
За вториот дел од прашањето има посебни теми,да не ја трупаме оваа.Оваа е за парада.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Па да , не треба да парадираат во градот , но доколку се одлучат на овој чекор не треба луѓето да ги пцујат и да ги плукаат а уште помалце па да ги тепаат..
И хетерото би парадирале доколку некој постојано ги навредувал и им нарушувал човечки права.
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
абе ако се одржи тоа чудо, има чудовишта да станите од што ќе се чудите колку само хомосексуалци има во македонијава наша , што ќе помислите дека секоја година ќе се слави....
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Немам ништо против геј луѓето ама кај нас ако искочат на парада ќе ги потепаат сите до еден затоа што кај нас општеството сеуште има ограничени мислења и саќања ,па така да нема да им биде добра идеја да излезат на геј парада.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Па значи болест е исто така да имаш секс пред брак бидејќи ги нарушуваш црковните вредности. И од каде тоа морална вредност ? Морална вредност неможеш да нарушиш бидејќи сам си ја поставуваш во твои размери , затоа моралните вредности се разликуваат од правните. Природните вредности како и да е се различна работа , ако е толку неприродно зашто секојдневно гледаш 2 машки кучиња како имаат секс?
Не го разбирам болдираното???Ниту сум гледал некогаш нити планирам да гледам 2 кучиња како имаат секс.:nesvest:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Не го разбирам болдираното???Ниту сум гледал некогаш нити планирам да гледам 2 кучиња како имаат секс.:nesvest:
Поентата ми беше дека и во секојдневието можеш да видиш две единки од ист пол како имаат секс , дека не е тоа против природните закони...
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Поентата ми беше дека и во секојдневието можеш да видиш две единки од ист пол како имаат секс , дека не е тоа против природните закони...
Момак ,тоа е против природните закони...Размисли малце..
Ама и види ,темава е за парада ,како што рече една типка :) пред некој пост,такви теми кај што ке докажуваш што е што имаш повеке ...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ти се случило да се бациш со дечко ти на јавно место, некаде на улица?Сигурна сум дека да, некогаш, барем еднаш.

Што му е на светот гајле ако си стрејт?! Треба цел свет да знае дека си иста?:nesvest:

:)
Мешаш.

Праам јас паради,hey look at me,i'm streit?

Сеа од една страна не сакаат да ги дискриминираме,а од друга страна се дискриминираат сами.
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Да не излезе некоја слична дешавка како онаа во Белград или незнам кај беше. Праеле некоја парада гејовите...и ги здрвиле од мавање некои скинхедси.:)
И сеа, ТВ екипи на местото прашуваат двајца пензионери што се случило.
И они:
-Па били су ту неки педери, па дошли су једни фини момци и тукли су их...:poss:(pardon my french ако имам некоја грешка:))
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Опасно би било за тие што ќе парадираат да се осмелат на ваков ризик, ризик да бидат натепани како во Србија. Инаку што се однесува до мене, лично не би ми пречело да има парада. Секој има право да прави што сака, доколку не ги крши законите, а колку што знам, нема закон кој забранува геј паради во Македонија.
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
35
Поени од реакции
0
Ме мрзи да цитирам ама до фреаерот кој ми се обрати со ИЗРОД...НЕ ТЕ НАВРЕДИВ ТЕБЕ туку си го изразив моето мислење во врска со Педерите.Не си ти тој кој треба мене да ме осудува што сум и како сум.Друга работа...Јас си го кажав моето мислење зашто сметам дека не треба да се прекршат природните закони, ем длабоко сум против посвојување на деца и длабоко за правна застапеност на тие.

А ако во случај се одржи парада...баш би сакал да поминат од дижонска...па бит пазар...низ центар и накај горче да отидат...Уффф...какво сценарио си замислувам!!!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom