Геј бар близу вашето место на живеење

Како би реагирале доколу се отвори геј бар во близина на вашиот дом?

 • Би ми пречело

  Гласови: 249 56,5%
 • Сеедно

  Гласови: 113 25,6%
 • Немам ништо против

  Гласови: 79 17,9%

 • Вкупно гласачи
  441
Статус
Затворена за нови мислења.
O

Out Boy

Гостин
Незнам зошто ама многу ме нервираат вакви женствени, педерастични фаци....
кога ќе го видам само или глас да му слушнам некој ваков мјау мјау и се ежам...
Сакаш на кафе да седнеме бе? Ја частам.

П.С. Ако прифатиш, те молам да не се изненадиш кога ќе ме видиш.

:pos2:
 
O

Out Boy

Гостин
@out

Да, ама за среќа или за жал и они постојат и го рушат и тој малце кредибилитет што го има заедницата. Ама ако, они си се со свој камен по глава. Најмногу дискриминација постои во самата заедница. Dude, live and let live. Нивното ебење не е никаков кур фактор у твојот живот. Ако си се ебат, се ебат за себе. Нема зошо да трошиш енергија на такви амеби.
Не иде тоа така. Заради нив, некој ме става во ист кош, со ист назив и ми лепи етикети, а не ме знае.

Они не со свој камен по себе, туку по целата хомо-популација и општеството во целина. Некој мора да каже СТОП!!!

Од друга страна, таквите ми го реметеле животот, глумејќи дека се нешто поинакво, за да на крај си го покажат лицето.

И да спомнам, сум ПРОТИВ барови специјално наменети за хомосексуалци. :tv:
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
41
Сакаш на кафе да седнеме бе? Ја частам.

П.С. Ако прифатиш, те молам да не се изненадиш кога ќе ме видиш.

:pos2:
:costumed2Мразам педери педерастични и луѓе со женски хормони....
Со тебе на кафе само у пекол!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.981
Поени од реакции
5.721
Ми пречи во близина во моето опкружување да гледам мажи кои се однесуваат ванземјански и кои даваат лош пример за младината.
Башка се и закана за секој маж од безбедносен аспект.
 

Anthem

We the Living
Член од
8 декември 2009
Мислења
53
Поени од реакции
6
@kolee знаеш што е најчудно? дека секад кога ќе седнеш со тип на кафе постои шанса дека он е геј! ОМГ! Биди внимателен кога се поздравуваш со другари или пријатели, можда некој од нив цица. Ја така се иам заебано.

@out ни ја не ја сваќам потребата на такви барови. Има интернет, има сајтови има места за искачање, друго е пример да е најобичен кафич што има геј-френдли полиса, ама мрачни барови со секаков џган во нив? Фала.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.262
Поени од реакции
7.467
Па види, ако тебе не ти е проблем да ги браниш хомосексуалците кои се сексаат како штуки, се промискуитетни, користољубиви, алчни, дволични, мислат само на секс и не се интересираат за друго, мене ми е.
Во ред, колку да сме на чисто. Какви-такви сепак се хомосексуалци по дефиниција, дали ти лично ги сметал за нижа раса (wow, нижа раса), или не.

Сега дали се сексале со многу луѓе, или имале активна/пасивна улога во сексот не е мое или твое да ги судиме. Имаат направено избор со колку души ќе имаат секс и на кој начин ќе играат во кревет, и тоа си е лична работа. Јас поради тоа да го сметам за нижа раса ми е буквално долно.

Промискуитетни или не, јас ги бранам ставовите на ЛГБТ заедницата во целина, бидејќи и тие промискуитетно лица се дел од неа.

За бисексуалците, ставот мој е познат, така да не се повторувам беспредметно.
Имам добар другар бисексуалец, и е далеку од стереотипите кои ги шириш. А ставот врз основа на што е форимиран, лично искуство? Познаваш некој?

А ти повели брани си ги пак твоите мили пасивци, бисексуалци, промискуитетни створења, читери и сатири. Те молам, не заборавај да ги спомнеш машките проститутки и другите сејачи на болести.
Ќе ги бранам сите кои спаѓаат во таа група, зошто за разлика од тебе, мене не ме интересира кој со колку спиел и по тоа да се раководам кој заслужува да биде подржан а кој не. Ако тоа е твоја логика, слободно терај ја.
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
18
Во Струмица нема услови да се отвори таков бар, а моментално сум во Софиjа и тука си има геj бар. Не сум била , ама според кажуване на еден колега, таму излегуваат геj парови , бисексуалци, и стреjт ама дека имало повеке геjови и затоа му останало тоа да се вика геj бар. Гласав дека немам ништо против отваране на такво место , пошто дефинитивно тоа место би ми било нешто ново во моjата околина што на некоj начин и го променува секоjдневието. Воопшто не би размислила двапати пред да седнам со друштвото на пиво во таков бар.
 
O

Out Boy

Гостин
:costumed2Мразам педери педерастични и луѓе со женски хормони....
Со тебе на кафе само у пекол!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Добро, добро... не викај само :pos2:
Ни сум педерстичен, ни со женски хормони, нит па сум педер...

И, кој знае со колкумина хомосексуалци се седел на кафе досега, а не си ни бил свесен...:smir:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.262
Поени од реакции
7.467
@out

Да, ама за среќа или за жал и они постојат и го рушат и тој малце кредибилитет што го има заедницата. Ама ако, они си се со свој камен по глава. Најмногу дискриминација постои во самата заедница. Dude, live and let live. Нивното ебење не е никаков кур фактор у твојот живот. Ако си се ебат, се ебат за себе. Нема зошо да трошиш енергија на такви амеби.
Дали тоа значи дека кога браниш некој треба да наведеш кој не спаѓа во групата како на пример: Јас ги подржувам сите освен, лезбејки, бисексусалци, трансери, геј активци, геј пасивци, неодредени и геј-ин-денајл. Буквално остануваш со едно 50 души. Така ли ке се добиваат после права? За 50 души? ЛГБТ заедница во Македонија нема да биде признаена со толкава бројка луѓе.

On a side note:
Стрејташиве се фасцинирале мислиш вонземјани сме сите до еден. :tapp:

Генерализацииве ми се највесели. Особено муабетот со феминизираните гејчиња. Ко шо кажа Аут, таквите уствари се малцинство другите се насекаде. Геј мафијата работи. :devil3:
Имам 5мина само во група кај мене на факс, далеку од малцинство ја би рекол.

ВМРО-вец си?
Што има тоа врска?

Лично мразам политика, не сум за ниедна партија.

Не иде тоа така. Заради нив, некој ме става во ист кош, со ист назив и ми лепи етикети, а не ме знае.
Па ете, се лепат етикети дека сите хомоси се женчиња, па што? Ако не е едно нешто, ќе биде друго, тоа секогаш било така.

Они не со свој камен по себе, туку по целата хомо-популација и општеството во целина. Некој мора да каже СТОП!!!
А верувам ти ќе бидеш тој? Што ќе изиграваш? Секс полиција?

"Господине, го поминавте месечниот секс лимит, ќе морате да i платите на државата казна од 500 евра".

Од друга страна, таквите ми го реметеле животот, глумејќи дека се нешто поинакво, за да на крај си го покажат лицето.
Збориш во множина .... интересно .... дава малку поинаква слика за тебе.

И да спомнам, сум ПРОТИВ барови специјално наменети за хомосексуалци. :tv:
Па такви не ни постојат. Постојат само LGBT-friendly места. Тоа е.

Ми пречи во близина во моето опкружување да гледам мажи кои се однесуваат ванземјански и кои даваат лош пример за младината.
Башка се и закана за секој маж од безбедносен аспект.
Лош пример? Да нема мразење? Повеќе толеранција? Право на слобода на однесување? Кој лош пример бе?

Верувај, последно нешто што може да ти ја загрози безбедноста е геј маж. А и последно нешто на список ќе си му, верувај.
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
41
Добро, добро... не викај само :pos2:
Ни сум педерстичен, ни со женски хормони, нит па сум педер...

И, кој знае со колкумина хомосексуалци се седел на кафе досега, а не си ни бил свесен...:smir:
Е тоа е заебаното...:)
ама барем тие што се познават по одот, ставот и гласот они ќе го кр`кат... позЗ
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.262
Поени од реакции
7.467
Добро, добро... не викај само :pos2:
Ни сум педерстичен, ни со женски хормони, нит па сум педер...

И, кој знае со колкумина хомосексуалци се седел на кафе досега, а не си ни бил свесен...:smir:
Denial, denial ....

Познат си веќе на форумот, не иде да негираш тек сега.

Е тоа е заебаното...:)
ама барем тие што се познават по одот, ставот и гласот они ќе го кр`кат... позЗ
Јас намерно би се понашал така да видам дали нешто ќе направиш. Да знам да се позезам малце. :baeh:
 
O

Out Boy

Гостин
Сега дали се сексале со многу луѓе, или имале активна/пасивна улога во сексот не е мое или твое да ги судиме. Имаат направено избор со колку души ќе имаат секс и на кој начин ќе играат во кревет, и тоа си е лична работа. Јас поради тоа да го сметам за нижа раса ми е буквално долно.
Само колку да подвлечам, дека тие што ти ги браниш, а јас не, со НИШТО не допринеле да се подобри ова општество, туку го уназадиле со болести и неморал.

Имам добар другар бисексуалец, и е далеку од стереотипите кои ги шириш. А ставот врз основа на што е форимиран, лично искуство? Познаваш некој?
Добар? Па, за дружење може да ти е добар. Сигурно не е пасив ако е би.

Лично познавам тројца, од кои двајца ми биле потенцијални партнери, додека да дознаам (по што, нели следи целосен прекин на било каква комуникација...).

Првиот ми збореше за некакви “фази“ кога “повеќе сака машки“ па потоа кога “повеќе сака женски“... па измеѓу нив, некоја си фаза на хаос, бунило, лечено со секојдневна медитација...

Вториот имаше дечко на кој јасно му имаше нагласено дека ќе се жени.

А третиот... ах, третиот... Тој бил две години со друг бисексуалец, кој бил женет!!! Најстрашното е што не чуствува никаква вина и се повикува на љубов, а оправдувањето му е дека: “Не им го растурил бракот“... Која гнасотија!

Туку, доволно е да отвориш некоја страничка со нивни огласи, па ќе ти стане јасно. Да ти цитирам, сакаш?

1. 35-годишен, би, во отворена врска: заинтересиран само за повремени средби, без многу формалности и патетика;

2. 32-годишен, со партнер: добро граден, надарен дечко, 100% дискреција;

3. 27, сингл: ми треба секс, дружење, ако си за, пиши, без обврски, не сакам лигавење, чист секс;

4. 35, отворена врска: барам само дискреција и нормални личности за повремени средби и секс;

5. 26, сингл: после први, во Скопје, само за пасив, јас сум исклучиво актив, заинтересираните нека се пријавуваат овде;

6. 25, сингл: pls fuck me

7. 44, женет: сакам младо, згодно, да го направам да биде многу среќно;

8. 28, сингл: има ли нешто за опуштање и секс, дискретно, сакам да пробам она што е забрането;

9. 31, женет: нек је и аналано, само да није банално- надам се да то све говори;

10. 30, женет: исклучиво за секс со голема дискреција;

11. 34, сингл: искрен, дружељубив, сакам да патувам дискретен;

12. 26, сингл: само пасивни кои знаат добро да се дупат, од досада, се вратив овде, и доста пребирлив сум;

13. 21, сингл: фатив 30000 во обложувалница;

14. 28, има партнер: конечно во Скопје, ве очекува ок дечко;

15. 22, сингл: сакам згоден дечко за секс;

16. 23, сингл: барам постари пасивни машки особи (над 40) за...;

17. 30, отворена врска: здраво... повремени средби без замарања... дискреција:

18. 32, сингл: сонце, многу те сакам и сум хот хот хот;

19. 30, има партнерка: samo sex date. not to many dates and talks :) i love passiv and lady boy. sweet asses;

20. 23, отворена врска: расположен за дружење, убави млади дечки и добар секс;

21. 30, женет: јас сум бисекс, исклучиво пасив, кој е за дружење, нека пише;

22. 41, женет: биди свој на своето, не посакувај ништо туѓо, биди искрен за да бараш искреност, не прави она што не сакаш да ти го прават...
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.981
Поени од реакции
5.721
Лош пример? Да нема мразење? Повеќе толеранција? Право на слобода на однесување? Кој лош пример бе?

Верувај, последно нешто што може да ти ја загрози безбедноста е геј маж. А и последно нешто на список ќе си му, верувај.
Е како не е лош пример?
Ако некој е геј нека си е геј и нека биде нормален како сите други, тоа е само секс што е приватна работа а не да ми се прават специјални дувла, емисии, моди, музика, некои гестови и целосно понашање кое ми е преку кур.

Бидејте си гејови и понашајте се нормално и не изигравајте жртви нон стоп.

А за безбедноста... што неможе некој геј да силува хетеро а?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom