Геј бар близу вашето место на живеење

Како би реагирале доколу се отвори геј бар во близина на вашиот дом?

  • Би ми пречело

    Гласови: 249 56,5%
  • Сеедно

    Гласови: 113 25,6%
  • Немам ништо против

    Гласови: 79 17,9%

  • Вкупно гласачи
    441
Статус
Затворена за нови мислења.

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Не дека би посетил вакво место, но па немам некое којзнае какво противење ако се отвори некое такво место. Сега не би сакал баш пред зграда да ми биде, но ако е во населбата нешто посебно и нема да ми пречи. Секој нека си излегува кај сака.
 
O

Out Boy

Гостин
potsetuvanje :decata treba da rastat vo normalna hetero sredina:toe:
Па, ја во таква растев. И сите хомосексуалци во Македонија.

Се претпочита децата да растат во здрава средина дома, исполнета со љубов и разбирање меѓу родителите...
Да бе, еве како Македонија, каде имаме конзервативизам, патријархат, традиционализам... таткото е глава на куќата, попот рекол жената да му се потчини, љубов насекаде... и 200.000 нестрејтери.

Контрадикторно, нели?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Па, ја во таква растев. И сите хомосексуалци во Македонија.



Да бе, еве како Македонија, каде имаме конзервативизам, патријархат, традиционализам... таткото е глава на куќата, попот рекол жената да му се потчини, љубов насекаде... и 200.000 нестрејтери.

Контрадикторно, нели?
Па тоа се обидувам и да го укажам: не се замараме со елементарни услови за среќно детство ама се расфрламе со високоморални начела и вештачка грижа.
Кога сите ние би се фокусирале на зачувување на сопствената, здрава микросредина се би било многу порелаксирано и на глобално ниво... :smir:
 
S

smart ass

Гостин
Мене нема да ми пречи уопште....целодневна занимација



зашто?

ето зашто
Ајј ти па ко делиите безмозочни ќе се правиш насила(делиите стварно се без мозок).

Па, ја во таква растев. И сите хомосексуалци во Македонија.



Да бе, еве како Македонија, каде имаме конзервативизам, патријархат, традиционализам... таткото е глава на куќата, попот рекол жената да му се потчини, љубов насекаде... и 200.000 нестрејтери.

Контрадикторно, нели?

И те како...200 000 ма даајј...
 

Keи

метаморфоза по потреба
Член од
8 декември 2009
Мислења
29
Поени од реакции
3
Од аспект на безбедност мислам дека оние луѓе кои посетуваат геј бар никогаш нема да направат беља од типот на некоја масовна тепачка, нешто што е секојдневие по обичните барови. Аналогно, нема зошто да се создава негативен однос. Напротив, луѓето би требало повеќе да бараат отворање на геј барови отколку на овие другиве. :pos2:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
200k? Тоа значи дека во едно друштво од 10 машки, 2ца се педери.
Значи, во секој клас во средно училиште со 15 машки, има 3ца педери.
U haz a pr00f?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ај не ја тупете со проценти пак.Прашањето е едноставно,не се ширете на сите теми со глупости.Би ви сметало или не,да или не и зошто.Тачка.
 

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622
200k? Тоа значи дека во едно друштво од 10 машки, 2ца се педери.
Значи, во секој клас во средно училиште со 15 машки, има 3ца педери.
U haz a pr00f?
Изгледа секој што ќе му се допадне на Out Boy алтомацки го пишат во графата кај педерите :pos2:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Немам ништо против , зашто би имал ?
Кога има турбофолк локали , кафани и меани кај кој што гледаме секојдневно ебозовни балкански мужи со една мисла у глава „Плесни ја курвата , она си знае зашо ако незнаеш ти“ , зашто не би имало еден бар кај кој би можеле двајца мажи/две жени да си ги прават своите работи како секој нормален пар?
Радо би гледал геј парови него заостанати стрејт умови.

П.С. :
OutBoy не е темата на муабетот , не е ни единствен хомосексуалец на кајгана , престанете со „интересните“ шеги и вратете се на темата.
 
S

smart ass

Гостин
Јас кажав-не би ми сметало,од едноставна причина што не претставува никаква закана од кој и да е аспект гледано(само да нема од оние ко мистер слејв).
Башка у странство полиција ретко влегува во гејбар...така да можам слободно да отидам да си запалам џоинт и да си испаднам,и навистина,околу 4-тина од присутните во гејбаровите се џанки сексуално ориентирани.:pos2:

200k? Тоа значи дека во едно друштво од 10 машки, 2ца се педери.
Значи, во секој клас во средно училиште со 15 машки, има 3ца педери.
U haz a pr00f?

При анонимна анкета 47% од мажите кажале дека имале однос со ист пол,а пак кај женската популација 60%....арно ама оваа анкета иако опфаќа 10000 испитаници сепак не е релевантна за во глобала...

Така да надежите за 200000 во МК се како гејпародија.
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Па многу нормално дека би ми пречело, може да ми дојде некој навечер да ме силува
:pos2:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
од геј бар нешо подолно нема...а и нема кај нас гејои шо ке идат таму..
:toe:
мене би ми пречело и те како:nesum:
+
Како прво не е исплатливо затоа што нема педери во овај убав град освен два тројца
Јас те уверувам дека се две-три стотини само во Скопје.

потоа дечките би го запалиле со некој коктел сигурно тоа го знам и ова не колку само да го пишам на форум туку и реално е така.
Реално е сносување на последиците од таков обид. Ќе се преземат законски мерки. Сепак имаш вандализам и уништување на туѓа сопственост, материјална штета итн. Не само што престапниците ќе завршат во затвор, и ќе се здобијат со досие во полиција, туку ќе треба и да ја платат штетата. Ако не им пречи тоа да им се случи, слободно нека земат да го демолираат местото, да видам дали некој од нив е доволно маж да ризикува такво нешто, или пак ќе бидат кукавици како и за протестот, каде се исполупаа по гради а ниеден не се појави да крши раце и нозе. Мажишта големи, жими гејското во мене.

Види, мене ми е сосема јасно зошто на стрејт-машките им сметаат хомо-луѓето. Поголемиот дел и мене лично ми сметаат :toe:
Ако поголемиот дел од хомосексуалците тебе ти сметаат (што ми е абсурдно), зошто тогаш тврдиш дека ги подржуваш, и се залагаш да ги браниш нивните права и ставови? Мене ми изгледа дека на форумов само ги браниш твоите лични ставови, а не на ЛГБТ заедницата во целост. Главна разлика меѓу мене и тебе.

Факт 1: Промискуитетот меѓу машките и така е голем.
Од каде фактите? Сам кажа дека не познаваш многу други хомосексуалци. А можеби ги испрашуваш стрејт машките? За да добиеш слика во целина за промискуитетот на машките?

Факт 2: Тој се зголемува со намалување на обврските настанати како последива на сексот.

Лет 3: :smir: Кај сексот меѓу две машки, обврска после сексот -нема
Да, се зголемува право пропорционално! :vozbud:

Од каде знаеш дека повеќето не чувствуваат обврска после сексот? Колку хомосексуалци познаваш уште еднаш? *начулува уши*

(само девојка, нели, може да остане бремена). Ова патем, лично сум го чул од некогаш блиска личност, дека хомосексуалците, за разлика од стрејтерите, брзаат да имаат секс и не се запознаваат доволно претходно, оти не можеле, како кај стрејтерите, да се надеваат на брак.
Од секс на брак се префрли. Каде ја заборави врската? Како и да е, не ме интересира.

Повеќето не знаат како да функционираат во врска, особено затоа што се работи за уште едно машко, очекуваат дека многу работи се различни, па затоа решаваат да имаат само секс. Да акцентирам, повремен секс со иста особа, не различни, значи сепак зборот промискуитет не влегува во оваа равенка на Out Boy. Сепак како и кај хетеросексуалците, има луѓе и кои се плашат од обврски, или едноставно сакаат да имаат разновидност кога се работи за секс. Ако е ова нормално за стрејтери, зошто да е поинаку за гејови?

Факт 4: Поради погоре наведеното, промискуитетот меѓу педерите (не велам гејовите) е особено висок.
Поради горе наведените гафови во терминологија ќе се лишам да коментирам за истото, доволни се коментирате претходно.

Еве еден разумен хомосексуалец, кој не досаѓа со разни глупости за права.
Разумен е за тебе зошто повеќе ги подржува дискриминаторите и нивните ставови од колку ЛГБТ заедницата.

Делам слично мислење, геј барови, геј паради, воопшто не се потребни, тие само ја поттикнуваат омразијата кај луѓето.
Тоа што се случи кај нас беше протест, не парада. Има потреба да те спојам со онлајн речник да ја видиш разликата? А ЛГБТ бар е потребен од причините кои ги спомнав во претходниот мој пост. Омразата е твој проблем, ти треба да си го решиш, и треба да се запрашаш зошто воопшто мразиш некого.

Дали се ти клецаш со некој си Рајко ич не ми е гајле, твоја одлука си е, и во твој/негов кревет. Значи чисто приватна работа. Исто како што ние си се клецкаме со нашите женски/жени, и никој нема потреба да знае подробности околу тоа.
Камо да беше ова вистина. После една погодена вечер следуваат саати фалење што и како правеле минатата ноќ. Со кого скоро и да не е важно. Да сум некој кој се дружи само со гејови па да ме излажеш, ама 80% од машките што ги знам се стрејт.

Шо се дешава у твојо кревет, ама ич не ме занима, впрочем како што и тебе не те занима шо се дешава у мојо. А за тоа дека геј е треба да се лапат и гушкат у јавност, мислам дека треба да важи и за хетеро. Оние парови шо се лапат у јавност сакат на светот да покажат колку ете тие си се заљубени, а врската којзнае каков ужас им е.
Претпоставки претпоставки ... И да им е ужас, сите треба да сме стегнати да не направиме нешто непотребно, нешто недолично?

Ако е општо прифатено хетеро парови да се милуваат и цмокаат во јавност, ама ич не гледам причина истото да не важи и за гејовите. Ако сметате дека не е во ред, некое дете ќе видело или што знам што друго, тогаш зошто сте и против ЛГБТ бар/клуб каде можеме на раат надвор од јавното око да се однесуваме и зборуваме слободно без стеги? Никако не сте. Се ви смета. Не е малку чудно тоа? Што се нешто ви смета кај гејовите?

sum protiv ..... se tvrdi deka homoseksualnosta ne e bolest za mene sekogas ke bide
Тоа што имаш такво мислење не значи дека си во право за истото. Твоето лично мислење е базирано на .... ништо.

potsetuvanje :decata treba da rastat vo normalna hetero sredina:toe:
Потсетување, затоа и се бара ЛГБТ локал, за да не гледаат твоите деца како два мажи или две жени се бакнуваат и гушкаат. Е затоа.

kako be ne ...sredinata na ziveenje eden od naj bitnite faktori za pravilen razvoj na deteto
Да, ама да се биде геј не се учи извини. Не е нешто со што се стекнуваш додека растеш. Ако му било предодредено на детето да биде геј, без разлика колку и да се потиска тоа нема да се преобрати во стрејт. Исто и обратно. Ти можеш да станеш геј ако некој те тера?

tocno nikoj ne gi tera da iskacaat vo gej clubovite no za dobroto na site najdobroe tie clubovi da se otvoraat podaleku od naseleno mesto
Па никој не рече дека ќе отвораат таков клуб карши твојата куќа, нели?

mesas babi i zabi ....to diskriminacija i ova ona ne pali....mozda ste mali ne pamtite imase edno takvo mesto vo ranite 90ti vo taftaligje no brzo bese zatvoren....pak ke kazam otvoretesi club nadvor od gradot na periferijata
Не меша човекот убаво си кажа. Имате полоши личности за соседи а вие дигнавте прашина за еден локал каде гејови ќе имаат можност да социјализираат како нормални луѓе.

А што го прави еден бар “геј“??
посебна музика, нешо од Вилиџ пипл, шарени коктели со чадорчиња и сламки?? млади набилдани келнери во припиени розе панталони и распетлани кошули ?? назив на барот “ректум“, “анал“...????
Како чоек да познае дека некој бар е геј (додека не е предоцна)
Па тоа е и поентата Let3, нема разлика. И во стрејт и во геј бар идат хетеросексуалци. Е сега чудно е кога тоа го слушаш, бидејќи неупатени луѓе користат термин како геј бар. Во суштина тоа е обичен бар, каде е прифатливо и луѓе од ЛГБТ припадноста да бидат присутни и да ги искористат услугите кои тој бар ги нуди. Името може (во ретки случаи) да го опише барот, но најчесто обилни имиња се користат. Музиката е иста како и кај било кој друг бар. Електронска, рок, музика со урбан звук, што и да е.

Мене нема да ми пречи уопште....целодневна занимација

зашто?

ето зашто
Оф тепач. Инаќе смешное што го употреби зборот занимација. Место да се занимаваш со жени, ќе се занимаваш со гејови. Мажиште големо.

200k? Тоа значи дека во едно друштво од 10 машки, 2ца се педери.
Значи, во секој клас во средно училиште со 15 машки, има 3ца педери.
U haz a pr00f?
Другар, знам дека си хетеро, иначе би се понудил да те поврзам со некој, да видиш дека ги има доста. Тоа што не знаеш за нив е зошто не се такви отворено. А така и треба, ориентацијата не е јавно нешто. Сигурно има барем еден таков што го познаваш а не знаеш дека е педер.

И не се алармирај, не е ништо страшно, ваков-таков пак е машко. Не јаде луѓе :wink:

При анонимна анкета 47% од мажите кажале дека имале однос со ист пол,а пак кај женската популација 60%....арно ама оваа анкета иако опфаќа 10000 испитаници сепак не е релевантна за во глобала...

Така да надежите за 200000 во МК се како гејпародија.
Друже, кога ќе земеш во предвид, кој е пријателот на другарот на твојот другар, и така натаму, добиваш една зачудувачка бројка, која признавам и мене ме изненади. Но жива вистина е. Жими мојата ориентација :smir:.

Па многу нормално дека би ми пречело, може да ми дојде некој навечер да ме силува
:pos2:
Од барот ќе излезе и баш дома кај тебе ќе провали и ќе почне да те силува. Wishful thinking?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Реално е сносување на последиците од таков обид. Ќе се преземат законски мерки. Сепак имаш вандализам и уништување на туѓа сопственост, материјална штета итн. Не само што престапниците ќе завршат во затвор, и ќе се здобијат со досие во полиција, туку ќе треба и да ја платат штетата. Ако не им пречи тоа да им се случи, слободно нека земат да го демолираат местото, да видам дали некој од нив е доволно маж да ризикува такво нешто, или пак ќе бидат кукавици како и за протестот, каде се исполупаа по гради а ниеден не се појави да крши раце и нозе. Мажишта големи, жими гејското во мене.
Ќе се преземат законски мерки :pos::pos::pos::pos::pos:, по наќар е ако го запалат ќе земат пари од осигурување.
А инаку :icon_lol:, ќе помине дечкото во плаво со звукомерачот и оп звукот надвор од границите на дозволеното 1500 евра казна :icon_lol:, потоа ќе се пречекори работното време едно две минути нова казна, вецето не е по Хасап :icon_lol:.........
А бе се знае како е идат инспекторите во обиколка одма шо ќе пијаш бато, на сметка од куќата, да седнат во Геј бар така па да им вадат муабети малку тешко :icon_lol:.
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
Ми сметааааа и тоа многууууууууу :violent1::sakas_ust:angry3::buum::banned:
Незнам зошто ама многу ме нервираат вакви женствени, педерастични фаци....
кога ќе го видам само или глас да му слушнам некој ваков мјау мјау и се ежам...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom