Германија - Аргентина 1/4 финална мега пресметка

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

Кој ќе направи прогрес до 1/2 финалето ?


  • Вкупно гласачи
    126

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Најзаслужена победа на Германците,маестрално играше целиот тим.Нема што да изјави Марадона,освен дека беа класа Германците за нив.
Уште по првиот гол се виде дека одбраната на Аргентина е 0,+ напад составен од Клосе,Подолски,Озил и Милер не се спречува лесно и со светска класа одбрана
Ке биде интересно ФИНАЛЕ Холандија-Германија, а Уругвај и Шпанија уште од сега ги отпишувам,иако би сакал со полесна репрезентација финале :)
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Поетчето на мајка
Боби[Мкд];3654610 напиша:
Абе кажи Филе као се однесуваше ...

Да му напишам еден есеј за гермнскиот блитзкриг... :pos:
Џабе, секак ќе најде подобри придавки и други стилски изразни средства.....

Фацата беше прајслес значи не се опишува со зборови, Фрос, Димитар, Даре беа таму ако можат нека опишат подобро. Значи Филе го снема едноставно, ни се чу ни се виде после третиот гол. Немаше атмосфера правење, викање, свирење, ѕвонење бла бла... едноставно најде темно дупче, си го зема лап-топот и мистериозно го снема.
Го смислува есејот со некоја реална причина за поразот.....

јас зборев со Филе после утакмицата и дури грев ми паднба за него иако можеби не требаше.Пред мечот тој премногу се преценуваше и ги фалеше Аггентинците,но после утакмицата фалеше ептен малку за да заплаче.Гревота.Жал ми беше да го сликам таков...

Зашто бе, па тој секогаш погодува кој ќе е шампион и кој ќе игра финале, лелеееее


Да.Тоа на мене што е :pipi:
Да а? И надморската висина така? И тоа што тој ден врнело дожд во западна Кина! И тоа што и било дозволено на Енџи да присуствува на трибини! И тоа што тревата не било убаво искосена! И...
И плус шо Меси е ванземаљец, незнае да дише на оваа планета, не е прилагоден мухаххахаха

Најзаслужена победа на Германците,маестрално играше целиот тим.Нема што да изјави Марадона,освен дека беа класа Германците за нив.
Уште по првиот гол се виде дека одбраната на Аргентина е 0,+ напад составен од Клосе,Подолски,Озил и Милер не се спречува лесно и со светска класа одбрана
Ке биде интересно ФИНАЛЕ Холандија-Германија, а Уругвај и Шпанија уште од сега ги отпишувам,иако би сакал со полесна репрезентација финале :)
И јас исто мислам за финалето дека ќе е така, иако посакувам Уругвај само заради Суарез
 
P

PoisonLady

Гостин
...за крај на темава морам само да потенцирам дека ми е криво што миленикот мој аргентински денес отпадна.Од сега па натаму,Баерн има играч помалку на ова СП.
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Меси се виде што добар играч е без Чави и Иниеста,го направија сите бог човекот :pos2:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Да а? И надморската висина така? И тоа што тој ден врнело дожд во западна Кина! И тоа што и било дозволено на Енџи да присуствува на трибини! И тоа што тревата не било убаво искосена! И...
Или Меркел рекла дека ќе ја легализира дрогата ако им пуштат да тепаат :pos:
 
Н

'Никола'

Гостин
Ми фалите бе..:cug::cug:

Марадона: Трубите вувузела се виновни за катастрофата на Аргентина.
Да се надоврзам на Bavarec, сигурно и дека Филе не бил на трибини да ги бодри, затоа изгубија.

...за крај на темава морам само да потенцирам дека ми е криво што миленикот мој аргентински денес отпадна.Од сега па натаму,Баерн има играч помалку на ова СП.
Ајде, ќе си го бациш ти во живо, по се' изгледа.:) Плис тејк ми ин Мјуник.:)

Меси се виде што добар играч е без Чави и Иниеста,го направија сите бог човекот :pos2:
Баш...
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
И до вас да стојат 3ца нон стоп,нема да се видите.
 
P

PewDiePie

Гостин
Зошто мистериозно го снема профилот на Филе од Ф.Б.??? :tv:
 
P

PoisonLady

Гостин
Зошто мистериозно го снема профилот на Филе од Ф.Б.??? :tv:
Ејјј ај не вади вакви дезинформации те молам.
Иначе сакам да кажам дека Филе вчера на некои 10-тина минути пред да заврши мечот дојде со голем бокал пиво и ни честиташе победа.Многу фер и коректно од негова страна.

--- надополнето ---

Ми фалите бе..:cug::cug:
Ти нас не ни фалиш!:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom