Генерална дискусија: артисти, бендови, музички проекти

Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Sacred Spirit.
Бендот го открив пред некој месец,и имаат музика која мене премногу ме опушта.Свират главно музика поврзана со американските индијанци,а јас за таа култура имам големо поштување,па затоа и го засакв бендот :)
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
The Young Gods

Од Швајцарија се, праат некој микс на електроника со акустика со електрични гитари и инди. Мене многу ми се свиѓаат.
Чујте.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Sacred Spirit.
Бендот го открив пред некој месец,и имаат музика која мене премногу ме опушта.Свират главно музика поврзана со американските индијанци,а јас за таа култура имам големо поштување,па затоа и го засакв бендот :)
Ej jako! :)
Ova mi e da vozam so kola po patistata vo Amerika, takov gledas prav pat pred tebe, a okolu tebe pustina :))
Taman e za opustanje :)
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Ај презент ју : АУТОПАРК

Genre: Indie / Powerpop / Shoegaze
Од Белград се и активни се од 2000 година па до ден денешен.

мој фаворит е оваа песна :
меџутим има и многу други интресни:

еве ви и мајспејс да се информирате за летест шоус и евентс:
http://www.myspace.com/autopark
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Deca, postuete peacki? :)
Onaka, od novive :)
Da gi batalime Aretha Franklin, Patti LaBelle, Etta James, Dusty Springfield, Whitney Houston i ostanati legendi za koi nema mesto za prasalnik .?

Zboram za ponovi glascinja, kako primer Joss Stone.
Eve, bas sega ja gledam Joss Stone, kolku Dobro(!) pee! Se iznenadiv, zimi se xD
Epten so custva, se isponaeziv :D
Edno nesto sto me iritira kaj devojkava e izgledot nejzin. Katastrofalen stajling mi ima. Treba da se oblaka i ponasa dostojno za muzikata sto ja pee/pravi. Barem mene i toa mi e nekoj faktor za toa dali da mi se dopagja ili ne nekoj artist.
Vie kako stoite so malava?:)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
The Young Gods

Од Швајцарија се, праат некој микс на електроника со акустика со електрични гитари и инди. Мене многу ми се свиѓаат.
Чујте.
Бендов порано го слушав уште на цеденца кога немаше компјутери, али корнат дечките иако немаат ни трошка слава колку што заслужуваат. Инаку песнава освен Кисинг Д Сан која ми е прва, мислам дека е нивдено добра. Си направив филм како возам со кола на црн темен автопат а оваа внатре рскоти. Затоа се плашам истата некогаш да ја употребам во возење, да не заврши животот за мене не за друго, на овој свет :P
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Бендов да речам дека не е познат би згрешил, но кај нас ретко се слуша во Македонијава. Настапија во колосеум пред неколку години. Имаа специфична препознатливост, збир , елементи од повеќе бендови поранешни, би рекол најдоброто извлечено од сите нив.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Deca, postuete peacki? :)
Onaka, od novive :)
Da gi batalime Aretha Franklin, Patti LaBelle, Etta James, Dusty Springfield, Whitney Houston i ostanati legendi za koi nema mesto za prasalnik .?

Zboram za ponovi glascinja, kako primer Joss Stone.
Eve, bas sega ja gledam Joss Stone, kolku Dobro(!) pee! Se iznenadiv, zimi se xD
Epten so custva, se isponaeziv :D
Edno nesto sto me iritira kaj devojkava e izgledot nejzin. Katastrofalen stajling mi ima. Treba da se oblaka i ponasa dostojno za muzikata sto ja pee/pravi. Barem mene i toa mi e nekoj faktor za toa dali da mi se dopagja ili ne nekoj artist.
Vie kako stoite so malava?:)
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Да се надоврзам на кул певаљките :)
Еве ги моите омилени:
Katie Melua - marry meee, and sing to me for the rest of your life!!! :) Пред неколку години даваа концерт на МТВ 2 .... Кај се испозачудив па и се заљубив. Од тогаш ја имам преслушано стотина пати :)

и Priscilla Ahn. Мислиш душичката и пеј :)
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Cat Power i Katie Melua si gi sakam mnogu <3
Jas, da si se nadovrzam na muabetot.
Ne deka neso pesnite mi se po merak, ama si pee, si rastura :))
Isto dobar vokal e (bese) Brittany Murphy :D
Koj go ima gledano happy feet 1, znae :D
Gloria ja pee/zboruva Brittany :)
Mene barem mi se svigja glasceto :)
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Ауф, Кристина! Дури и татко ми ја слуша :) A Бритни искрено ништо посебно не ми е ... не дека сум ја слушала.. еве сега неколку песнички пуштив и убаво пее ама нема нешто посебно во гласот онака просечно убав глас.

Туку да не давам со критики.
Еве една моја тазе откриена пеачка од Мароко- Hindi Zahra. Интересен глас... Се надевам и вас ќе ви се допадне.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Акустика малку, кулирачки онака. Втората во некоја од рекламиве бичеше.
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Ауф, Кристина! Дури и татко ми ја слуша :) A Бритни искрено ништо посебно не ми е ... не дека сум ја слушала.. еве сега неколку песнички пуштив и убаво пее ама нема нешто посебно во гласот онака просечно убав глас.

Туку да не давам со критики.
Еве една моја тазе откриена пеачка од Мароко- Hindi Zahra. Интересен глас... Се надевам и вас ќе ви се допадне.
Конечно некој ја спомна Hindi Zahra. Морам да ја ставам и песнава:

Ако не се лажам Beautiful tango идеше во позадина на некоја реклама..
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
^ Jас досега не сум ја слушнала..така сосем случајно излезе во видеата..
Туку ја со уште еден бенд :) и пак српски. Стварно имаат преквалитетни музичари ова Србиве.
Станува збор за Obojeni program од Нови Сад. Музиката мног ми се допаѓа... вокалот малку можи и да ме нервира ... ама не секогаш . А текстовите се интресни.

И уште едни :)
Ова дефинитивно е бендот со најчудно име кое досега сум го сретнала :). Од Белград , ај презент ју
Neočekivana Sila Koja Se Iznenada Pojavljuje I Rešava Stvar

- оваа ми е посебно драга пошто е со Оливер од ККН
- оваа е најпозната
Инаку инструменталки прават ...бендот нема вокал :)
 

n/a

Член од
28 декември 2011
Мислења
1.194
Поени од реакции
2.258
grunge_girl; - Obojeni program во... 2005-6 ги гледав во живо во сегашен „Сектор“ - тогаш "Lady Blue", ама јас не ги сакам многу, некако многу ми се еднолични.... иако беа интересни во доцните 80ти, кога беа претставени на MTV како Coloured Programme :)

Eleanor - Young gods, пак, беа на најдобрриот Таксират 2+1, 2002, како главен бенд.... јас ги немам слушано редовно оттогаш, ама ми останале во сеќавање како добар бенд.

turvior; - овие твоиве ги имаше на Pure moods компилациите... ме подмладивте едно 10тина години, разбираш.... :)

А, сум ги спомнал Iron and Wine?
http://www.youtube.com/watch?v=95jwrH4wkZg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom