Гафови на "коментатори"

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
- Додека топката е во воздух да ги кажеме составите на 2та тима ...:tapp:
- Во овој состав има двајца дејановци Дејан Станкович и Нико Ковач ...:tapp:
 
С

Спенсер

Гостин
хахахха тресењеее зелениии на овој од сител..треба линк од темава на е-маил да му пратиме...

http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=38811&page=9 и после миленко бил најлош спортски коментатор:pos2:

Мене ми е у план сега сезонава од Премиер Лига да ги пишувам сите глупости што ќе ги кажат на Сител. Ако не ме фати мрзата и ќе го направам тоа.
Мислам дека ќе направам една добра книга од едно 100 до 150 страни:pos2::pos2:
еј да...кој стигне,нека запише...и нека праќа на некој член шо ке се нафати...сето тоа у ворд ке го стајме и ајт у сител..:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Кажвеше денес за некој играч од Исланд и вака рече:
"Игра за Херенвен и е најмлад играч во Холандската репрезентациja":pos2:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Со Норвешка кога игравме, тој пред на почне натпреварот стариот вика ... "На стадионот во моментов има 5000души, ама во наредните 2 минути очекуваме прилив од уште 3000"

Па 3000 да трчаат да седнат нема шанси за 2 мин да влезат е*ате беља : ))
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
игор трпевски - судијата продолжува да оди на живци

тоа не дека е некој гаф, тоа е чист простотилук на трпевски џуниор

и славчо георгиевски го нарече славсковски, си се насмеа и се поправи

ок, ајде, грешка :)
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Цитирам:

,,Донован, игра како во транс!“

Не е којзнае колку смешно ова, али начинот на кој го кажа ова, толку полно со емоции... :pos:
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
Trpevski na svetskoto vo Hrvatska koga cela Hrvatska reprezentacija ja prekrsti.Cim hrvatite gi prekrsti mozam da zamislam sto napravi so skandinavcite i tie arapite i korejcite.Dobor e neznaeme kako im se pravilno iminjata pa nemozeme da vidime kako gi prekrstuva niv,ali eve vi primeri za Hrvatska:
Domagoj Duvnjak za nego vo prvo poluvreme bese Divljak a posle cela utakmica bese Duvljak
Ivano Balic za nego bese Ivano Baljic
Znam i Mirko Alilovic go prekrsti i Venio Losert vo Veno Losert
Tipov e talent i jas sum ogromen pocituvac na negovoto delo i lik.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.654
Поени од реакции
9.891
Игорче денес на спортските вести вика
а Македонската кошаркарска репрезентација на МАКЕДОНИЈА блаблабла нешо
:nesum:
не е смешно сигурно,ама е мн глупо,ептен да не речам:uvo:
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Од натпреварот Челзи vs. Хал:

-И во 65-тата секунда прва шанса на Дрогба да ни го открие резултатот. (Мислам дека се употребува отвори)
- По мојата евиденција 9-ти корнер за Челзи. ( Наредниот корнер го прикажуваат односот на корнери 7:1 т.е предходниот што во евиденцијата на Игор е 9ти бил 6ти)
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Само знам дек судијата го викаше у први 15мин Фејли, после му јавија најверојатно...

При крај на утакмицата, имаше некоја мешаница и овој цел збунет му се испомешаа Хал и Вајли и го кажа судијата Хајли...

Имаше уште 10ина бисери кои се стандардни и не се за спомињање
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ајде од Челзи - Хал...Игорче:
- И покрај светската ГЛОБУСНА криза, Хал потроши 10 милиони фунти за засилувања.
- Место купот на Англија, КУПОТ НА АНЕЛКА (во тој момент ги имаше формациите и го покажаа Анелка и сиротиов се збуни) :pos2:
- Хант го викаше едно време Хантер, па после се збуни со одбранбениот играч Тарнер, и на крај конечно му текна дека сепак е Хант!
- Олофинџана го викаше Олофојо (бидејќи незнаеше како се вика точно, толку тивко го изговараше неговото име што и не се слушаше што збори), па после почна да го вика Олофинја!

И еден кикс кој го забележав од утакмицата Блекбурн - Сити, Хјуз на крајот се лизна малку и дегенов вика:
- Очигледно Хјуз земал премногу лизгави ЧЕЛЗИ (место чевли) :tapp::tapp::tapp:

Поголеми дегени од овие на Сител НЕМАМ ВИДЕНО!!!!
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
И прво голманот на Хал го викаше Дјук,тоа е вториот голман и му текна кога виде дека на дресот пишува Мајхил.А и овој другата утакмица што ја коментираше не е ништо поарен.Тешка ќе биде оваа сезона. :tapp:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
На Сител коментаториве едвај им иде пренос на тенис, без грешки, со 2ца играчи само што се а не пак фудбал со 22 плус резерви и тренери....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom