Гафови на "коментатори"

olitea

I Am The Enemy
Член од
24 април 2007
Мислења
829
Поени од реакции
19
Лелелее, овој Југослав Костовски.. :pos:

"Подобра игра на Арсенал во второто полувреме, а полоша игра на Арсенал"
da bese samo toa ,pa toj 90 min tresese samo gluposti
a najako bese 5 minuti kazuvase kako diaby bil povreden i ostanal vo london i posle samo edna minuta pri sutot na eboue vika "i odlicen sut na diaby" :ija:
 

JocikA

The red one
Член од
24 јуни 2008
Мислења
109
Поени од реакции
28
Еве Неколку :
(Partizan - Crvena Zvezda) "Izlaze Zvezdanovi igraci... a evo i nasih."

"Kakav udarac, pocepao je vazduh na vodonik i kiseonik." - Zvonko Mihajlovski

"Oko Lazetica su se nasla dvojica protivnickih igraca, a kao sto se zna - dvojica na jednog, to je faul u fudbalu!!!" - Zvonko Mihajlovski

"Statistika je kao bikini: otkriva sve, a ne pokazuje nista "

"... slobodan udarac sa nekih 35 metara izvodi Bukal... topovski udarac i gol... kurac gol, precka... sjedi mali picka ti materina, nista ne vidim."
(6 meseci suspenzije.) - Mirko Kamenjasevic

Vahidin Musemic u izglednoj sansi i nistaaa... ali opet Musemic dolazi do lopte, udarac i golman brani, lopta se odbija do Musemica koji upucuje snazan udarac lijevom nogom... preckaa, Musemic ovaj put glavom i opet je promasio jeb'o mu ja mater smotanu!!!"
(2 godine suspenzije) - Mirko Kamenjasevic

"Obratite paznju, na stadionu u Istanbulu samo policijski psi nemaju brkove!?"
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.628
Поени од реакции
11.221
Ха ха ха..

Луис Фабиано шутира и тој коментаторот вика:
"Еве шанса на Фабиански".

А Фабиански е голманот на Арсенал. :pos:
 

DARK3R

Македонец
Член од
14 јули 2007
Мислења
99
Поени од реакции
0
А светско првенство 2006 и играат Германија VS Коста Рика и Германија води со 4:1 а тој коментаторот вика "Неизвесноста сеуште трае..."
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Сега кога играа Ајакс - Интер, овај Југослав Костовски вика

"Замена за Арсенал, влегува Суазо на местото од Ибрахимовиќ":tapp:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Денеска на пливање олимписки игри.На Еуроспорт легендарните српски коментатори.Убедливо најоткачени се.Имаше еден пливач од Тајван, Тајланд тие држави таму и имаше име многу тешко за изговарање.И коментаторов вика ај ние ќе го викаме Мирко, така полесно ми е.А Мирко немаше никаква врска со името на пливачот:)
 
S

SSS-Stolica

Гостин
на крај сега Ајакс-Инет 90 минута и 10 минути(место 90 минута и 10 секунди)
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Сеа што иде натпреваров на Мтв од кошарка: Кина - Сад и Вејд беше осамен во противничкото поле и Брајант му ја фрла и коментаторов вика: Вејд е во офсајд:pos2::pos2:
Изгледа се збуни со тоа што коментираше сабајлето фудбал.
 
В

Вори

Гостин
:pos2:Хехе,сега сакав да го напишам истото,не е добар коментаторот на МТВ жими се.Вејд во офсајд!!!!!:pos2:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Овие на прва коментаторите на ЛОИ се заборавија. Можеби е ден таму ама тука последен кога проверив во 4 и 20 се глеа мала светлина на сонцето. Ако тоа он го класифицира за добар ден тогаш си има проблем.
 
G

GoddessOfRock

Гостин
:pos2:Хехе,сега сакав да го напишам истото,не е добар коментаторот на МТВ жими се.Вејд во офсајд!!!!!:pos2:
Хахаха... Не е за смеење јас сум побитер. јас нели тренирам фудбал и сум голмааан. И сеа играм за школото ам у ракомет и најмалку 10 гола ми дадоа бидејки јас само трескам ОФСАЈ ОФСАЈД. Целата концентрација ми беше дали е офсајд или не е.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.682
Поени од реакции
3.641
Od damna bese ova i eden od komentatorive (ne mi teknuva koj bese) vika: sut po zemja i topkata profuce nad golot... wtf druze:kez:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
да видиме драги гледачи оппп шут на Раул и прекрасна парада на Касиљас голманот на Реал покажува дека е број 1 :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom