Галија, Ван Гог и Дубиоза Колектив главни ѕвезди на Тиквешкиот гроздобер 2012

Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Зар не треба да биде темата во ноќен живот?

 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Од што ги сакам многу дубиоза и сарс ми здосадија нивните песни, ама од слушање нема да ми здосадат рибља чорба, црвена јабука и тие таквите...ах..
 

Доташ

Јадам бубачки.
Член од
15 август 2012
Мислења
10
Поени од реакции
12
И јас тоа сакав да пишам, немам ништо проти в настанов, ама што еова бе да му се сневиди, Сарс, Ван Гог и Дубиоза Колектив ги слушаме почесто од Каролина Гочева на пример :facepalm:
Зошто да не? Ако си македонец не значи дека македонската музика треба највише да ја поштуваш.
А инаку бај д веј у Кавадарци воа че биде(претпоставувам) еден од позабавните гроздобери.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Зошто да не? Ако си македонец не значи дека македонската музика треба највише да ја поштуваш.
А инаку бај д веј у Кавадарци воа че биде(претпоставувам) еден од позабавните гроздобери.
Другар не реков јас ништо, ако сакаат нека го донесат и Lord of the Dance и Вучиќ заедно да изиграваат, поентата е што едни исти сегде се носат, аман веќе, трета смена им станавме. Еднаш, два пати, ајде де, ама што е ова кај и да видам флаер за разни градови едни исти имаат свирки.
 
П

Пепси_

Гостин
Се глеаме на костурницата party people баталете сарс марс ова ќе биде лудница гарант :свиркам:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
За мене не ми е проблем (снаодливо девојче сум :D) ама за принцезите со мене што ќе се (читај другарите), тие малце повеќе мрчат, знаеш од „големото доброутро“ и све остало...
п.с. се зезам, мора да имам сопствено вц и туш кога одам некаде повеќе од 2 дена...
nemaj gajle za spanje
celiot sprat vi go davam :)
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
кај точно се одржува вино фест во кавадарци ? блиску ли е од автобуска на пример ? фала многу :D
 
П

Пепси_

Гостин
кај точно се одржува вино фест во кавадарци ? блиску ли е од автобуска на пример ? фала многу :D
Низ цел град друже,кавадарци ти е 15 минути да го прошеташ цело пеш :D Иначе 5-10 минути ти е од автобуската до градскиот плоштад, 1 улица е таа направо и право на плоштадот ќе испадниш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom