ГРЦИЈА НЕ СТАВА ВЕТО!

Статус
Затворена за нови мислења.

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
каква утка од наслов. лоша прогноза. дај боже утре да се цитирам со зборовите-ВЛЕГОВМЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!
 
Член од
25 мај 2005
Мислења
142
Поени од реакции
0
Деновиве во јавноста продефилираа разноразни ликовИ. Од “експерти“ до невладини бесполезници, накарадни новинари, ултранационалистички Албанци до најобични будали. Сите нив ги поврзува една иста заблуда. Ако Македонија не попушти, Грција ќе стави вето на приемот на Македонија во НАТО! Јас господа ви тврдам дека нема шанси, повторувам, НЕМА ШАНСИ Грција да стави вето на нашиот прием во НАТО! Што ми дава за право да бидам волку сигурен? Па едноставно е, само малку треба да се мрдне со тимбата. Која е намерата на Американците? Очигледно тие сакаат да ја бутнат целата Јадранска Група (Албанија, Македонија и Хрватска) во НАТО. А кога Американците ќе се намерачат на нешто тие тоа и ќе го сторат, па не знам кој да има право на вето. Земете го примерот со Ирак драги мои. Американците си влегоа во Ирак, при што ги заобиколија ООН каде право не вето имаат најмалку две светски (веле)сили кои беа против инвазијата. Кина и Русија имено, а исто и Франција беше експлицитно против. Истото се случи и со признавањето на Косово. Не заборавете дека и тоа помина мимо Советот за Безбедност, каде впрочем Србија имаше осум гласа на нејзина страна, наспроти седумте на страната за независно Косово. Значи целата оваа фама со наводното вето од Грција е само приказна за мали деца, то ест за скудоумни македончиња со цел да не прелажат да го смениме името. Ние во целава оваа ситуација треба само да издржиме и да не потклекнеме, оти ќе повторам: ВЕТО НЕМА ДА ИМА НИТУ ГРЦИТЕ ПОМИСЛУВААТ НА ТАКВО НЕШТО ОТИ АМЕРИКА ЕДНОСТАВНО НЕМА ДА ДОЗВОЛИ!!!
Македонци не потпагајте на влијанија на грчките платеници, тие ви мачкаат очи! грците не смеат, не... НЕМААТ МУДА БРЕ ДА СТАВАТ ВЕТО! Прашањето е само дали Груевски ја има сватено целава игра? Јас мислам да и тоа ми дава надеж. Многу ми е смирен човекот, а смирен може да остане само некој кој ја сватил целава оваа играрија. ХРАБРО МАКЕДОНЦИ И ДА НЕ ПОПУШТИМЕ!!!
Грците имале муде!!!
 
Член од
1 април 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
честито ви ЧЛЕНство потомци наСаште Великиот
 
Член од
1 април 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
честито ви ЧЛЕНство потомци на Саше Великиот
 

moskva_bojan

Kirk Hammett
Член од
28 јануари 2007
Мислења
470
Поени од реакции
3
готово веќе може да се каже дека ни го ставиле. утре ке видиме. ако ни стаиле, we are so fucked!!!
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Го ставија.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ооо Татару еден глуп...О кретену еден!

Бегај од тука,да не те гледам.Мрш!
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Абе ја вечерва не слушнав ,,вето,, на телевизија?Сепак да сочекаме до утре.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Серпико стави вето на Маке007.
Серпико стави вето и на N3. Исто перманентно... малку му се 7 дена Гаро.

Следниот?
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
465
Поени од реакции
39
Абре што се замарате со татарчево, чим виде некој админ, одма бан ќе му акнат.

Денес немаше конечна одлука, туку само разгледување, утре ќе е битното.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
не бе, перманент му опнав, али ОК, може грешка сум сторил во неурозава.
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Темата е некако за :locked: :kesa:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom