ГОСПОД ПОСТОИ !

Статус
Затворена за нови мислења.

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
http://www.dear-god.net/
Тоа е место каде секој може да напише и испрати своја молитва кон Господ. Разгледувајќи го Dear God ќе откриете многу тешки наслови на некои од молитвите. Има луѓе, кои пишуваат, дека се очајни и не разбираат зошто се уште живи...но доста од нив се со надежни наслови
Unfortunately, we just don’t have the time or resources to continue with Dear God - so we have decided to sell it. Interested in continuing ‘Dear God’, please contact bill@thecoolhunter.net
Го продале "Драгиот Бог"! Изгледа бог има поважни работи од слушање како некој му цмиздри! :pos2::pos2:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Го продале "Драгиот Бог"! Изгледа бог има поважни работи од слушање како некој му цмиздри! :pos2::pos2:
Економската криза и рецесија тешко го погодила Драгиот Бог.
Банкротирал кутриот. :pos2:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.690
Поени од реакции
6.190
Бог го создал првиот човек(Адам),а ги создал и звездите,месечината и сонцето тогаш логично е ова да го направил некој семоќен (Бог) ! Моето прашање е кој го создал Бог,е сеа читам тука викате сам се создал ? Како може од ништо да се создаде нешто ? Семоќен бил али за да се создаде сам не ми е логично малце,мора нешто да има претходно за да биде он создаден а тоа никој незнае што е ! Иначе се разбира дека верувам бо БОГ,само не ми е јасно тоа што го прашав!
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
За мене господ постои , тој е еден и е многу моќен!
Верувам дека сите веруваме во еден бог поради тоа што ликот на ниеден бог не е прикажан само ликот на пратеникот/месијата кој го довел на земјата!
Мојот бог е 3 личности! Отецот синот и светиот дух!
И ако има атеисти па дури и антихристи... добро , нивно право , не очекувам да ме сватат , само нека не пробуваат не мене туку било кој верник да го Убедат дека бог не постои!
 
Г

Господ

Гостин
Според Даглас Адамс Бог е всушност голема зелена исекнотина од носот на суштеството Arkleseizure.
(reliable source/ask google for more info)
 
Член од
6 јули 2010
Мислења
14
Поени од реакции
0
pocnuva od 1:50
gledajte i ucete ucete veruvajte.na mene mi dojde isus vo son 3 pati i facata mu ja vidov sve, mi zborese.gledajde go videovo i sledete ja vassula zaso isus zbori preku nejze gledajte i razberete.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
pocnuva od 1:50
gledajte i ucete ucete veruvajte.na mene mi dojde isus vo son 3 pati i facata mu ja vidov sve, mi zborese.gledajde go videovo i sledete ja vassula zaso isus zbori preku nejze gledajte i razberete.
Тоа е твојот доказ? Ти дошол во сон?:tapp:
Мене колку пати ми доаѓа во сон Џесика Алба УФ! Да знаеш само! Според тебе значи таа е лудо вљубена во мене! ЈЕЕЕЕЕ!
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.258
Поени од реакции
4.862
pocnuva od 1:50
gledajte i ucete ucete veruvajte.na mene mi dojde isus vo son 3 pati i facata mu ja vidov sve, mi zborese.gledajde go videovo i sledete ja vassula zaso isus zbori preku nejze gledajte i razberete.
:tapp:

На Ден Енкројд вонземјаните во сон го повикувале да излези на улица...
 
Член од
6 јули 2010
Мислења
14
Поени од реакции
0
nema da te ubeduvam.doagam kako bager,doagam vi kazuvam i prodolzuvam nema sto da ti objasnuvam.tvoe e dali ti ke veruvas,samo ti kazuvam deka neznaes sto pravis i protiv sto odis!
 
Г

Господ

Гостин
Доаѓаш како багер?!
Провери дали си потомок на Павлета.И тој имал халуцинации...
2010080213251325.jpg
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Верувам во Бог, но не верувам дека некој жив човек досега или некогаш ќе докаже дека постои. Кога ќе умреме можеби тогаш нашата душа ќе има можност да дознае дали е тоа навистина точно или се е лага.
 
Член од
12 декември 2009
Мислења
45
Поени од реакции
8
Za site tie sto go videle spasitelot vo son neka razmislat 2 pati dali toa e stvarno toj, i neka prosetaat malku po drugite crkvi okolu svetot (ili barem neka gi guglaat) i neka se uverat vo ogromnite varijacii vo likot na Isus.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom