Врчак vs Тони Зен

Подобар рапер

  • Тони Зен

    Гласови: 98 62,0%
  • Врчакоски

    Гласови: 60 38,0%

  • Вкупно гласачи
    158

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
pa ne pejat rap informiraj se podobro znaci vaka
vrcak pee pop muzika navodno rnb a toni zen komercijala
a raperi se tie so se underground so i so nekoj iskluck od urbanite
u makedonija underground se legijata ,dns,kemp,sunset,stracka,sekacot,skupi underground,str2i tn da ne nabrojuvam a vrcko i zen ne se ni najmaku raperi
zen se vodi ko raper ama ne e raper pee so jovanov i so vrcko i raper :tapp::tapp::tapp: znaci raperi so underground old school rap so pejat a ne vrcak vrcak pee pop svakas:smir:


edit zen i vrcko go zloupotrebuvaat rapot za da zarapotat pari a nikat u p[esna vrcak ne spomnal rap hard core old school hip hop samo im se siri i na dvajcata supceto za pari go nistat rapot za ovie so se underground so gi nabrojav ne si ni slusnal mozda a zasto e taka bidejki tie pejat od dusa za srce i nepejat za podlabog dzeb nego gledaat da go napraat podobar oldschool rapot i ne pejat za pari i ne gi interesira slava oni pejat od ljubov svakas...........
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
Не те слушнав,ај ако сакаш погласно!
pak ke povtoram se dodeka ne svatite deka vrcak ne e raper isto i zen se palat na niv samo devojcinja na nedopirliva i na dr sranja lele jakiot tekstopisec samo so drug mu pisuva tekstovi a ako e raper sam treba da pisuva pesni a na da bide mamino galenice i ako nekogas ke ve zainteresira za PRAVIOT RAP UNDERGROUND OLD SCHOOL ke se potrudam da vi objasnam kolku mozam i ke svatite so celo vreme vikav
eve vi primer
na dzogani maz i dzole raper e :tapp::tapp::tapp:ne e isto e so i vrcak taka ajde sae da vidam so ke odgovorite cekam ....
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
ajde sae da vidam so ke odgovorite cekam ....
Еј како ми го спопика сеа..леле ме заеба бравос..:jaj:
-.-
Аман бре,разбрано е дека не е рапер..како треба да го нарекуваме?Хипхопер ќе го викаме сеа зашо тебе тешко ти паѓа кога Врчак се поистоветува со рап...
Поентата ми беше дека ако сакаш и со 100 фонт напиши само изглеаш патетично и воопшто нема да те сватат сериозно..А дефинитивно нема да престанам да го викам како шо сум наумила(или било кој др член)
А и ако јас се запнам Врчак рапер да го викам-и на секоја можна тема да напишеш џабе че ти биде јас пак рапер ќе го викам..(или било кој друг член)
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
ok ja ke go vikam milekitic raper :pos2::pos2: ne e ni hiphoper vrcko brate pop pee so jovan jovanov cim pee ne e raper nego propast inace najaci ''reper'' e dzole na dzogani maz i :pos2::pos2:

edit;neam niso protiv hrcak nego sakam da kazam deka ne e raper nema ni r od rapot nitu hip hop a hip hop e nacin na ziveenje freestyle grafiti obleka i tuka spaga i rapot znaci sirok poim e hip hop vrcko nema niso od toa taka ?? ama ubavo vikas nemom da dokazam balkanot e opsednat so turbo folk i fekjeri ko vrcak i zen t.e sranje za pari ....
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.105
Поени од реакции
5.828
znaete so praite muabet za rap a zen i vrcak ne se raperi ne praite gaga(na prazno) muabet :smir:
Абе ни се допаѓало тоа или не, Врчак и Тони Зен прават рап. Е, сеа што се комерцијала тоа друг муабет е.
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
Абе ни се допаѓало тоа или не, Врчак и Тони Зен прават рап. Е, сеа што се комерцијала тоа друг муабет е.
toni zen brat bese underground i nemase air i stana urban :smir: a vrcak ne pee rap nego pop znaci pee zaedno so dnk , jovan jovanov elvir mekic i on se fura dekem reper svakas za da ima pari da se palat na zenite kolite na spotovite :smir:
 
Член од
28 јануари 2009
Мислења
238
Поени од реакции
37
Си ги сакам и двајцата, али шознам, Врчак знае да напише текст кој ќе ти влезе во глава и ќе ти стане дел од речникот...

Тони Зен има само две песни кои му се да ги наречам хитови - Кој сум јас и Пичка прва класа (и на двеве други се наслови, али не ми текват како беа), додека на Врчак скоро секоја му е, иако во глобала со украдена музика.
Врчак можда му се крадени али му се подобри песните
али како рапер повеке се поштува Тони Зен
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.995
Поени од реакции
6.276
pak ke povtoram se dodeka ne svatite deka vrcak ne e raper isto i zen se palat na niv samo devojcinja na nedopirliva i na dr sranja lele jakiot tekstopisec samo so drug mu pisuva tekstovi a ako e raper sam treba da pisuva pesni a na da bide mamino galenice i ako nekogas ke ve zainteresira za PRAVIOT RAP UNDERGROUND OLD SCHOOL ke se potrudam da vi objasnam kolku mozam i ke svatite so celo vreme vikav
eve vi primer
na dzogani maz i dzole raper e :tapp::tapp::tapp:ne e isto e so i vrcak taka ajde sae da vidam so ke odgovorite cekam ....
според твојата логика нема рапери на светов ? гласав за тони зен некако подобар ми стои од врчак , иако има и врле некои песни од првиот албум мислам што воопшто не се за фрлање ( дали да ти кажам , пред да заспијам (океј преработка) , манастирски сон , само за тебе .... )
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
според твојата логика нема рапери на светов ? гласав за тони зен некако подобар ми стои од врчак , иако има и врле некои песни од првиот албум мислам што воопшто не се за фрлање ( дали да ти кажам , пред да заспијам (океј преработка) , манастирски сон , само за тебе .... )
naprotiv cekic ima legijata str2 zele dzaka rns ld pistolero str2,dns,tigaz,edo majka ,frenkie,2pac i tn e ovie pravat dobro za rapot i se raperi znaci prasaj sekoj so slusa rap dali se zen i vrcko raperi ke gi doznaes odgovorite deka ne se raperi :smir:
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
ја ќе морам да ве "разочарам" со коментароф ... оти е типичен за тие шо не слушаат рап ... можи и не треба да коментирам =)

Не ме бендисува ни едниот ни другиот .. ни Вркач ни Фен ... Вркач да можи имаше порано една две добри песни .. ама ко че ставиш на вага со овие глупости шо денес ги прави ... денешново е потешко..
Фен не прајме муабет ... и самиот се има изјаснето дека то шо го прај е комерцијала колку да му се фати за око на "слушателите и слушателките" појќе на слушателките ....

Факт е дека има во македонија подобри рапери ама не мешам баби и жаби сеа ...
 

buba18

God is a DJ
Член од
8 јануари 2009
Мислења
358
Поени од реакции
10
И јас мислам така

Порано Врчак имаше подобри песни ама сега ногу почна да ме нервира
сите песни му се слични
А Тони Зен не е лош ама...
Најмногу од се ме нервираат оти многу имитираат од странските пејачи и нивните песни ама ајде
веќе не коментирам :)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
429
Поени од реакции
7
Uf jas ni edniot ni drugiot ne gi sakam ni pa gi slusam ama bi go odbrala Toni Zen zaradi drugarka mi luda e po nego i ako vide deka glasam protiv nego ke me ubie :) :pos2:
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
...не ги сакам ни едниот, ни другиот, али кога бев малечка, имаше Врчак две-три песни убави...Така да, еден глас повеќе за него...:smir:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Тони е најдобриот рапер во Македонија, песните му се добри и многу сака да прави скандал, дома на постер ги има Елена и Лила, Дон Корлеоне, Скарфејс и Каролина...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom