Врска ученик професорка

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.723
Типот или трола :pos: или не размислува асално.Си умислува.Тоа што таа се смешка не значи дека го свиѓа.
Таквата врска е забранета.
Поарно ќе му биде да мисли на учење лекции.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.158
Поени од реакции
5.808
Znaci mazi profesori moze da se klecat so ucenicki, a za profesorkite e zabraneto da se klecat so mladi decki, a? :boksix:
Drugarce, zemi za inat na site ovie daj i livce na profesorkata so tvoj mobilen broj i FB profil. Ja mislam deka ke ti pise i ke ti se jave ;)
 

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
223
Поени од реакции
92
најбољи комбинација а дека ќе сака ќе кажеш чекаме одговор
 
Член од
12 март 2009
Мислења
17.111
Поени од реакции
12.174
Проблеми секако може да има ама кај нас ретко кој се замара. Генералниот секратар Рашковски и беше ассистент на сегашната негова жена.
Пред 10тина години во Струмица во таканареченото "каубојско" училиште имаше случај каде ученик беше во врска со професорка. Одлуката на наставнички совет беше или оставка или раскинување. Професорката си даде оставка и отиде да предава во друго училиште а врската си опстана.
Рашковски е од сдсм а тие се заштитени во оваа држава како бели мечки...да беше некој од дпмне соросоидните медиуми ќе пишуваа и просветна инспекција ќе дејствуваше....
Значи 2 проблема се и за 18+ лица : еден е можни привилегии на ученикот/студентот кај наставникот/професорот, други се непотизам... убаво се сеќавам уште пред 45 години, кога студирав, чув како доцентот разговара со секретарот на факултетот, сакал женаму да ја начука во администрација ама имало во статутот дека не може да се вработува член на фамилијата... е сега тоа е укинато, веројатно уште пред 25 години, па сите професори си ги ставија децата асистенти и преминаа катедрите во оставина..
А пред 45 годин и се сеќавам имаше конкурс на асистент, една асистентка го буткаше дечкото кој беше дипломиран ама со 6-ки, а бидејчи не беа ни верени формално немаше пречка...
А замисли сега па за положување без учење Проблем нема да има....
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
356
Поени од реакции
163
Застани ја некој ден и прашај ја дали сака на вечерче да ја носиш некаде. Ако рече да, сака да и го рокниш 100%, слушај ме :zver:
 
Член од
28 август 2013
Мислења
1.863
Поени од реакции
4.055
Дали е според вас возможна љубов меѓу ученик и професорка. Оваа учебна година у школо дојде млада професорка уште од прв ден се заљубив во неа овие три месеци успеав да се зближам со неа се почесто мислам дека и она осеќа нешто према мене пошто за време на часовите и одморите погледите ни се сретнуваат и како случајно стално се смешка дали вие би подржале ваква врска и што мислите за тоа
Возможна е.


 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.983
Поени од реакции
11.986
Проблеми секако може да има ама кај нас ретко кој се замара. Генералниот секратар Рашковски и беше ассистент на сегашната негова жена.
Пред 10тина години во Струмица во таканареченото "каубојско" училиште имаше случај каде ученик беше во врска со професорка. Одлуката на наставнички совет беше или оставка или раскинување. Професорката си даде оставка и отиде да предава во друго училиште а врската си опстана.
Грешка си, професор и бил ;)
 

Флеш

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
7.081
Поени од реакции
6.053
Па искрено тука сте со генерации,нема да биде проблем за 6 години разлика . Би ти препорачал,опипај убаво ситуација,прашај ја убаво за контакт и скришно,ако си средно,нека дотрае до лето и цепајте :P
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.983
Поени од реакции
11.986
Не сум, професорка по англиски беше и после почна да предава во земјоделското. Распрашај се подобро
Очигледно не знаеш која му е жена на Рашковски...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

MKDSKINHEAD

Darko šara poput pabla eskobara
Член од
24 август 2015
Мислења
169
Поени од реакции
172
Не сум, професорка по англиски беше и после почна да предава во земјоделското. Распрашај се подобро
за кое земјоделско се збора само ме интересира?
 

ahil

м-р
Член од
11 јули 2005
Мислења
615
Поени од реакции
610
Очигледно не знаеш која му е жена на Рашковски...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Веројатно не се разбираме. Тоа со професорката во Струмица е друг случај.
Вероника на Рашковски студираше на правен Јустинијан од 2012 кога Рашковски беше ассистент или стана професор баш тој период.[DOUBLEPOST=1543788439][/DOUBLEPOST]
за кое земјоделско се збора само ме интересира?
Димитар Влахов - Струмица
 

Kajgana Shop

На врв Bottom