Врска ученик професорка

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.834
Коа сме веќе кај занесување и никаква љубов тоа е така цел живот. Ако сме станале возразни тоа значи дека не се занесуваме и доживуваме вистинска љубов, ха? У тешка заблуда си. И такозваната "вистинска љубов" е исто занес, само шо го сматраме за вистински занес...Живото поминува дури да трепнеш. Вистински се ужива додека си млад. Коа созрее човек се кае за пропуштените прилики, а времето не се враќа назад. Така да такозваните морални норми не вредат ни скршена пара. Едино битно у живото е да не ги повредуваш другите, не намерно и свесно. А последиците од една врска никој не ги знае, без разлика дали ке е таа веза измеѓѕ професионално лице и ученик или било како и да е. И у "нормална" врска у која заљубените се генерациски тука некаде настануват компликации и секогаш некој е повреден. Тако да секој треба да си живее према неговите потреби. Ако нешто е неприфатливо за тебе незначи дека е неприфатливо за другите и немаш право да судеш. :bance:
Конкретно за овој случај, типчето ако направи нешто со оваа, утредента цело школо ќе знае пошто таа ќе каже на другарка и, а другарката на сите, ќе дознае жена му, ќе се скара со него, ќе дознае директорката ќе го избркаат од работа. Тоа што ти го збориш да си го направи меракот е убав рецепт да си го заебе некој животот и да повреди тон луѓе успат. Само луѓе без мозок праат такви потези, или некои лудо затрескани па кога ќе се освестат ќе им биде касно.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Ne0
Член од
21 мај 2018
Мислења
7
Поени од реакции
2
Конкретно за овој случај, типчето ако направи нешто со оваа, утредента цело школо ќе знае пошто таа ќе каже на другарка и, а другарката на сите, ќе дознае жена му, ќе се скара со него, ќе дознае директорката ќе го избркаат од работа. Тоа што ти го збориш да си го направи меракот е убав рецепт да си го заебе некој животот и да повреди тон луѓе успат. Само луѓе без мозок праат такви потези, или некои лудо затрескани па кога ќе се освестат ќе им биде касно.
Зашо би кажала? Мислам глупо е да се признае такво нешто, според мене, затоа што ќе настанат големи проблеми како што веќе ги кажа ти, ја знам дека нема да се деси тоа, ама еве да земеме случај дека ќе се деси, ја никад у живот не би кажала на некого затоа што ќе извадат муабети и за мене и за него и триста други глупости. Иначе не е женет и нема девојка
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.911
Поени од реакции
9.517
Зашо би кажала? Мислам глупо е да се признае такво нешто, според мене, затоа што ќе настанат големи проблеми како што веќе ги кажа ти, ја знам дека нема да се деси тоа, ама еве да земеме случај дека ќе се деси, ја никад у живот не би кажала на некого затоа што ќе извадат муабети и за мене и за него и триста други глупости. Иначе не е женет и нема девојка
Жена немојт да некажит
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
све е то занесвење и никаква љубов
Едноставно има луге со огромен шарм и харизма, уште ако имаат природна убавина децава во нивна возраст ке се попалет и ги привлекуват и ништо поке ке помине како шо дошло, сите сме имале некоја повозрасна особа шо сме имале фантазии ко сме биле тинејџери и фрлано пенкала по под ко ке облечела професорката сукња.
Едноставно на тие години ги привлекуваат повозрасни особи и то е особено женскиот пол
Ам нормално дека е занесвење. Момичено имат 17 години и си се занесвит, шодапрајт. Не е нормално професорон да се испозанесит и да напрајт некоја глупост. Тие со природна убајна и харизма привлеквет секого, и машки, и женски, и такви шо не знает шо се. А ти ак пишиш охридски, пиши докрај, без особи-мособи. Ко скопјанишчана да ги слушам.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.911
Поени од реакции
9.517
Ам нормално дека е занесвење. Момичено имат 17 години и си се занесвит, шодапрајт. Не е нормално професорон да се испозанесит и да напрајт некоја глупост. Тие со природна убајна и харизма привлеквет секого, и машки, и женски, и такви шо не знает шо се. А ти ак пишиш охридски, пиши докрај, без особи-мособи. Ко скопјанишчана да ги слушам.
Не су од Охрид зато не пиша до крај
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Ne0
Член од
11 август 2018
Мислења
6
Поени од реакции
1
Средношколка сум, имам 17 години и сум заљубена во мојот професор, кој има 48 години, но многу е убав и згоден, тие што не го познаваат ви рекле дека има 38. Погледите често ни се сретнуваат и често гледаме еден во друг некое време, и тогаш ми се насмевнува и изгледаме како заљубен пар. Постојано мислам на него, го посакувам на било каков начин, сакам барем да се 'смувам' со него. Знам дека не треба да помислувам ништо со него бидејќи ми е професор но не можам.
Чекај тогаш 18 хаха
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.091
Поени од реакции
15.952
А кој тоа ти рекол дека не треба? Од секогаш имало мување професори/ки со ученички/ци. Неси ни прва ни последна. Денеска е барем полесно со интгернето. Сигурно му го знаеш фејсбуко. Пиши му го истото воа шо и тука и 90 % завршена работа. Останатите 10 се на него и готово. Ич да не се мислеш. Go for him (y)
Доста бе не треси зелени, запеченко. Своето дете така ли ќе го советуваш? Настрана што постот претпоставувам дека е тролање.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Доста бе не треси зелени, запеченко. Своето дете така ли ќе го советуваш? Настрана што постот претпоставувам дека е тролање.
Твојто е тролање друже. Ако не ти се свиѓа разгули, не читај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom